نيروي هوايي در اوج آمادگي

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 1189
تاریخ عضویت: دوشنبه 1 خرداد 1385, 2:58 am
سپاس‌های ارسالی: 16928 بار
سپاس‌های دریافتی: 4258 بار

نيروي هوايي در اوج آمادگي

پست توسط Fariborz »

 نيروي هوايي به بالاترين مرزهاي دانش و فناوري دست يافته است  [External Link Removed for Guests] 


  نيروي هوايي ارتش با تاكيد بر اوج آمادگي اين نيرو براي دفاع از آسمان كشوري در صورت هرگونه تهديد احتمالي گفت: نيروي هوايي تلاش كرده به آخرين فناوري‌هاي روز و بالاترين مرزهاي دانش دست يابد. 
  گزارش خبرگزاري فارس به نقل از روابط عمومي ارتش جمهوري اسلامي ايران، امير خلبان حسن شاه‌صفي فرمانده نيروي هوايي ارتش كه صبح امروز به مناسبت فرا رسيدن ايام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامي در جمع كاركنان سازمان عقيدتي سياسي ارتش سخنراني مي‌كرد، ضمن گراميداشت اين ايام گفت: افتخارات ارتش بويژه نيروي هوايي در دوران به ثمر رسيدن انقلاب اسلامي بي‌شمار است.  
 ‌صفي افزود: از زماني كه حضرت امام(ره) در روز 12 بهمن تشريف آوردند و در حلقه بهم پيوسته كاركنان تشريفات نيروي هوايي مورد محافظت قرار گرفتند تا روزها و رويدادهاي پس از آن كه اوجش خلق حماسه 19 بهمن و ديدار تاريخي همافران و افسران نيروي هوايي با حضرت امام‌(ره) در مدرسه علوي بود، همگي از افتخارات ارتش در مسير همگامي و همراهي با انقلاب اسلامي است.  
  در ادامه به قابليت‌ها و توانمندي‌هاي علمي و تحقيقاتي نيروي هوايي اشاره كرد و گفت: ثبت ركورد مدت زمان اورهال هواپيماهاي جنگنده، توليد و بهينه‌سازي انواع موشك‌هاي راهبردي هواپيماها و كليه قطعات و تجهيزات پيشرفته پروازي، امروز نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران را در اوج بالندگي و آمادگي دفاعي قرار داده است.  
فرمانده نيروي هوايي ارتش همچنين با اشاره به تهديد نرم دشمن و ضرورت برنامه‌ريزي گسترده براي مقابله با اين تهديد، از توسعه فعاليت‌هاي فرهنگي سامانه عقيدتي سياسي در سطح نيروي هوايي ارتش تقدير و تشكر كرد.  
 ‌صفي با تاكيد بر اوج آمادگي اين نيرو براي دفاع از آسمان مقدس ايران اسلامي در صورت هرگونه تهديد احتمالي گفت: با توجه به استراتژي نبردهاي اخير كه دكترين تسلط بر هوا و فضا است، نيروي هوايي تلاش كرده به آخرين فناوري‌هاي روز و بالاترين مرزهاي دانش دست يابد.  


 [External Link Removed for Guests] 


  از سخنان فرمانده نيروي هوايي، حجت‌الاسلام سيد محمد علي آل هاشم رئيس سازمان عقيدتي سياسي ارتش با عرض تسليت به مناسبت فرا رسيدن اربعين حسيني و تبريك ايام‌الله دهه فجر انقلاب اسلامي گفت: حركت عظيم كاركنان نيروي هوايي در روز 19 بهمن در ديدار تاريخي و بيعت با حضرت امام خميني (ره)، كمر رژيم طاغوت را شكست و نقش مهمي در پيروزي انقلاب اسلامي داشت.  
  هاشم همچنين تاكيد كرد: انقلاب اسلامي با رهبري‌هاي پيامبرگونه امام راحل(ره) و وحدت و همدلي مردم به پيروزي رسيد و امروز نيز همان عوامل كه باعث پيروزي انقلاب شد، موجب بقاء و تداوم انقلاب اسلايم است و اميدوارم همه ما بتوانيم قدردان انقلاب و نظام اسلامي باشيم چرا كه اين انقلاب به آساني به دست نيامده است.  
  سازمان عقيدتي سياسي ارتش در پايان سخنانش از فرمانده نيروي هوايي ارتش به دليل پيشگامي و حمايت وي از فعاليت‌هاي اثرگذار فرهنگي بويژه رسيدگي به خانواده معظم شهدا و ايثارگران تقدير و تشكر كرد.  


 خبرگزاري فارس
 
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 1189
تاریخ عضویت: دوشنبه 1 خرداد 1385, 2:58 am
سپاس‌های ارسالی: 16928 بار
سپاس‌های دریافتی: 4258 بار

Re: نيروي هوايي در اوج آمادگي

پست توسط Fariborz »

 نماهنگ « ولايت» در روز نيروي هوايي ارتش پخش مي‌شود   [External Link Removed for Guests] 

    گزارش سپاه نیوز؛ آخرين نماهنگي كه اين نيرو در 19 بهمن روز نيروي هوايي و طي ديدار فرماندهان و كاركنان اين نيرو در ديدار با مقام معظم رهبري براي تجديد بيعت با آرمان‌هاي بزرگ معمار كبير انقلاب اسلامي حضرت امام خميني (ره) به نمايش خواهد گذاشت، نماهنگ « ولايت» است.    
   
شعر اين نماهنگ از علي معلم، آهنگساز آن نيك نام، خواننده رشيد وطن‌پرست و كارگردان علي‌رضا مراد علي‌بيگي است .          
  سپاه نیوز  
Major II
Major II
پست: 465
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 3 مرداد 1387, 9:29 pm
سپاس‌های ارسالی: 221 بار
سپاس‌های دریافتی: 752 بار

Re: نيروي هوايي در اوج آمادگي

پست توسط shadro »

سلام ودرود بی پایان خدا بر دلاورمردان نیروی هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران :smile: :smile:
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 1189
تاریخ عضویت: دوشنبه 1 خرداد 1385, 2:58 am
سپاس‌های ارسالی: 16928 بار
سپاس‌های دریافتی: 4258 بار

Re: نيروي هوايي در اوج آمادگي

پست توسط Fariborz »

 نقش نيروي هوايي ارتش در پيروزي و تثبيت انقلاب اسلامي 


 تصویر 


 حضور پرسنل نيروي هوايي ارتش در انقلاب، رژه پرسنل اين نيرو در 19 بهمن 57 در محضر مبارك حضرت امام خميني(ره) و شركت فعال و تاثيرگذار اين نيرو در جنگ تحميلي در گفت‌وگوي اطلاعات با سرتيپ دوم خلبان عزيز نصيرزاده معاون هماهنگ‌كننده نيروي هوايي ارتش تشريح شد.

به گزارش خبرنگار ما، امير نصيرزاده در ابتدا در پاسخ به اين پرسش خبرنگار ما كه پرسنل نيروي هوايي ارتش چرا و چگونه به ملت پيوستند و در 19 بهمن 57 با حضور در مدرسه علوي با حضرت امام خميني(ره) بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران بيعت كردند، گفت: اگر به سابقه تشكيل نيروهاي مسلح در رژيم پهلوي نگاه كنيم مي‌بينيم كه نيروي هوايي نسبت به دو نيروي دريايي و زميني جوانتر است و زماني شكل واقعي گرفت كه ارتباط رژيم پهلوي با آمريكا رو به افزايش بود و حضور مستشاران آمريكايي هرچند كه در قالب ارائه آموزش صورت مي‌گرفت، اما در پشت پرده حضور آنها، ما شاهد القاي فرهنگ آمريكايي به پرسنل نيروي هوايي بوديم.
 

 بنابراين رژيم پهلوي چشم اميد بيشتري به نيروي هوايي نسبت به ساير نيروها داشت و احساس مي‌كرد كه مطابق ميل خودش اين نيرو را شكل داده است. اما عليرغم تصور نيروهاي آمريكايي و رژيم منحوس پهلوي، بدنه‌ي نيروي هوايي ارتش به صورت مخفيانه در انقلاب شركت داشت و با حضور در راهپيمايي‌ها به مردم پيوست.

وي به حضور رسمي نيروي هوايي ارتش در انقلاب اشاره كرد و گفت: پرسنل نيروي هوايي ارتش به طور رسمي در 12 بهمن 57 زماني كه حضرت امام خميني(ره) قدم مباركشان را به كشور گذاشتند، حفاظت از ايشان را به عهده گرفتند و با ايجاد يك تونل امن، حضرت امام(ره) را از فرودگاه مهرآباد عبور دادند و از ايشان كاملاً حفاظت كردند اما اوج حركت نيروي هوايي ارتش روز 19 بهمن بود كه مي‌توانيم بگوييم كاري كه پرسنل نيروي هوايي در 12 بهمن انجام دادند، نقطه عطف و اوج حركت ملت ايران عليه نظام شاهنشاهي بود كه جمعي از پرسنل نيروي هوايي با لباس نظامي رژه رسمي را در محضر مبارك حضرت امام(ره) برگزار كردند و احترام نظامي گذاشتند.
 

 عكسي كه از اين مراسم در مطبوعات عليرغم ميل رژيم شاه چاپ شد و حضرت امام هم آن را تاييد كردند، منجر به متلاشي شدن رژيم شاه شد.

نصيرزاده اضافه كرد: متعاقب آن رژه، گارد شاهنشاهي به تلافي حركت نيروي هوايي به مركز آموزش‌هاي هوايي حمله كرد، و سعي در انتقام گرفتن از پرسنل نيروي هوايي داشت كه در نهايت با حضور گسترده مردم، تاب مقاومت نداشت و درهم شكست و در پي آن منجر به پيروزي انقلاب در 22 بهمن شد.

معاون هماهنگ‌كننده نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران در ادامه با اشاره به اين كه نيروي هوايي ارتش در پيوستن به انقلاب و ملت پيشقراول بود و به قول حضرت امام(ره) به عنوان «السابقون السابقون» لقب گرفت به تشريح فعاليت‌هاي نيروي هوايي ارتش پس از پيروزي انقلاب اسلامي پرداخت و گفت: بعد از پيروزي انقلاب اسلامي، نيروي هوايي چون تخصص محور و متكي به هواپيماها و تجهيزات پيشرفته بود، به آن شكل انسجام خودش را از دست نداد. آمريكايي‌ها كه فكر مي‌كردند با خروج 40 تا 50 هزار نفر از مستشارهاي آنان از ايران، نيروي هوايي با مشكل مواجه خواهد شد، اما با وجود خوداتكايي و خودباوري پرسنل نيروي هوايي ارتش شكل واقعي خود را از دست نداد و به صورت سازماندهي شده به خدمات خود ادامه داد.

امير نصيرزاده سپس به شروع جنگ تحميلي اشاره كرد و گفت: هنوز پرسنل نيروي هوايي ارتش در تب و تاب انقلاب بودند كه جنگي ناخواسته توسط رژيم بعث عراق به كشور ما تحميل شد و پرسنل نيروي هوايي با تمامي وجود تلاش كردند تا به هر شكل ممكن از تامين تجهيزات و قطعات گرفته تا پرواز هواپيماها را خود به عهده بگيرند.

نصيرزاده تاكيد كرد: در اينجا بود كه ما متوجه عمق فرمايشات امام(ره) شديم كه فرمودند: «جنگ تحميلي يك نعمت بود»، زيرا اگر اين جنگ اتفاق نمي‌افتاد ما تا سالها جرأت نمي‌كرديم هواپيماي جنگي «اف ـ 14» را تعمير كنيم و قطعات آن را در داخل بسازيم.

وي اضافه كرد: زماني كه جنگ شروع شد، آماده‌ترين نيروي ارتش پس از انقلاب، نيروي هوايي بود و نيروي زميني و ژاندارمري آمادگي كامل براي مقابله با اين تجاوز را نداشتند، اما اين نيروي هوايي بود كه با تمامي امكانات خود در مقابل اين تجاوز ايستاد و حتي براي توقف تانك‌هاي عراقي از هواپيماهاي جنگنده استفاده مي‌كرد كه تقريباً يك امر غيركلاسيك است و هيچ كجاي دنيا براي مقابله با تانك از هواپيما استفاده نمي‌كنند.

نصيرزاده تاكيد كرد: بسياري از خلبانان غيور و وطن‌دوست و ولايي نيروي هوايي ارتش آن زمان، مانند شهيد اردستاني وجود داشتند كه در پادگان دزفول با تمامي وجود در مقابل تهاجم عراق ايستادند و مانع پيشروي نيروي متجاوز بعثي شدند و به تدريج با آماده شدن نيروي زميني ارتش و سپاه و نيروهاي بسيجي و مردمي، نيروهاي متجاوز بعثي از خاك ايران بيرون رانده شدند.

وي اضافه كرد: نيروي هوايي ارتش در داخل خاك عراق هم از همان روزهاي آغاز جنگ عمليات خود را شروع كرد و دو روز بعد از آغاز جنگ 140 فروند از هواپيماهاي جنگي ايران در مناطق مختلف عراق پايگاه‌هاي نظامي و تاسيساتي آنها را مورد حمله قرار دادند.

معاون هماهنگ‌كننده نيروي هوايي ارتش با اشاره به اين كه در اين مرحله هم پرسنل نيروي هوايي همانند 19 بهمن كه در پيوستن به ملت و امام پيشقدم بودند، در جنگ هم پيشقراول شدند، افزود: همين قهرمانان سلحشور و جان بركف بودند كه تودهني اوليه را به صدام ملعون زدند.

امير نصيرزاده در ادامه اين گفت‌وگو به ديگر اقدامات نيروي هوايي ارتش از جمله «عمليات الوليد» اشاره كرد و گفت: خلبانان تيزپرواز جمهوري اسلامي با حمله به شرقي‌ترين نقطه خاك عراق نزديك مرز اردن بمباران پايگاهي كه صدام هواپيماهاي جنگي خود را در آنجا دپو كرده بود تا دور از دسترس ايران باشند، با انجام عملياتي همه آنها را منهدم كردند و بدون اين كه صدمه‌اي به خلبانان تيزپرواز ايران وارد شود به خاك ايران برگشتند كه با توجه به امكانات آن روز نيروي هوايي ارتش، اين عمليات كم‌نظيري در جهان به شمار مي‌رود.

وي به بمباران بغداد توسط «شهيد دوران» اشاره كرد و گفت: خلبانان شجاع ايراني عليرغم اين كه صدام براي برگزاري اجلاس سران غيرمتعهدها در بغداد خيلي تبليغات كرده بود كه اين شهر امن و غيرقابل نفوذ است و سران كشورهاي غيرمتعهد مي‌توانند بدون هيچگونه حادثه امنيتي در آن شركت كنند به بغداد نفوذ كردند و شهيد دوران شجاعانه اطراف بغداد را بمباران كرد و هنگامي كه هواپيمايش مورد هدف قرار گرفت، حاضر به اسارت نشد و هواپيماي خود را به پالايشگاه بغداد زد و اين مساله باعث شد كه تا اجلاس سران غيرمتعهد در بغداد برگزار نشود.

معاون هماهنگ‌كننده نيروي هوايي ارتش به نقش نيروي هوايي ارتش در حفاظت از مرزهاي آبي به خصوص جزيره خارك و حراست از نفتكش‌هاي ايراني در جنگ تحميلي اشاره كرد و گفت: به دليل پوشش‌هاي شبانه روزي خلبانان ما از مرزهاي آبي بود كه كاروان‌هاي نفتكش ما توانستند جريان صدور نفت را برقرار كنند و نگذارند شريان اقتصادي كشور آسيب ببينند.

وي اضافه كرد: ما در حالي امنيت آب‌هاي خليج فارس را تامين مي‌كرديم كه هواپيماهاي عراقي از ترس جنگنده‌هاي ما به ناوهاي آمريكايي مستقر در آب‌هاي نيلگون خليج فارس پناه مي‌برند و آمريكايي‌ها در حمايت از آنان به ما هشدار مي‌دادند و ما را محدود مي‌كردند تا نتوانيم با جنگنده‌هاي عراقي مقابله كنيم.

وي در پاسخ به اين پرسش كه نيروي هوايي در طول 30 سال بعد از پيروزي انقلاب اسلامي شاهد چه پيشرفت‌هايي در زمينه بازسازي، نوسازي و ساخت تجهيزات پيشرفته جنگي بوده است، گفت: از كارهاي بسيار مهمي كه در هشت سال دفاع مقدس آغاز شد و در دوران سازندگي ادامه يافت اين بود كه در طول جنگ، آموزش ما قطع نشد و استاد خلبان‌هايي كه هم در جنگ شركت داشتند، در دانشكده خلباناني ما امر آموزش را انجام مي‌دادند.

بنابراين نسل جديد، آموزش را از خلباناني كه جنگ را لمس كرده بودند به بهترين نحو فرا گرفتند و به تدريج همتاسازي انجام شد و نيروي هوايي هم شكل واقعي خود را يافت.

وي اضافه كرد: كاركنان فني ما هم كه قبل از انقلاب حتي نمي‌توانستند به يك قطعه دست بزنند، بعد از پيروزي انقلاب با اراده‌اي محكم هواپيما را تعمير و راه اندازي كردند و در اين راه ابتكارهاي زيادي به خرج دادند و هواپيماها را با انجام تغييراتي در موشك‌هاي زمين به زمين و به زمين به هوا و بالعكس تجهيز و كمبودهاي ما را در زمان جنگ برطرف كردند.
 

 نصيرزاده با اشاره به اين كه ادامه اين روند بعد از جنگ به شكل بهتري ادامه يافت و ساخت قطعه و تعمير هواپيما و ساخت تجهيزات جديد به نحو خيلي بهتري ادامه يافت، افزود: پس از پيروزي انقلاب اسلامي توليد موشك، ساخت هواپيما و رادار و ساير تجهيزات پيشرفته در كشور شدت گرفت به طوري كه هم‌اكنون هواپيماي جنگي صاعقه به طور كامل و بدون كمك هيچ كشوري در داخل كشور توليد مي‌شود و دانش آن كاملاً بومي است.

امير نصيرزاده به ساخت بمب و موشك هوشمند در كشور اشاره كرد و گفت: ما موشك و بمب هوشمند را توانسته‌ايم در داخل توليد كنيم كه داراي پيشرفته‌ترين فناوري روز جهان است و در بعد ساخت هواپيما، هواپيماي جنگنده صاعقه را ساختيم، وقتي اين دو مولفه را كنار هم بگذاريم كه هم بتوانيم هواپيما و هم موشك را خودمان مطابق با استانداردهاي جهاني بسازيم، اين امر نشانه موفقيت بزرگ و پيشرفت اساسي است ما در زمينه ساخت رادار سيستم‌هاي الكترونيك، چنگال (تجهيزات جنگ الكترونيك) هم پيشرفت خوبي داشته‌ايم و ساخت آن در كشور بومي شده و ما نيازي در اين زمينه‌ها به خارج نداريم.
 


 اطلاعات   [External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests]  [External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests]  [External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests][External Link Removed for Guests] 
ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”