بزرگ‌ترين نمايشگاه هوايي راهيان نور افتتاح شد

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Major
Major
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 902 بار

پست توسط KRITER »

در پايگاه چهارم شكاري وحدتي؛
خبرگزاري فارس: بزرگ‌ترين نمايشگاه تخصصي راهيان نور، با حضور فرماندهان كشوري و لشكري در پايگاه چهارم شكاري وحدتي نيروي هوايي ارتش جمهوري اسلامي ايران افتتاح شد.

به گزارش خبرگزاري فارس، در اين نمايشگاه كه از امروز يكشنبه اول تا شنبه 14 فروردين ماه برپاست، آخرين دستاوردهاي نيروي هوايي در معرض ديد بازديدكنندگان قرار گرفته و خلبانان جان بركف ارتش با عمليات پروازي جنگنده‌هاي شكاري اقتدار هوايي جمهوري اسلامي را به نمايش خواهند گذاشت.
در اين نمايشگاه علاوه بر نمايش استعداد شكاري بمب ‌افكن‌هاي F5، F4 و F14، صاعقه، آذرخش، ميگ 29، سوخو، ترابري C-130، غرفه‌هايي شامل وسايل پشتيباني، ميني، فناوري اطلاعات، موتور جت الكترونيك، شيميايي، ميكروبي و هسته‌اي، تحقيقات جهاد خودكفايي، اطلاعات، پدافند هوايي و محصولات فرهنگي داير است

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر
تصویر

تصویر تصویر

تصویر

تصویر

شبیه اتوبوس مدل بنزهتصویرتصویرتصویرتصویرتصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

تصویر

bye
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1586 بار
سپاس‌های دریافتی: 1194 بار
تماس:

Re: بزرگ‌ترين نمايشگاه هوايي راهيان نور افتتاح شد

پست توسط mahdimk »

دوست عزیز جناب KRITER یه تعداد از عکسهای اینجانب را که در این پست قرار دادید (دوستان aerospacetalkلطف کردن) قدیمی هستند اگر به پایین امضاعکسها نگاه کنید اون عکسهای که عدد 89 دارند مربوط به نمایشگاه امسال(1389) است تصویر

نمایشگاه امسال بسیار بهتر از سال قبل برگزار شده دیروز هم فانتومهای پایگاه سوم لطف کردند تشریف اوردند

یکی از قسمتهای جالب این نمایشگاه حظور سگهای تجسس نیروی هوایی در این نمایشگاه است. مایکل سگ باهوش و مودب تجسس که تا به حال در چند فیلم و سریال بازی کرده ، در زلزله رودبار و بم ،سیل نکا جیروفت و ماسوله برای امداد حظور داشته و در حال حاظر در نمایشگاه با گرفتن عکس یادگاری در حال گذراندن ایام تعطیلات نوروزی استتصویر

[External Link Removed for Guests] [External Link Removed for Guests] 

مایکل سگ تجسس نیروی هوایی 

یکی از تفاوتهای عمد این نمایشگاه با نمایشگاه های قبلی افزایش تعداد پرندهای موجود در نمایشگاه و اوردن تانک و توپ 150م م در نمایشگاه و پرواز هواپیما های اف4 پایگاه سوم در این نمایشگاه است  

[External Link Removed for Guests] [External Link Removed for Guests] 
 نمای از پرندهای نمایشگاه به همراه تانک T72 
.
Colonel I
Colonel I
سپاس‌های ارسالی: 300 بار
سپاس‌های دریافتی: 1161 بار

پست توسط Frogfoot »

یکی از قسمتهای جالب این نمایشگاه حظور سگهای تجسس نیروی هوایی در این نمایشگاه است. مایکل سگ باهوش و مودب تجسس که تا به حال در چند فیلم و سریال بازی کرده ، در زلزله رودبار و بم ،سیل نکا جیروفت و ماسوله برای امداد حظور داشته و در حال حاظر در نمایشگاه با گرفتن عکس یادگاری در حال گذراندن ایام تعطیلات نوروزی است

حدودا 20 سال از زلزله رودبار میگذره، در حالی که سگ مورد نظر شما، با استناد به لینکی که در پست تان قرار دادید، فقط 9 سال سن داره! شاید آباء و اجدادش در زلزله رودبار حضور داشتند :-)
Major
Major
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط mahdimk »

حدودا 20 سال از زلزله رودبار میگذره، در حالی که سگ مورد نظر شما، با استناد به لینکی که در پست تان قرار دادید، فقط 9 سال سن داره! شاید آباء و اجدادش در زلزله رودبار حضور داشتند :-)

تصویر
1-نقل مطلب فوق از روی تابلوی موجود در نمایشگاه بود - به گفته مربی مایکل علاوه بر بازی در فیلم در کار تجسس به عنوان سگ زنده یاب شرکت داشته .
2- من سه بار اقدام به نوشتن پست قبلی کردم وقتی که دکمه ارسال رو میزدم پیغام عدم دسترسی به سایت رو می داد هرچه نوشته بودم پاک می شد بار آخر وقتی که پست ارسال شد اجازه ویرایش داده نمی شد من هم از خیر اصلاح پست قبلی گذشتم

تصویر

تصویر
.
Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 350 بار
سپاس‌های دریافتی: 1547 بار

پست توسط iran12345 »

سلام

اون دوتا جنگندهء ((سفید رنگ)) ساخت ایران هستند؟؟؟؟
[HIGHLIGHT=#9bbb59][HIGHLIGHT=#f79646][HIGHLIGHT=#9bbb59]تصویرچو ایران نباشد تن من مباد بدین بوم و بر زنده یک تن مبادتصویر   

[HIGHLIGHT=#f79646][HIGHLIGHT=#f79646][HIGHLIGHT=#9bbb59]تصویرهمه روی یکسر، به جنگ آوریم جهان بر بداندیش تنگ آوریمتصویر
تصویرهمه سر به سر تن به کشتن دهیم به از آنکه کشور به دشمن دهیمتصویر
تصویراگر کُشت خواهد تو را روزگار، چه نیکو تر از مرگ در کارزارتصویر

Senior Poster
Senior Poster
سپاس‌های ارسالی: 326 بار
سپاس‌های دریافتی: 1085 بار

پست توسط HITMAN_KU »

iran12345 نوشته شده:سلام

اون دوتا جنگندهء ((سفید رنگ)) ساخت ایران هستند؟؟؟؟

دوست عزیز اینها هواپیماهای F-5A بودن که تو پروژه سیمرغ نیروی هوایی به نمونه 2 نفره آموزشی(F-5B)تبدیل شدن.
Major
Major
سپاس‌های ارسالی: 18 بار
سپاس‌های دریافتی: 902 بار

پست توسط KRITER »

سللم بر همه
یکی دوستای من رفته بود نمایشگاه..میگه اصلا اجازه نمی دادند کاپکیت صاعقه را نگاه کرد :x :x
Major
Major
نمایه کاربر
محل اقامت: باختران
سپاس‌های ارسالی: 309 بار
سپاس‌های دریافتی: 2025 بار
تماس:

پست توسط ali1371 »

دست همه درد نکنه با عکسها حال کردیم ممنون
  که ارتش ایران درجنگ کرد حماسه نبود معجزه بود
یاسرعرفات

وبلاگ من [External Link Removed for Guests]
Captain
Captain
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

پست توسط Present »

الان چند ساله که داخل هیچ کدوم از نمایشگاه ها نمی گذارند که داخل کاکپیت هواپیما رو ببینی
فقط 10 یا 12 سال پیش رگ خریت گرفتشون و گذاشتند حتی داخل تامکت هم بشینی اونم فقط تو بوشهر و فقط هم روز اول نمایشگاه
که بنده از نشس داخلش محروم شدم چون ساعت نمایشگاه تمام شد و فرداش هم چن زیادی هواپیما رو دستکاری کرده بودند نگذاشتند
و من فقط توفیق پیدا کردم داخل تامکت و اف - 4 رو ببینیم که طرف که داشت توضیح میداد میگفت با این موشکی که رو اف - 4 هست میشه هواپیمای دشمن رو از فاصله بوشهر تا چغادک بزنی که با این توصیفاتی که من یادم هست احتمالا سایدواندر بوده
چون اون موقع کوچلو موچولو بودم
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Major
Major
نمایه کاربر
تماس:

پست توسط mahdimk »

نمایشگاه صبح روز 15 به پایان کار خود رسید یک روز قبل اولین پرنده که اف14 بود ساعت 13 عازم پایگاه اصفهان شد . در نمایشگاه عصر هواپیمای سوخو 24 در مقابل بازدید کنندگان به سمت پایگاه شیراز پرواز کرد اما روز پانزدهم به نظر من بهترین روز این نمایشگاه بود فانتوم که ساعت 13 ظهر تشریف برد اما کوسه های بوشهری حسابی به بازدیدکنندگان حال دادن تصویر

[External Link Removed for Guests] [External Link Removed for Guests] [External Link Removed for Guests] [External Link Removed for Guests]

میگ 29 و صاعقه اماده پرواز شدند تا اول باند هم رفتند اما به علت بدی هوای تبریز پرواز لغو شد (همین هم غنیمت بود تصویر) اف 7 و پی سی 7 جزو برنامه های جالب آخرین روز نمایشگاه بود .

[External Link Removed for Guests] [External Link Removed for Guests] [External Link Removed for Guests] [External Link Removed for Guests]

یادی از این پیرمرد تنها تصویر

[External Link Removed for Guests]
.
ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”