پایگاه اطلاع رسانی حضرت ایه الله العظمی حاج شیخ مجتبی تهرانی

در اين بخش مي‌توانيد سايتها و وبلاگهاي مفيد را در چارچوب قوانين سايت معرفي كنيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 629
تاریخ عضویت: جمعه ۶ شهریور ۱۳۸۸, ۹:۲۵ ق.ظ
محل اقامت: تهران
سپاس‌های ارسالی: 1394 بار
سپاس‌های دریافتی: 2882 بار
تماس:

پایگاه اطلاع رسانی حضرت ایه الله العظمی حاج شیخ مجتبی تهرانی

پست توسط Takhrib Chi »

 [External Link Removed for Guests] 
تصویر
وجود فرهمند و فرازمند استاد فرهيخته‏ى ما، فقيه عارف، حجةالحق، آيت‏اللَّه العظمي حاج آقا مجتبى تهرانى - دام ظلّه - همچون كوهسارانى است كه بر دامنه‏هاى نشاط انگيز و طراوت‏خيز آن، چشمه‏ساران زلالى جارى است كه شريعه‏ى انبوه دل‏هاى تشنه‏ى حكمت و معرفت و آبشخور خيل جان‏هاى شيفته و شائق اخلاق و سلوك است. سال‏ها است كرسى دروس فقه و اصول استاد، ركن ركين سطوح عالى حوزه‏ى علميه‏ى تهران و مجمع فضلاى مجدّ و مستعدّ امّ‏القراى انقلاب اسلامى است. هر صبحدم طلاب جان تشنه در محضر دروس استاد، حاضر و سيراب از آن خارج مى‏شوند. جلسات نورانى دروس تفسير استاد نيز، جوانان تحصيل كرده و مشتاق معارف قرآن را كهرباسان بر گرد خود فرا آورده است.

از ديرباز، محفل اشراقى دروس اخلاق و عرفان معظّم له، كانون تجمّع طيف طالب طهارت و معرفت است «وَ جَعَلْنا لَهُ نُوراً يَمْشى‏ بِهِ فِى‏النَّاسِ». سال‏ها است كه هزاران جوان از سرچشمه‏ى صافى تعليمات شرقانى استاد سيراب و سرشار مى‏شوند و بوته‏ى انفاس قدسى و مواعظ بالغه‏ى او، نفوس مستعدّ و قلوب معدّ را مى‏گدازد و جان‏ها و دل‏هاى گداخته را تزكيه مى‏سازد. «اِنَّ فى‏ ذلِكَ لَذِكْرى لِمَنْ كانَ لَهُ قَلْبٌ اَوْ اَلْقىَ السَّمْعَ وَ هُوَ شَهيدٌ»، چرا كه استاد خود تنديس‏ پارسايى و تجسم ساده زيستى است، و مظهر نفسانيت ستيزى و جاه گريزى و مجمع علم و عمل است.

زمانه افسر رندى نداد جز به كسى
كه سرفرازى عالم در اين كله دانست
برآستانه‏ى ميخانه هر كه يافت رهى‏
ز فيض جام جم اسرار خانقه دانست‏

استاد ما، از شاگردان برجسته‏ى حضرت امام خمينى - سلام اللَّه و رضوانه عليه - و از مواريث ملكوتى آن بزرگوار و از ساقه‏هاى آن طوباى طيّبه به شمار مى‏رود كه بر اثر الفت و مؤانست بسيار با آن حضرت، در شخصيت فقهى، اخلاقى و عرفانى او فانى شده است. «تُؤتى‏ اُكُلَها كُلَّ حينٍ بِاِذْنِ رَبِّها» هم از اين رواست كه خوشه‏چينان محضر تعليم و تربيتش، از او رايحه‏ى روح خدا را به مشام جان مى‏شنوند. «اوُلئكَ كَتَبَ فى‏ قُلوُبِهِمُ الايمانَ وَ اَيَّدَهُمْ بِرُوحٍ مِنْهُ».

فيض روح‏القدس ار باز مدد فرمايد
ديگران هم بكنند آنچه مسيحا مى‏كرد

دروس معنوى استاد، اخلاق نظرى انتزاعى متعارف نيست و نيز بازگفت تقليدى اخلاق فلسفى و يونانى نمى‏باشد؛ همچنين تعليمات سلوكى ايشان با عرفان مسلكى نسبتى ندارد؛ زيرا دروس استاد آميزه‏اى از اخلاق نبوى و عرفان علوى است كه با اتّكا به منطق اجتهاد، از زلال آيات و روايات برگرفته و با رعايت نياز نسل امروز، سامان يافته و از جويبار لسان معظّم‏له در كام تشنه‏ى طالبان سلوك الى‏اللَّه فرو مى‏ريزد.

فَطُوبى‏ لَهُمْ ثُمَّ طُوبى‏ لَهُمْ‏

هَنيئاً لاَرْبابِ النَّعيمَ نَعيمُهُمْ‏

مجموعه‏ى مباحث چندين ساله‏ى اخلاق و عرفان معظم له، تاكنون بر دو هزار درس بالغ شده و همچنان نيز اين كوثر پرفيض در فيضان و جريان است.


مجموعه نفیس فرمایشات استاد در سه بخش صوت ، فیلم و مکتوبات در آینده نزدیک به همراه دروس خارج فقه و اصول ایشان دربخش های مختلف سایت خدمت مشتاقان عرضه می گردد.ای چشم من گریان نباش
اینگونه اشک افشان مباش
حیران و سرگردان نباش
در گردش گیتی ،رسد روزی ،به پایان هر غمی
دست نگارتصویر ما داغ دل را گذارد مرهمی.
http://www.centralclubs.com/topic-t78644.html
طلبه جوان دیگری در دفاع از ناموس مردم، چاقو خورد
ارسال پست

بازگشت به “معرفي سايتها و وبلاگها”