من از کانادا متنفرم !!!!!!!!!!( خودت قضاوت کن)

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 284 بار
سپاس‌های دریافتی: 488 بار

من از کانادا متنفرم !!!!!!!!!!( خودت قضاوت کن)

پست توسط saeed_hz »

کانادا کشور خیلی بدیه. من از این کشور متنفرم. دلایل من هم واضح و مبرهنه. برای اینکه مطمئنتون کنم که نظرم کاملا درسته بعضی از دلایلم رو اینجا می نویسم تا خودتون قضاوت کنین. فقط یادتون باشه که فکر مهاجرت به این کشور عوضی رو نکنین. به همون ایران خودمون بچسبین و از زندگی پر صلح و صفا در کنار خانواده تون لذت ببرین. این هم دلایل من:
.................................................. ..................................................

1اینجا یک نظام پزشکی احمقانه داره که آدمها رو همین طور بی دلیل مجانی معالجه می کنه. مثلا اگر برین بیمارستان هزینه ویزیت دکتر، معالجات، عمل جراحی، اتاق بیمار، غذا و داروی بیمار و خیلی چیزهای دیگه رو دولت می ده. آخه جون من کدوم کشور خراب شده ای یه همچه کار احمقانه ای می کنه. تازه تو اکثر اتاقهای بیمارستانها تلویزیون هست. برای بچه ها وسایل بازی هست... برای همراهان اتاق انتظار هست که گاهی وقتها هم توش قهوه و شکلات مجانی گذاشتن. از همه بدتر اینکه مریض چون قرار نیست پول بده می تونه آزادنه در محیط بیمارستان بچرخه. ساعت ملاقات هم به طرز احمقانه ای معمولا از صبح شروع میشه تا شب...

تصویر

2- اکثر پیاده روها و خیابونهای شهرها پر از چمنه. آدم حالش بهم می خوره اینقدر سبزی می بینه.. اَه. آخه اینم شد کار. بدتر اینکه هی شهرداری میاد سر این چمنها رو می زنه و مرتبشون می کنه. تازه اینجا این قدر پارک و بوستان هست که آدم نمی دونه کدومشون رو بره. این یکی که خیلی بده. آخه آدم گیج میشه و گیجی هم برای سلامتی مضره.

تصویر

3 [COLOR=Black] اینجا مدرسه ها مجانیه. تازه تو این مدرسه های مجانی تو هر کلاس معمولا بیشتر از ۲۰ تا شاگرد نیست. تا دلتون بخواد در اختیار این بچه ها وسایل بازی و امکانات آموزشی گذاشتن. آخه آدم نباید حالش از این وضعیت بهم بخوره. فکر نمی کنین چقدر بچه ها فاسد میشن وقتی فکرشون آزادنه کار می کنه و می تونن از خودشون ابتکار به خرج بدن. بدتر اینکه خیلی از بچه ها تو مدرسه دو تا زبون یاد می گیرن و وقتی دیپلمشون رو می گیرن دو تا زبون انگلیسی و فرانسه رو عین هم صحبت می کنن و می نویسن. واقعا این یکی که دیگه حالم رو بهم می زنه.  

تصویر

4- دولت لوس کانادا برای اینکه مردم رو خر کنه به اونهایی که بچه دارن هرماه یه پولی می ده. احمقانه اینه که اگر کسی در آمدش کمتر باشه پول بیشتری می گیره. بعضی ها برای هر بچه ای بیش از ۲۵۰ دلار در ماه می گیرن تازه علاوه بر اون اخیرا ۱۰۰ دلار هم بابت پول مهد کودک می گیرن. اَه اَه اَه

تصویر

5-بیشتر راههای کانادا اتوبانه. آخه تو رو خدا یکی نیست بگه اتوبان باعث میشه آدم راحت تر باشه و این خیلی بده. بدتر اینکه اکثر این اتوبانها عوارضی ندارن و همین طور مجانی می ری توشون. تو رو خدا می بینی مالیاتی که از ما میگیرن رو صرف چه بریز و بپاشهایی می کنن.

تصویر

6-تو این کشور عجیب و غریب خدمات آزمایشگاهی مجانی. آخه آدم این رو به کی بگه. وقتی میری آزمایشگاه نه تنها خون و ادرار و اونی که نمیشه اسمش رو بگم مجانی آزمایش می کنن بلکه احمقا نتیجه آزمایش رو مستقیم می فرستن برای دکترت که مریض به زحمت نیفته. این دیگه قابل تحمل نیست.

تصویر

7-بدترین چیز اینه که تقریبا همه اتوبوسهای مدارس اینجا به یک شکلن. همه به رنگ زردن که حال آدم ازش بهم می خوره. آخه احمقا فکر می کنن اگه رنگ اتوبوس زرد باشه بهتر دیده میشه و خطر تصادفش کمتره و بچه ها جونشون بیشتر در امانه. از اون احمقانه ترش اینه که وقتی سرویس مدرسه وا میسته که بچه ها رو سوار یا پیاده کنه کلی چراغهای عجیب غریب دور و ورش روشن میشه و همه ماشینها در هر طرف خیابون که باشن وامیستن تا بچه ها با امنیت کامل تو خیابون تردد کنن. آخه چه اهمیت داره که چندتا بچه در طول سال به خاطر تصادف بمیرن که اینا این همه مردم رو به زحمت میندازن.

تصویر

8- اگه بخوای تو کانادا یه کار جدید راه بندازی اینقدر بهت اطلاعات مجانی میدن که دیگه بالا میاری. از وب سایتهای دولتی بگیر تا مشاورای حضوری که همین طور پول مالیات رو به عنوان حقوق بهشون میدن تا به یه عده که می خوان ایجاد کار بکنن کمک کنن. آخه اینم شد کار... چرا باید از آدمهایی که طرحهای خوب تو کلشونه حمایت کرد. چرا دولت تا ۲۵۰ هزار دلار به این جور آدمها وام میده. چرا شهرداریها از این آدمهای مبتکر حمایت می کنن... این دیگه چه وضعشه بابا.

تصویر

9 از سیستم بد اداری اینجا هر چی بگم کم گفتم. بیشتر کارهای اداری اینجا یا از طریق اینترنت انجام میشه و یا از طریق تلفن. برای اینکه نکنه کارمندهای تنبلشون بخوان با ارباب رجوع سر و کله بزنن بیشتر کارها رو از راه دور و در اسرع وقت انجام می دن. این دیگه نوبرشه والا.

تصویر

10-تو خیلی از شرکتهای بزرگ وقتی کارمندها میرن سر کار اصلا کارت نمی زنن. اصلا کسی ازت نمیپرسه کی اومدی کی رفتی. این دیگه چه وضعشه. اون وقت با این وجود اکثر کارمندها به موقع میان و به موقع میرن.

11اینجا تقریبا هر کس هر جوری دلش بخواد لباس می پوشه و دین هم آزاده و هر کسی هر دینی که بخواد داره. کسی اصلا ازت سوال نمی کنه که دین و ایمونت چیه. یا اصلا دین و ایمون داری یا نه. این دیگه انتهای بی شعوریه.

تصویر

12-نظام بانکی اینجا حال آدم رو بهم می زنه. بیشتر کارها اتوماتیک انجام میشه. پرداخت قبضهات رو میتونی اتوماتیک کنی. دریافت حقوقت اتوماتیکه. خیلی از کارها رو از طریق اینترنت انجام می دی. دستگاههای خود پرداز همه جا ریخته که بتونی راحت پول بگیری یا کارهای بانکیت رو انجام بدی... کارتهای اعتباری و خطهای اعتباری و غیره و غیره تو رو از اینکه به دوستان و آشنایانت برای گرفتن پول مراجعه کنی بی نیاز می کنه. همینه که آدمها از هم فاصله می گیرن. چون هیچ کس از کسی طلبکار نیست کمتر به هم دیگه تلفن می زنن.

............................................ 
13-آدم از پلیس کانادا نمی ترسه. بابا پلیس باید ابهت داشته باشه نه اینکه به آدم احترام بذاره. همینه که رقم جرم و جنایت اینجا کمه دیگه. لابد مردم از پلیس خجالت می کشن. چون مطمئنم که از پلیس نمی ترسن.. کشور کم جرم و جنایت که کشور نیست.

تصویر

14-رقم تورم تو کانادا کمتر از سالی ۳ درصده. معمولا این رقم حدود ۲ درصد نگه داشته میشه. اعصاب آدم خرد میشه از بس که قیمتها زیاد نمیشن. احساس می کنی که هیچ تحرکی تو اقتصاد این کشور نیست.
 [External Link Removed for Guests] اگه بخوام از بدیهای کانادا بگم این لیست سر به فلک می کشه ولی فکر کنم همین 14مورد برای اینکه متقاعدتون کنه کافی باشه. دیگه به اینکه فروشنده ها خوش برخوردن، پلیس از آدم رشوه نمی خواد، مردم به هم احترام می ذارن و خیلی چیزهای بد دیگه اشاره نمی کنم
 هیچ چیز واقعا خراب نیست ، حتی ساعتی كه از كار افتاده است ، دو بار در روز زمان را درست نشان می دهد ...توماس ادیسون 
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22099 بار

Re: من از کانادا متنفرم !!!!!!!!!!( خودت قضاوت کن)

پست توسط sinaset »

سلام
ما که نفهمیدم تعریف بود یا تبلیغ..؟!
و اگر خوبی هاش رو هم بگیید ممنون میشم
باتشکر
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
Senior Poster
Senior Poster
سپاس‌های ارسالی: 326 بار
سپاس‌های دریافتی: 1085 بار

پست توسط HITMAN_KU »

اه اه اه عجب کشور مزخرفیه
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 553 بار
سپاس‌های دریافتی: 153 بار

پست توسط e.g »

میگم راست میگی!

زندگی بی دردسر و بی دغدغه چه حالی میده :x اصلا مشکل نباشه اعصاب ما ایرانیا ناراحت تره والاّ :-P

که چی اینهمه خدمات میدن به مردم آخه :-? کیفش به اینه که هر روز اخبار جنایات بیشتر,اختلاصای بیشتر,فساد اخلاقی بیشتر,پیشرفت در جرائم کوچکتر از جنایت,افسردهگی روز افسون و ناراحتیهای بیشتر اعلام بشه نه اینکه راحتی مردم رو ارتقاء بدن :L:L
.
.
.
اینایی که گفتم محض مزاح بود ولی منم نفهمیدم تبلیغ بود یا تعریف یا برعکس :?
به امیدی که رسد روزی و در سایه عدل..............

گرگ گوید ندریمو برّه گوید بچریم!!!!! تصویرتصویر تصویر
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

پست توسط sinaset »

سلام دوستان
ببخشید بعد از اینکه دوستمون این مقاله رو گذاشت
مقاله رو که دیدم بعد از چند دقیقه یاد کارتون پینوکیو افتادم
اون قسمتش که پینو کیو وسوسه شد بود بره" سرزمین بازی " جایی که هیچ کاری لازمه نیست انجام بدی و فقط بازی وخوش گذرونی
خلاصه پینوکیو هم وسوسه شد و رفت ، چند ماه رو اونجا گذروند . بعد از چند مدت تبدیل به ( خیلی ببخشید که این جمله رو می گم ) تبدیل به " ا ل ا غ" شد و توسط صاحب "سرزمین بازی" برای کار برد شد .( برای بیگاری کشیدن برد شد)

در این داستان رازها نهفته است

البته این یک داستان هست
زیاد جدی نگیرید
باتشکر
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6689 بار
سپاس‌های دریافتی: 12079 بار
تماس:

پست توسط Mohammad 1985 »

این داستان نیست ! در ضمن شما مطمعن باش حقوق مدنی و اجتماعی اونجا خیلی بیشتر از اینجا رعایت میشه ! نکته اینه چون شماه ندیدی و به قول معروف چشمت رفته به خودمون برات قابل باور نیست !
مورد بعدی کسی نگفت تو کانادا هیچ کس کار نمی کنه ! کار می کنن خوبم کار می کنن ! منتها رفاه هم دارن آسایش هم همین طور بسیاری از دوربین مخفی هایی که ماهواره نشون میده محصول کانادا هست واقعا وقتی میبینم به ریلکس بودن و خونسردیشون حسودیم میشه ! با تانک از روی طرف رد میشن بعد بهش میگن دوربین مخفی بوده می خنده !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6689 بار
سپاس‌های دریافتی: 12079 بار
تماس:

پست توسط Mohammad 1985 »

دوستان تایپیک رو به بیراهه نکشید که پاک میشه ! تصویر
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
New Member
سپاس‌های دریافتی: 4 بار

پست توسط cyfactor »

اون قسمتش که پینو کیو وسوسه شد بود بره" سرزمین بازی " جایی که هیچ کاری لازمه نیست انجام بدی و فقط بازی وخوش گذرونی
خلاصه پینوکیو هم وسوسه شد و رفت ، چند ماه رو اونجا گذروند . بعد از چند مدت تبدیل به ( خیلی ببخشید که این جمله رو می گم ) تبدیل به " ا ل ا غ" شد و توسط صاحب "سرزمین بازی" برای کار برد شد .( برای بیگاری کشیدن برد شد)

=================================================================================

I, as a residence of Canada for many many years would say that this friend that I have posted his quote above has said it absoloutly
correctly, I thank him.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر

پست توسط sinaset »

cyfactor نوشته شده:ببخشید بعد از اینکه دوستمون این مقاله رو گذاشت

=================================================================================

I, as a residence of Canada for many many years would say that this friend that I have posted his quote above has said it absoloutly

correctly, I thank him.

سلام برادر
اینجا فرم فارسی ممنون میشم فارسی صحبت بفرمایید تصویر
باتشکر
Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 192 بار
سپاس‌های دریافتی: 361 بار
تماس:

پست توسط HARD »

sinaset نوشته شده:سلام دوستان

البته این یک داستان هست
زیاد جدی نگیرید
باتشکر

اینو نگیم چی میخوایم بگیم؟تصویردنیا رو که نداریم میترسم اخرتم بریم وسط جهنمتصویر
تصویر(تذکر:اینتصویرها از صدتا تصویر بدتره)
Captain
Captain
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

پست توسط Present »

شما که اینقدر تعریف می کنید روش های و نوعای اقامتشون رو هم بگید.
آیا این احترام و ... فقط برای مردم اونجاست یا ...؟
تا اونجایی که من میدونم و تحقیق کردم باید میلیاردی سرمایه داشته باشی والا همینجوری که راهت نمیدن
و هزاران اما و اگر دیگر و سئوال
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Fast Poster
Fast Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3148 بار
سپاس‌های دریافتی: 393 بار

پست توسط apple2009 »

دوست عزیز اولاً که هیچ جا برای ایرانیها مثل خود ایران نیست دوماً شما هر جا که بری یه خارجی به حساب میای مثل افغانی ها تو ایران. سوماً اینکه حالا درست که کشورمون هزار تا ایراد داره ولی به نظر شما هنر تو موندن و درست کردنشه یا تو فرار کردن و رفتن؟ اگر اروپایی ها می خواستن مثل شما فکر کنن که تو جنگهای صلیبی وقتی عقب اوفتادگی خودشونو نسبت به ما می دیدن باید همشون پا میشدن میومدن اینجا ولی اینکار رو نکردن تو کشور خودشون موندن اینقدر تلاش کردن که حالا شما آرزو داری بری اونجا. حالا دوستان خودشو قضاوت کنن که چه کاری درست و چه کاری غلط ؟ :razz: :razz: :razz: :) :) :) : :) :) :)
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”