اقامه نماز صبح باعث شفای امراض قلبی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Major I
Major I
پست: 5234
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 25 خرداد 1385, 2:47 pm
سپاس‌های ارسالی: 1747 بار
سپاس‌های دریافتی: 4178 بار
تماس:

اقامه نماز صبح باعث شفای امراض قلبی

پست توسط ganjineh »

 [FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif] کارشناسانانجمن قلب اردن اعلام کردند: اقامه نماز صبح در وقت مشخص آن، بهترین راهبرای پیشگیری و درمان گرفتگی رگ‏هاست که علت اصلی گرفتن عضلات قلب و سکتههای قلبی و مغزی به شمار می رود.
صدای شیعه : جدیدترین تحقیقات علمیانجمن قلب اردن گویای این واقعیت است که دستورات پیامبر گرامی اسلام در1400 سال قبل ضامن حیات مادی و معنوی مسلمانان خواهد بود.
تحقیقات نشانداده است علت اصلی سکته قلبی، خواب طولانی در شب یا روز است. انسان وقتیدر خواب طولانی به سر می‏برد، تعداد ضربان نبضش از 50 مرتبه در دقیقهبیش‏تر نمی‏شود و وقتی تعداد ضربان قلب کم می‏شود، خون در رگها و مویرگ‏هابه کندی حرکت می‏کند و باعث رسوب گرفتگی املاح و چربی موجود در خون بردیواره رگ‏ها شده، بسته شدن رگ و در نهایت سکته قلبی می‏شود.
نتیجهتحقیقات نشان داده است که خواب نباید از چهار ساعت طولانی‏تر شود و بعد ازاین مدت باید یک حرکت ورزشی 15 دقیقه‏ای انجام داد و این امری است که نمازصبح با آن متحقق می‏شود.
بر اساس نتایج این پژوهش علمی کسی که که ازخواب برمی‏خیزد تا نماز را اقامه کند از گرفتگی رگ‏هایش جلوگیری می‏کند وسلامت خود را ضمانت کرده است.
 
 
مرکز انجمنهای تخصصی گنجینه دانش
[External Link Removed for Guests]
مرکز انجمنهای اعتقادی گنجینه الهی
[External Link Removed for Guests]
New Member
پست: 8
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 20 دی 1388, 5:11 pm
سپاس‌های ارسالی: 10 بار
سپاس‌های دریافتی: 2 بار

Re: اقامه نماز صبح باعث شفای امراض قلبی

پست توسط onlysarash »

علت اصلی سکته ی قلبی خواب طولانی نیست ، بلکه آترواسکلروز یا گرفتگی عروقه که ریسک وقوعش به عوامل زیادی بستگی داره که مهمترین عوامل زمینه سازش ،چاقی ، چربی خون بالا ، فشارخون بالا ، سیگار کشیدن ، دیابت ، سابقه ی خانوادگی ، بیماری کلیوی شدید و بعضی سندروم های متابولیک هستند.
لذا نماز اول صبح چندان تاثیر برجسته ای روی ریسک ابتلا به حوادث عروقی قلب ، با کاهش خواب شبانه نمی تونه داشته باشه ... اگه نتیجه ی این تحقیق رو درست فرض کنیم باید دنبال بایاسهایی از جمله همزمانی سیگار نکشیدن و نماز اول صبح خواندن و ... باشیم!!!
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”