نقش موشک هوا به هوا در دستگیری ریگی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با عملیاتهاي نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3309
تاریخ عضویت: شنبه 10 آذر 1386, 5:59 pm
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

نقش موشک هوا به هوا در دستگیری ریگی

پست توسط Mil@d »

جهان نیوز ـ سرویس سیاسی: همزمان با انتشار روایتها و اخبار متناقضی درباره بازداشت ریگی، یک مسئول بلند پایه امنیتی در جلسه خود با برخی مسئولین کشور به بیان جزئیات منتشر نشده ای از بازداشت سرکرده گروهک تروریستی "جندالشیطان" و اعترافات اولیه وی پرداخت.
به گزارش جهان، این مسئول امنیتی اظهار می کند که علی رغم اینکه بارها ریگی در تیر رس نیروهای ایرانی در خاک پاکستان و افغانستان قرار داشته، ماموران امنیتی به توصیه مقامات عالی رتبه نظام سعی در زنده بازداشت کردن وی داشتند که نهایتاً این امر محقق می گردد.
وی درباره چگونگی بازداشت ریگی در هواپیما می افزاید: هنگامی که خلبان هواپیما از دستور فرود اضطراری استنکاف می کند، دو هواپیما جنگی نیروی هوایی با شلیک موشک وی را مجبور می کنند در فرودگاه فرود بیاید.
در فرودگاه بندرعباس دو نفر از کسانی که قبلاً ریگی را دیده بودند با ورود به هواپیما از حضور وی اطمینان حاصل می کنند و سپس برای اینکه به مسافران آسیبی نرسد اعلام می شود به دلیل احتمال فعالیت تروریستی (یا بمب گذاری) باید هواپیما را ترک نمایند.
در هنگام پیاده شده ریگی و همراهش "ملا محمد جان" معروف به حمزه که معاون ریگی بوده است، ماموران ایران این دو فرد را بازداشت می کنند.
ریگی در اعترافات خود ادعا می کند که هنگام شلیک موشک توسط هواپیمای جنگی ایران، به احتمال بازداشت شدنش شک کرده بود و بنا داشته که از هواپیما بیرون بپرد و خود کشی نماید که بعداً استخاره نموده و با توجه به بد آمدن استخاره اش از این کار منصرف شده است!
ریگی همچنین به ارتباط گسترده با سرویس امنیتی پاکستان و افغانستان اعتراف کرده و اعلام می کند پس از ترور (شهید) شوشتری پاکستان اقدامات وی را محدود کرده و به وی توصیه می کند که از کویته خارج شده و در کوهها مستقر شوند. البته چندی بعد نیز با هماهنگی دوباره به شهر باز می گردند.
گفته می شود در هنگام بازداشت ریگی وی پیشنهاد معامله و پرداخت رشوه برای آزادی خود را به ماموران می دهد و حتی شنیده شده وی در ابتدای بازداشت خود به شدت گریسته است.
  بی  
Captain
Captain
پست: 2755
تاریخ عضویت: چهارشنبه 18 بهمن 1385, 12:46 pm
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

Re: نقش موشک هوا به هوا در دستگیری ریگی

پست توسط Present »

حالا به حافظ استخاره کرده یا به فال قهوه ویا ...(شوخی)
از این بی جربزه پریدن از هواپیما بعید بوده
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Captain I
Captain I
پست: 820
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 18 مرداد 1386, 11:58 pm
سپاس‌های ارسالی: 4147 بار
سپاس‌های دریافتی: 2180 بار

Re: نقش موشک هوا به هوا در دستگیری ریگی

پست توسط حسن2568 »

متاسفم.واقعا متاسفم از اينكه ابتدا براي تحقير مامورين اطلاعات شبكه هاي خارجي فعال شدند و حالا برخي از سايتهاي داخلي به اين شكل سعي ميكنند ماجرا را به تمسخر گرفته و از ارزش آن بكاهند .
بيرون پريدن از هواپيماي مسافربري!!!!مگه كشكه؟! :-?
استخاره !!!!!!!!!!اين آقايان با اين حرف عملا از ريگي جنايتكار يك فرد مومن ميسازند :x
يادمه يكي از دوستان كه تو شهر ما به خالي بند شهرت داشت زمان حمله امريكا به افغانستان اينطور استدلال ميكرد كه چون در افغانستان معدن طلا فراوان است پس امريكا موشكهاي كروز را به كوههاي افغانستان ميزند تا اين كوهها ترك برداشته و امريكا طلاها را ببرد.
گوينده ناشناس اين مطلب هم ظاهرا از لحاظ سواد و فهم سياسي درحد همان دوست نادان من است.شايد هم ريگي به كفش دارد كه با اين داستان طنز به شكل معكوس اين دستاورد را تخريب ميكند و جالب است كه اين مطالب از همان سايتهائي نشر يافته كه بيشترين سهم را در خبر رساني اين دستاورد داشته اند.
باآزمايش hla وثبت نام در پايگاه پيوند مغز استخوان كشور در بيمارستان شريعتي شانس زندگي را در بيماران سرطان خون و... افزايش دهيد [External Link Removed for Guests]

[External Link Removed for Guests]
New Member
پست: 1
تاریخ عضویت: جمعه 29 مرداد 1389, 12:34 am
سپاس‌های دریافتی: 1 بار

Re: نقش موشک هوا به هوا در دستگیری ریگی

پست توسط -unicorn- »

سلام به همگی .
میشه گفت بعد از 8 سال بازم می خوام از محضر دوستان استفاده کنم.

البته از خیر اجکت ! این بابا که بگذریم ...شلیک موشک هم تمثال فیلم هواپیمای محکومینه !!!
ارسال پست

بازگشت به “عملیاتهاي نيروي هوايي”