لپ تاپ های نژاد پرست !

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث کامپيوتر به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 983
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 29 دی 1387, 12:05 am
سپاس‌های ارسالی: 7461 بار
سپاس‌های دریافتی: 7118 بار
تماس:

لپ تاپ های نژاد پرست !

پست توسط @lirez@ »

  اعلام شده درباره عدم توانایی سیستم شناسایی چهره دوربین لپ تاپهای HP در تشخیص صورتهای تیره رنگ باعث شده تا برخی از کاربران این لپ تابها، عنوان نژاد پرست را بر روی آن بگذارند.

به گزارش مهر، تصاویر ویدئویی جدید نشان می دهند سیستمهای تشخیص چهره دوربینهایی که بر روی لپ تاپهای HP قرار دارند توانایی تشخیص چهره های تیره رنگ سیاه پوستان را ندارند.

فیلم کوتاهی که در اوایل این ماه بر روی سایت یوتیوب قرار گرفته است نشان می دهد زمانی که چهره ای سفید رنگ در برابر دوربین این لپ تاپها قرار می گیرند، دوربین بر روی صورت فرد تمرکز کرده و تمامی حرکات صورت وی را تعقیب می کند.

اما زمانی که فردی با چهره تیره در مقابل دوربین قرار می گیرد، دوربین واکنش مشابهی نشان نداده و قادر به تعقیب حرکات چهره فرد سیاه پوست نیست به همین دلیل نام این فیلم کوتاه "لپ تاپهای HP نژاد پرست هستند" انتخاب شده و عنوان نژاد پرست بر روی این لپ تاپها گذاشته شده است.

بر اساس گزارش بی بی سی، سخنگوی شرکت HP در این رابطه اعلام کرده است گزارش این پدیده مهم که در برخی از سیستمهای شناسایی چهره لپ تاپهای این شرکت به اطلاع شرکت رسیده است و در حال حاضر با جدیت در حال بررسی موضوع هستیم تا به رفع نقص ایجاد شده منجر شود. 
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد کامپيوتر”