شهدای خیبر در جزیره مجنون در خطر دست‌اندازی انگلیسی‌ها

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 983
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 29 دی 1387, 12:05 am
سپاس‌های ارسالی: 7461 بار
سپاس‌های دریافتی: 7118 بار
تماس:

شهدای خیبر در جزیره مجنون در خطر دست‌اندازی انگلیسی‌ها

پست توسط @lirez@ »

 
به دنبال پیروزی شرکت «شل» و چند شرکت جانبی انگلیسی در مناقصه‌های نفتی جنوب عراق‌، هم‌اکنون خبر می‌رسد که حوزه جزیره مجنون عراق که با حوزه آزادگان ایران مشترک است، به شرکت نفت انگلیس واگذار می‌شود.

به گزارش خبرنگار «تابناک»، این در حالی است که شماری از پیکرهای مطهر شهدای دفاع مقدس مربوط به عملیات‌های خیبر و تک دشمن در پایان جنگ تحمیلی در جزیره مجنون، همچنان در منطقه عمومی جزیره مجنون قرار دارد.

بنابر این گزارش، با سقوط دولت صدام و توقف عملیات جستجوی مفقودان جنگ دو کشور ایران و عراق و به دلیل باتلاقی بودن و وجود نیزارها و تالاب‌‌های این منطقه، امکان دسترسی به این پیکرها تاکنون ناممکن بوده، به ویژه پیکرهای برخی از شهیدان مربوط به ناوتیپ امیرالمؤمنین (ع) به احتمال زیاد، همچنان در این منطقه است.

بنابراین، این حساسیت، هم‌اکنون هست که با حضور شرکت‌های نفتی در این منطقه و به ویژه شرکت نفتی «شل» انگلیس، پیکرهای مطهر شهیدان میهن اسلامی، دستخوش عملیات‌های نفتی سوداگران انرژی خاورمیانه، یعنی انگلیسی‌‌ها شود!

این در حالی است که مسئولان ایرانی در آغاز اشغال عراق درباره فعالیت‌های نفتی شرکت‌های اروپایی در این منطقه، پیشتر هشدار داده بودند.

از سوی دیگر، با برنده شدن شرکت «شل» در منطقه مجنون که برآورد می‌شود، حدود سیزده میلیون بشکه نفت داشته باشد و به دلیل مجاورت این حوزه نفتی با حوزه نفتی آزادگان، این احتمال هست که شرکت «شل» با توجه به شتابی که برای استخراج نفت از این منطقه دارد، به حوزه‌های نفتی ایران نیز با حفر چاه‌های عمیق از راه خاک عراق دست‌اندازی کند، این موضوع می‌تواند در حوزه نفتی «حیفا» در مرزهای غربی ایران نیز که برنده آن شرکت‌های نفتی چینی هستند، رخ دهد.
یادآور می‌شود، شرکت نفتی شل انگلیس، همچنین برنده مناقصه میدان نفتی «رمیله» شده که سبب‌ساز بهانه تجاوز صدام به کویت در سال 1990 میلادی بوده است.
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”