تشكيل گردان هاي جنگنده صاعقه در مقابل تهاجم هوائي

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Commander
Commander
نمایه کاربر
پست: 2440
تاریخ عضویت: چهارشنبه 15 فروردین 1386, 6:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14946 بار

تشكيل گردان هاي جنگنده صاعقه در مقابل تهاجم هوائي

پست توسط Shahryar »

 تشكيل اولين گردان جنگنده‌هاي صاعقه با قابليت مقابله با تهديدات هوايي 
   
 تصویر 
   
   
  خلبان سيد محمد‌علوي معاون عمليات نيروي هوايي ارتش در گفتگو با خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، با اعلام اين خبر گفت: اين گردان اولين گردان شكاري بمب‌افكن با تجهيزات و جنگده‌هاي ساخت داخل است كه اين جنگده‌ها توسط پرسنل نيروي هوايي ارتش و وزارت دفاع به صورت مشترك ساخته شده است.
علوي با بيان اينكه معمولا اسكادران‌ها از 12، 18 و 24 فروند جنگده تشكيل مي‌شوند، خاطرنشان كرد: امروز ما به استعدادي رسيده‌ايم كه مي‌توانيم يك اسكادران جنگده تشكيل داده و به دنبال آن هستيم تا با اضافه كردن جنگده‌هاي جديد با كمك وزارت دفاع، اين تعداد را به حد نهايي خود برسانيم.
وي آموزش خلبانان اين اسكادران در داخل كشور را از نقاط قوت آن دانست و تاكيد كرد: تمامي خلبانان حاضر در اين اسكادران در داخل كشور آموزش ديده‌اند و اين جنگده‌ها نيز طي چندين مرحله در رزمايش‌هاي مختلف با مهمات مشقي و جنگي تست شده‌اند و توانايي حمل انواع مهمات را نيز دارند.

* نسل 4 و 5 صاعقه در راه توليد

معاون عمليات نيروي هوايي ارتش خاطرنشان كرد: اين جنگده‌ها پرواز در سطح آب و خشكي و هدف قرار دادن اهداف دوربرد را با موفقيت پشت سرگذاشته‌اند و ما اميدواريم بتوانيم ضمن ارتقاء جنگده صاعقه، نسل‌هاي 4 و 5 آن را نيز توليد و به توان نيروي هوايي ارتش اضافه كنيم.
علوي پشتيباني سطحي از نيروها، ماموريت شكاري بمب‌افكن و مأموريت شكاري رهگير را از جمله مأموريت‌هاي اين اسكادران جديد دانست و يادآور شد: اين اسكادران هم توانايي رهگيري هواپيماهاي متجاوز و مقابله با آنان را دارد و هم مي‌تواند اهداف زميني را در هر نقطه‌اي به خوبي مورد حمله قرار دهد و اين جنگده‌ها توانايي حمل بمب، انواع راكت و مسلسل را دارا هستند. 
   
 خبرگزاري فارس 
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”