سخنان اوباما و تهديدات اسرائيل تأثيري در ايران ندارد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 983
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 29 دی 1387, 12:05 am
سپاس‌های ارسالی: 7461 بار
سپاس‌های دریافتی: 7118 بار
تماس:

سخنان اوباما و تهديدات اسرائيل تأثيري در ايران ندارد

پست توسط @lirez@ »

 
سرويس بين‌الملل «تابناك» ـ سخنان شيرين اوباما و تهديد‌هاي تلخ اسرائيل تاکنون نتوانسته بر ايران تأثير چشمگیر داشته باشد.

اين جمله‌اي است که «مايکل گرسون»، تحليلگر مسائل خاورميانه «واشنگتن پست» در يادداشت خود آورده است.
وي مي‌نويسد: بيش از سه دهه است که ايراني‌ها انواع تهديد و فشارها را متحمل شده‌اند كه تا مرزهاي خطرناك براي اين کشور نيز پيش رفته است، اما آنچه از پس اين تهديد‌ها بيرون آماده، سرسختي باورنكردني ايراني‌هاست.

ايراني‌ها از اين تحريم‌ها و تهديدها فرصت ساخته‌اند و هم‌اکنون ايران يکي از اسرارآميزترين سيستم‌هاي موشک‌هاي خاورميانه را دارا هستند؛ در حال غني‌سازي اورانيوم هستند و در انديشه تاسيس 20 پايگاه ديگر و به زودي نيز خواهند توانست به اورانيم غني‌شده مورد نظر خود دست پيدا کنند.
وي ادامه داده است: هم‌اکنون ايران به نيروي نظامي رسمي و غير رسمي ده ميليوني مجهز شده‌اند و در همه کشورهاي منطقه و بسياري از کشورهاي آفريقايي وابسته نظامي رسمي دارند؛ آمريکاي جنوبي و لاتين نيز از حضور ايراني‌ها بهره‌مندند و همه اين تحرکات ناشي از فشارهاي بين‌المللي عليه ايران است؛ اما همه اين شرايط نتوانسته از اقتدار و سرسختي ايران در صحنه بين‌المللي بکاهد يا ايراني‌ها را از مواضع خود عقب براند.

هم‌اکنون بزرگترين مشکل سياست خارجي آمريکا، ايران است و بزرگترين چالش نظامي آن عراق و افغانستان؛ که هر دو کشور نيز همسايه ايران هستند.

اسرائيل تنها از ايران نگران است و اروپايي‌ها نيز گفت‌وگو با ايران را نفس‌گير مي‌دانند و کشورهاي عربي همسايه ايران نيز تهران را لقمه گلوگيري مي‌دانند که نه توانايي هضم آن را دارند و نه مي‌توانند آن را تحمل کنند!

و ايراني‌ها باز هم سرسخت هستند و باز هم بي‌اعتنا به درخواست‌هاي (غير قانوني و زورگويانه) جهاني براي دست کشيدن از تلاش‌هاي اتمي و سرانجام اين سرسختي (شجاعت و ايستادگي) چه خواهد بود؟

زمان شايد پاسخي براي اين پرسش داشته باشد.
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”