تعرفه واردات خودرو به 70 درصد کاهش یافت

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
پست: 773
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387, 11:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 1054 بار
سپاس‌های دریافتی: 1082 بار

تعرفه واردات خودرو به 70 درصد کاهش یافت

پست توسط bill.goldberg »

با تصویب کمیسیون تلفیق؛

تعرفه واردات خودرو به 70 درصد کاهش یافتتصویر

'افزایش رقابت و کیفیت خودروهای تولید داخل با خودروهای وارداتی از دلایل اصلی کاهش تعرفه خودرو است.'

به گزارش شبکه ایران در جلسه امروز کمیسیون تلفیق برای برسی لایحه بودجه سال آینده ، تعرفه واردات خودرو از 90 درصد به میانگین 70 درصد کاهش یافت.

'موسی‌الرضا ثروتی' عضو کمیسیون تلفیق در گفت و گو با شبکه ایران مهم‌ترین دلیل برای این تصمیم را افزایش رقابت و کیفیت خودروهای تولید داخل با خودروهای وارداتی نام برد.

با توجه به اتمام سیاست‌گذاری در مورد یارانه‌ها و همچنین تصویب کلیات آن، امروز قرار بود بحث و بررسی بر روی اعتبار پیشنهادی دولت که 40 هزار میلیارد تومان است، آغاز شود که به گفته ثروتی این بررسی به جلسه روز شنبه موکول شد.

عضو کمیسیون تلفیق همچنین از افزایش تعرفه واردات کالاهای کشاورزی به میزان تعرفه واردات خودرو خبر داد. ثروتی افزود: در جلسه امروز همچنین میزان حقوق ورودی از 75 میلیارد تومان به 100 میلیارد تومان افزایش یافت.
جلسه بعدی کمیسیون تلفیق برای بررسی لایحه بودجه روز شنبه برگزار می‌شود.
پایان مطلب/[External Link Removed for Guests]
Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

Re: تعرفه واردات خودرو به 70 درصد کاهش یافت

پست توسط Mohsen1001 »

سلام

من شنیدم از سال اینده قراره 70 درصد بشه.
Captain I
Captain I
پست: 773
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 19 اردیبهشت 1387, 11:39 pm
سپاس‌های ارسالی: 1054 بار
سپاس‌های دریافتی: 1082 بار

Re: تعرفه واردات خودرو به 70 درصد کاهش یافت

پست توسط bill.goldberg »

 [SIZE=200]    ناخرسندي رهبرمعظم انقلاب از سياست هاي واردات خودرو
 
   
 احتمال بازگشت تعرفه واردات خودرو

بازدید مقام معظم رهبری از خط تولید موتور ملی ایران خودرو و سخنان ایشان در حمایت از تولید داخل و انتقاد از سیاست‌های اخذ شده، در خصوص واردات و تعرفه خودرو موجب شد تا احتمال بررسی مجدد تعرفه واردات خودرو از سوی نمایندگان مجلس قوت گيرد.
پیش از این و در آخرین روزهای سال 1388 و در فصل تدوین بودجه، نمایندگان مجلس کاهش 20 درصدی تعرفه واردات خودرو را در دستور کار خود قرار دادند، این امر موجب شد تعرفه 90 درصدی واردات خودرو پس از گذشت سه سال ثبات به 70 درصد برسد.

اقدام صورت گرفته از سوی نمایندگان مجلس از همان ابتدا با مخالفت از سوی خودروسازان و صنعت‌گران مواجه شد، علاوه بر خودروسازان این اقدام موضع‌گیری از سوی وزارت صنایع و رييس‌جمهور را نیز به همراه داشت. دست‌اندرکاران صنعت خودرو مهم‌ترين دليل مخالفت خود با کاهش تعرفه را اشتغال عنوان مي‌کردند، اين امر در حالي است که مجلس نظرش درباره تصويب کاهش تعرفه واردات خودرو ارتقاي کيفيت خودروهاي داخلی بود.
هرچند طرح کاهش تعرفه واردات خودرو مخالفان بسیاری داشت، اما نمایندگان مجلس در نهایت امر و پس از چند سال ثبات در تعرفه واردات خودرو طرح کاهش 20 درصدی تعرفه را نهایی کردند، اما اقدام صورت گرفته از سوی نمایندگان مجلس علاوه بر وزارت صنایع و رييس‌جمهور با مخالفت مقام معظم رهبری نیز مواجه شد، به طوریکه رهبري معظم انقلاب طی بازدید سه ساعته از خط تولید موتور ملی ایران خودرو و نمایشگاه صنعت خودروسازی‌، صراحتا از سياست‌هاي واردات خودرو و تصميماتي كه در اين زمينه گرفته شده است ابراز ناخرسندی کرده‌ و گفتند: «فراوانی و ارزانی خوب است اما از آن مهم‌تر رشد صنعت داخلی است و نباید به استناد دلایل عمدتا واهی دروازه را به روی واردات باز کرد. عموما فلسفه و منطقی که برای افزایش واردات مطرح مي‌شود، بالا بردن کیفیت محصولات داخلی است، اما برای این هدف گزینه‌های بهتری هم وجود دارد که یکی از آنها اعمال سیاست‌ها و ضوابطی برای بالا بردن کیفیت محصولات داخلی است.»
موضع مقام معظم رهبری، در مخالفت با کاهش تعرفه واردات خودرو‌، به نفع صنایع داخلی با توجه به اعمال سیاست‌ها و ضوابطی که افزایش کیفيت محصولات داخلی را به همراه داشته باشد موجب شد تا احتمال بررسی مجدد تعرفه واردات خودرو در مجلس به وجود آید.
سيد مهدي صادق‌، رييس كميته صنعت مجلس در این خصوص مي‌گوید: با توجه به نظر مقام معظم رهبری در خصوص تعرفه واردات خودرو و در شرایط کنونی وظیفه نمایندگان و دولت تامین نظر مقام معظم رهبری از سويی و جلوگیری از زیان خودروسازان از سوی دیگر است.
به گفته رييس كميته صنعت مجلس برای تحقق این امر بهتر است دولت در قالب لایحه و مجلس به صورت طرح تغییر تعرفه را در دستور کار خود قرار دهند که این امر مي‌تواند با بازگشت تعرفه به تعرفه سال گذشته یا کاهش 5 الی10درصدي تعرفه صورت گیرد.
صادق در پاسخ به این پرسش که طرح، تغییر تعرفه در مجلس چه زماني مطرح خواهد شد اظهار داشت: با توجه به تعطیل بودن مجلس طرح کاهش تعرفه هنوز مطرح نشده‌، اما پس از آغاز به کار کميسیون صنایع طرح تغییر تعرفه در کميسیون مطرح و در صورت پذیرش طرح پیشنهادی از سوی اعضاي کميسیون، به صورت دو فوریتی در صحن علنی مجلس مطرح خواهد شد، در صورت پذیرش از سوی صحن علنی تعرفه تغییر خواهد يافت.

منبع: دنیای اقتصاد
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4343
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 23 اسفند 1384, 1:14 pm
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6689 بار
سپاس‌های دریافتی: 12079 بار
تماس:

Re: تعرفه واردات خودرو به 70 درصد کاهش یافت

پست توسط Mohammad 1985 »

خودروسازان ( لگن سازن ) غلط زیادی کردند اعتراض کردن ! به کاهش تعرفه واردات ساهای زیادی حمایتهای کور کورانه دولت از اونها باعث شده به اینجا برسن !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”