روز باشكوه براي آرسنال و وداع غم انگيز دنيس برگ كمپ با فوتبال

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 499
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 11 بهمن 1384, 9:22 pm
سپاس‌های ارسالی: 12 بار
سپاس‌های دریافتی: 22 بار

روز باشكوه براي آرسنال و وداع غم انگيز دنيس برگ كمپ با فوتبال

پست توسط hamed6248 »

تيم فوتبال آرسنال روز شنبه با گشايش ورزشگاه جديد خيره‌كننده ‪۶۰‬ هزار نفره‌اش به نام ورزشگاه "ايمرتز" براي انجام يك ديدار دوستانه با آژاكس آمستردام ، يكي از باشكوهترين روزهاي تاريخ ‪ ۱۲۰‬ساله اين باشگاه را جشن گرفت .
به گزارش خبرگزاري رويترز از لندن ، علاوه بر رهنمون شدن اين باشگاه شمال لندن به سمت يك عصر نوين ، بازي انجام شده يك مناسبت تلخ و شيرين براي هواداران ارسنال موسوم به تيم توپچي‌ها بوجود آورد تا شاهد خداحافظي دنيس برگ كمپ پس از يازده فصل بازي در اين تيم باشند .
برگ كمپ كه در پايان فصل گذشته در سن ‪ ۲۷‬سالگي از بازيگري در فوتبال بازنشسته شد در ‪ ۳۵‬دقيقه اول يك ديدار نسبتا كسل‌كننده بين دو تيم كه نخست از بازيكنان اصلي تشكيل شده بود بازي كرد.
وي دوباره در نيمه دوم در ميدان مسابقه دو تيم كه اين بار بازيكنان سابق خود را نيز از جمله پاتريك ويه را ، يان رايت و ديويد سيمن براي آرسنال به خدمت گرفته بودند حاضر شد. " تيه ري هانري " كاپيتان فعلي آرسنال نيز در اين بازي حضور داشت .
هانري نيز آخرين بازي خود را همچون ويه را در نهم ژوئيه براي فرانسه در فينال جام جهاني انجام داده بود .
در اين ديدار هانري كه آخرين گل آرسنال را در ورزشگاه قبلي" هايبوري " به ثمر رسانده بود زننده نخستين گل در ورزشگاه جديد در دقيقه دهم از نيمه دوم بود كه با حضور فوتباليست‌هاي حماسي برگزار شد .
" نوانكوو كانو " بازيكن سابق آرسنال در دقيقه آخر بازي دومين گل آرسنال را براي كسب يك پيروزي دو بر يك به ثمر رساند .
پيش از اين ، " كلاس -يانهانتلار " با يك شوت از فاصله نزديك گل اول بازي را در دقيقه ‪ ۴۰‬به ثمر رسانده و آژاكس را پيش انداخته بود .
" يوهان كرايف " ، " ماركو فان باستن "، " دني بيلند "، "ادوين فان در سار "، " ادگار داويدز " و " فرانك و رونالد دي بوئر " از جمله بازيكنان حماسي آژاكس بودند .
برگ كمپ در فواصل سالهاي ‪ ۱۹۹۸‬تا ‪ ۱۹۹۳‬در ‪ ۲۳۹‬بازي ‪ ۱۲۲‬گل براي آژاكس به ثمر رساند . وي در سال ‪ ۱۹۹۵‬از اينتر ميلان به ارسنال پيوست و در ‪ ۴۲۳‬بازي ‪ ۱۲۰‬گل به ثمر رساند و به ‪ ۱۰‬افتخار مهم در اين باشگاه انگليسي نائل امد.
يا رب نگاه تو عشق زندگي است بنماي که زندگي يعني عاشقي
Colonel II
Colonel II
پست: 1065
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 28 اسفند 1384, 2:04 pm
محل اقامت: زیر آسمون خدا
سپاس‌های دریافتی: 407 بار
تماس:

پست توسط آرمان »

من که يک آرسنالي متعصبم خيلي ناراحت شدم...راستي نوشتيد که تيري هانري
آخرين بازيش رو براي فرانسه در نهم ژوئيه انجام داده!!!!!!!! :-(
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”