کوسه مرگ جاسوس و نابودگر اسرائیلی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ناوچه‌ها به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا, شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major I
Major I
نمایه کاربر
پست: 124
تاریخ عضویت: دو شنبه 11 خرداد 1388, 2:30 pm
سپاس‌های ارسالی: 305 بار
سپاس‌های دریافتی: 323 بار

کوسه مرگ جاسوس و نابودگر اسرائیلی

پست توسط simab1348 » سه شنبه 1 دی 1388, 9:23 am

ماموریت قایق اسراییلی "کوسه مرگ" در آبهای خلیج فارس؟


 تصویر 
منابع امنیتی سوریه از حضور یک قایق اسراییلی رادارگریز در ابهای خلیج فارس تحت نام " کوسه مرگ" خبرداده اند که با هدف جاسوسی از کشورهای حاشیه خلیج فارس و جمهوری اسلامی ایران وارد این آبها شده است.

به گزارش خبرگزاری قدس (قدسنا) پایگاه خبری المختصر به نقل از مقامهای امنیتی سوریه نوشت: گزارشهای محرمانه حکایت از ان دارد که اسراییل اخیرا از یکی از ناوهای مستقر در آبهای منطقه خاورمیانه اقدام به اعزام یک قایق 9 متری منحصربه فرد به آبهای خلیج فارس کرده است که این قایق به واسطه مواد تشکیل دهنده در ساختش می تواند به راحتی از رادارهای موجود در منطقه بگریزد.

به نوشته این پایگاه خبری این قایق از مواد غیر معدنی ساخته شده و شرکت اسراییلی رافائیل در ساخت آن از مهندسان کره جنوبی و هند کمک گرفته است.

ظاهرا نیروی دریایی اسراییل این قایق را با همکاری نیروی دریایی سنگاپور در ابهای خلیج فارس ازمایش کرده است.

ماموریت قایق اسراییلی " کوسه مرگ" نظامی و استخباراتی عنوان شده است . این قایق بدون سرنشین بوده و با ریموت کنترل از یکی از ناوهای آمریکایی یا اسراییلی مستقر در آبهای خلیج فارس هدایت می شود.

به نقل از منابع سوری این قایق دارای تجهیزاتی است که قادر به کشف و انهدام موشکهای ضد کشتی مستقر در ابهای خلیج فارس است.

گفته شده این قایق نظامی می تواند هدف خود را خواه در دریا، زمین و یا هوا تا فاصله 50 کیلومتری با دقت لیزری مورد اصابت قرار دهد. قایق کوسه مرگ براساس آنچه منابع امنیتی سوریه اعلام کرده اند مجهز به چهار دوربین همانند دوربینهای نصب شده برروی ماهواره ها هستند که می تواند از فاصله 26 کیلومتری عکس بگیرد.

منابع سوری ضمن هشدار به کشورهای عربی در خصوص ماموریت این قایق اسراییلی فاش کردند که حضور این قایق دقیقا با هدف رخنه در امنیت ملی کشورهای عربی است و اما اسراییل در ظاهر می کوشد اینگونه القا کند که این قایق را با هدف تاکید براین نکته اعزام کرده است که کشورهای حوزه خلیج فارس نسبت به امنیت پیرامون خود دلگرم باشند. به نقل از این منابع ، این در حالی است که اسراییل می کوشد با حضور این قایق جاسوسی – نظامی به کشورهای عربی اعلام نماید که نیروی دریایی این رژیم قادر است در تمامی مناطق ابی منطقه بدون آنکه هیچ راداری موفق به دریافت اطلاعاتی از ان شود، حضور داشته باشد.
منبع : [لینک خارجی برای کاربران مهمان مخفی است، لطفا برای مشاهده لینک ثبت نام نموده و یا وارد سایت شوید]
لاحول و لا قوه الا بالله العلی العظیم

ارسال پست

بازگشت به “ناوچه‌ها”