آزادسازی قیمت ها از ابتدای سال 89

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
پست: 17
تاریخ عضویت: جمعه 15 خرداد 1388, 1:21 am
سپاس‌های ارسالی: 21 بار
سپاس‌های دریافتی: 23 بار

آزادسازی قیمت ها از ابتدای سال 89

پست توسط iranian.empire »

معاون حقوقي و پارلماني رييس جمهور گفت: پرداخت يارانه نقدي از ارديبهشت ماه در دستور كار دولت قرار مي‌گيرد.

سید محمد رضا ميرتاج‌الديني در گفت‌وگو با خبرنگار ايلنا درباره زمان آزادسازي قيمت‌ها اظهار داشت: قيمت‌ها از ابتداي سال 89 آزاد مي‌شود و پرداخت يارانه نقدي از ارديبهشت ماه صورت مي‌گيرد.
وي افزود: مقرر شده تا كساني كه اقدام به پركردن فرم‌هاي اطلاعات اقتصادي خانوارها كرده‌اند، درفاصله آزاد سازي تا اولين پرداخت معوقه‌ها نيز به حساب آنها ريخته شود.

ميرتاج الديني با بيان اينكه هنوز رقم دقيق پرداخت‌هاي نقدي مشخص نيست، تصريح كرد: عددها با توجه به ميزان منابعي كه آزاد مي‌شود، تعيين مي‌شوند كه اين منابع در سال اول 20هزار ميليارد تومان خواهد بود.

وي ادامه داد: براساس تصميم دولت50 درصد اين منابع به صورت نقدي به مردم پرداخت مي‌شود، البته10 درصد نيز به عنوان سهم انعطاف دولت، تعيين شده كه دولت مي‌تواند به تصميم خود برخي بخش‌ها را پوشش دهد.

معاون حقوقي و پارلماني رييس جمهور در پاسخ به اين سئوال كه چه زماني دولت صورت‌هاي مالي حساب ذخيره ارزي را اعلام مي‌كند، گفت: با توجه به آنچه كه در سياست‌هاي كلي برنامه پنجم به دولت ابلاغ شده، قرار است 20درصد درآمد نفت مستقيما به صندوق وازير شود.
وي در توضيح تفاوت سازوكار حساب ذخيره‌ارزي با صندوق توسعه ملي گفت: در حساب ذخيره ارزي شيوه كار به گونه‌اي بود كه از نيمه دوم سال مازاد درآمد ارزي به حساب واريز مي‌شد اما در صندوق توسعه ملي از همان ابتداي سال20درصد از فروش نفت به اين صندوق واريز مي‌شود تا دولت بتواند آن را در طول سال مديريت كند.

وي ادامه داد: البته در طول سال منابع مازاد هم به اين صندوق واريز خواهد شد.

ميرتاج الديني همچنين گفت: صندوق توسعه مالي به صورت 100 درصد جايگزين حساب ذخيره ارزي نخواهد شد.

تابناک
در راه تو کی ارزشی دارد این جان من/پاینده باد خاک ایران من
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”