آرتروز و کپسول نوروپنتین

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار

آرتروز و کپسول نوروپنتین

پست توسط iranan99 »

سلام دوستان
من به دلیل ناراحتی آرتروز گردن به متخصص مغز و اعصاب مراجعه کردم و دکتر به من کپسول نوروپنتین 100 و یک قرص شل کننده عضلات داد و البته از هر کدام قبل از خواب یک عدد .من این داروها رو 2 ماه مصرف کردم و البته هیچ نتیجه ای هم نداشت .حالا موضوع ا ینجاست که میکن این کپسول نوروپنتین رو نمی شه یکدفعه قطع کرد یکی به من بگه چجور باید از شر این دارو خلاص شد؟
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 13 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار

Re: آرتروز و کپسول نوروپنتین

پست توسط مغمون »

سلام عزیز جان !

در مورد آرتروز گردن باید به شما عرض کنم که ، به احتمال بالای 90 درصد آرتروز شما به دلیل نشستن طولانی مدت مقابل کامپیوتره ! چون خودمم این درد رو دارم ! البته خدا رو شکر هنوز خیلی پیشرفته نشده ! چند چیز رو به شما پیشنهاد میکنم ! اول اینکه کمتر جلوی کامپیوتر بشین ! اگر هم نشستی مودام وظعیتت رو عوض کن که به گردنت فشار نیاد ! دوما اینکه باید ورزش گردن انجام بدی ! قرص و مرص رو وللش ! با گردنت ورزش کن که عضلاتش قوی بشه ! این باعث میشه که عضلاتت نقش ساپورت رو برای ستون فقراتت ایفا کنه و اجازه نمیده که زیاد روی گردنت فشار بیاد ! سوم اینکه اگر کارت یه جوریه که باید جلوی کامپیوتر زیاد بشینی و یا تو یه حالت ثابت باید خیلی قرار بگیری ، حتما یه تدابیری بیاندیش که کارت به صورت خوابیده و یا نیمه خوابیده انجام بشه که وزن کله شما روی گردنت نباشه و به مهره ها فشار نیاد ! من خودم برای کامپیوتر یه راهی ابداع کرده بودم که برای خودم خیلی خوب بود ولی بقیه من رو مسخره کردن ! البته من به این چیزها توجه نکردم ! اونم یه حالتی بود که میشد با کامپیوتر خوابیده کار کرد ! ولی در هر حال یه چیزی مثل صندلی دندون پزشکی بهترین گزینه است.
اگر خواستی و نیاز شد بیشتر راجع بهش حرف میزنیم !
New Member
سپاس‌های ارسالی: 1 بار

پست توسط iranan99 »

ممنون دوست عزیز از پاسخ خوبت ولی نکته ای رو که عرض کردم این بود که چجور باید از شر این دارو خلاص شد؟
یعنی کپسول نوروپتین 100 که هر شب یکی می خوردم رو چطور قطع کنم؟
شنیدم نمی شه یکدفه قطعش کرد
ممنون از پاسخ
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 13 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار

پست توسط مغمون »

اینکه نمیشه یه دفعه قطع کرد رو متوجه شدم ولی من نمیتونم نظر بدم ! ولی طریق قطع کردن اینها هم اینه که کم کم دوزش رو بیاری پایین و بعد قطع کنی ! مثلا برای 3 روز آینده اون رو به سه چهارم قرص کاهش بدی و بعد 3 روز نصف قرص بخوری و بعد 3 روز یک چهارم قرص و بعد هم دیگه هیچ چی ! خلاص ! البته اینکه چند روز به چند روز باید دوزش رو کم کنی رو نمیدونم و بهتره از دکتر بپرسی !
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 351 بار
سپاس‌های دریافتی: 1579 بار
تماس:

پست توسط Dr.Akhavan »

شما
1- تغییر وضعیت بده ( همان طور که دوستان گفتند)
2- هفته ای 1/4 قرص را کم کن
3- به یک متخصص ارتوپد باید مراجعه میکردی و نه متخصص داخلی اعصاب
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”