مصرف زياد مواد شيرين باعث كم‌‌طاقتي و بي‌حوصلگي مي‌شود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 23 مهر 1388, 6:31 pm
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 2859 بار

مصرف زياد مواد شيرين باعث كم‌‌طاقتي و بي‌حوصلگي مي‌شود

پست توسط misam5526 »

يك متخصص تغذيه گفت: مصرف زياد مواد شيرين باعثخواب‌آلودگي، كم‌طاقتي و بي‌حوصلگي مي‌شود و ولع افراد را به مصرف موادقندي بيشتر مي‌كند.ضياءالدينمظهري در گفت‌و‌گو با فارس، افزود: انواع شيريني، كيك، آب نبات، نوشابه ياآبميوه‌هاي شيرين شده، قهوه، كاكائو، سطح گلوگز خون را افزايش مي‌دهند.
ويگفت: افزايش سطح گلوكز خون موجب تحريك و ترشح بيشتر انسولين مي‌شود كه باسرازير شدن انسولين به جريان خون سرعت انتقال گلوكز به درون سلول‌ها بيشترمي‌شود و باعث افت سطح قند خون و كاهش فشار خون مي‌شود.
اين متخصصتغذيه اضافه كرد: افت سطح قند خون و كاهش فشارخون فرد را دچارخواب‌آلودگي، كم‌طاقتي و بي‌حوصلگي مي‌كند و ولع آن را به مصرف مواد قنديبيشتر مي‌كند كه اين موضوع نه تنها باعث كاهش يادگيري مي‌شود بلكه زمينهچاقي و افزايش وزن را در فرد ايجاد مي‌كند.
مظهري گفت: انجير، انگور،پرتقال، زغال‌ لخته، زردآلود، سيب، شاتوت، توت‌فرنگي و خرما در عملكردمغز، اعصاب و سلامت كلي جسم تاثير‌گذار است.
وي افزود: سبزي‌ها درسلامت بدن، عملكرد مغز و اعصاب تأثير‌گذار است و توصيه مي‌شود 500 تا 700گرم يا 5 تا 7 واحد در روز به صورت خام يا پخته مصرف شود ولي سبزي‌هاييمانند اسفناج، ريحان، نعناع، كاهو، گل كلم، پياز، چغندر، زنجبيل تازه،هويج، كرفس و شلغم اثر مؤثر و ويژه‌اي بر توان يادگيري دارد و باعث آرامشمي‌شود.
[img]http://www.beiragh.com/images/1006.jpg[/img]
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”