موجودات فضایی وجود دارند

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
پست: 73
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 9 اردیبهشت 1386, 11:23 pm
سپاس‌های ارسالی: 3 بار
سپاس‌های دریافتی: 197 بار
تماس:

موجودات فضایی وجود دارند

پست توسط ramtin7777 »

تابناک اجتماعی ـ استفان ‌هاوكنيگ، دانشمند برجسته بریتانيايي بر این باور است كه موجودات فضاي تقريبا به طور قطع وجود دارند؛ اما انسان نه تنها بايد از هرگونه تلاش براي ارتباط با آنها خودداري كند، بلكه بايد از هرگونه تماس نيز دوري جوید.
به گزارش «تابناک» اجتماعی به نقل از تایمز، اظهار نظر جديد وي در يك مجموعه مستند بيان شده است كه در رابطه با آخرين عقايد‌هاوكينگ، يكي از برجسته ترين دانشمندان جهان در زمينه بزرگترين رازهاي موجودات است.
وي در اين مستند می‌گوید: موجودات بيگانه تقريبا به طور قطع، نه تنها در سيارات بلكه در بسياري نقاط كائنات و احتمالا مركز ستاره‌ها وجود داشته و حتي در فضاي بين سياره‌ها نيز شناور هستند.
منطق ‌هاوكينگ در اين باره براي خودش بسيار ساده است. بنا بر نظر وي، كائنات صد ميليارد كهكشان را داراست كه هر كدام شامل ميليون‌ها ستاره هستند و در چنين فضاي بزرگي به نظر مي‌رسد كه زمين تنها جايي نباشد كه زندگی در آن پيشرفت داشته است.
وي در اين باره گفت: براي بسياري از مغزهاي رياضي، تنها استناد به اعداد موجود براي اندیشیدن به موجودات فرازميني منطقي است؛ تنها چالش موجود اين است كه ارتباط با اين موجودات چه حالاتي مي‌تواند داشته باشد.
پاسخ وي به اين پرسش كه اين ارتباط تا اندازه زيادي مشابه با ارتباط با ميكروب‌ها و يا حيوانات ساده است، همان شكل از حياتي است كه در بخش عظيمي از تاريخ كره زمين بر آن حاكم بوده است.
يكي از صحنه‌هاي اين مستند ساخته شده براي شبكه ديسكاوري، نشان دهنده گله‌هايي از حيوانات دو پاي گياهخوار است كه روي يك صخره فضايي هستند و مورد هجوم مارمولك‌هاي بالدار زرد قرار مي‌گيرند.
اين‌گونه صحنه‌ها زاده تخيل هستند، اما‌ هاوكنيگ با استفاده از آنها به نكته مهمي اشاره مي‌كند كه تنها شكل‌هاي معدودي از حيات هوشمند بوده و تهدید به شمار می‌روند. وی بر این باور است كه ارتباط با اين اشكال حيات مي‌تواند براي انسان نابود كننده باشد.
وي بيان مي‌كند، ممكن است اين اشكال حيات، به سادگي تنها براي استفاده از منابع به زمين حمله كنند و سپس بروند. حال براي اينكه بدانيم چگونه ممكن است اشكال هوشمند حيات به مرحله‌اي پيشرفت كنند كه ما نمي‌خواهيم، كافي است به خود نوع بشر نگاه كنيم. من گمان مي‌كنم آنها ممكن است در كشتي‌هاي بزرگ باشند و همه منابع سياره خودشان را از بين برده باشند. اين گونه موجودات پيشرفته احتمالا كوچ نشين خواهند بود و به دنبال تجمع منابع هستند آن هم در هر سياره اي كه باشد.
وي اينگونه نتيجه‌گيري مي‌كند كه تلاش براي ارتباط با اين انواع مي‌تواند بسيار خطرناك باشد: اگر اين موجودات بيگانه با ما ديدار كنند، به گمانم نتيجه آن مانند كشف قاره آمريكا توسط كريستف كلمب باشد كه براي سكنه بومي خود آمريكا هيچگاه رخداد خوبي نبود.
تكميل اين مستند براي ‌هاوكينگ 68 ساله كه قدرت كمي براي ارتباط دارد، موفقيت بزرگي است. تكميل اين پروژه سه سال به طول انجاميد كه در اين مدت، وي تأكيد زيادي بر بررسي دوباره نوشته‌هاي بلند و چك كردن دوباره فيلم داشت.
جان اسميت، تهيه كننده اين برنامه در شبكه ديسكاوري مي‌گويد، قصد ساخت فيلمي بود كه در كنار علمي بودن براي همه بينندگان جذاب باشد كه به دليل پيچيدگي افكار موجود در آن كار سختي بود.
هاوكنيگ پيش از اين نيز وجود حيات فرازميني را احتمال داده بود؛ اما ديدگاه وي با مجموعه اي از پيشرفت‌هاي علمي از سال 1995 مانند كشف بيش از 450 سياره‌اي كه به دور ستاره‌های دور مي‌چرخند و نشان داد كه وجود سياره پديده‌اي رايج است، وضوح بيشتري يافت.
به تازگی پروفسور «برايان كاكس»، دانشمند ديگري نيز در يك مجموعه مستند از شبكه «بي بي سي»، احتمال وجود زندگی در مريخ و تايتان، يكي از قمرهاي كيوان را مطرح كرد.
[External Link Removed for Guests]
Furious Poster
Furious Poster
پست: 387
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 4 اسفند 1387, 10:29 pm
سپاس‌های ارسالی: 2381 بار
سپاس‌های دریافتی: 1171 بار

Re: موجودات فضایی وجود دارند

پست توسط nasir irani »

وقتی که خداوند بلند مرتبه و بزرگ در قرآن این موضوع را تصدیق می کند جای شکی باقی می ماند!!!!!؟

موجودات فضایی وجود دارند همانطور که انسان ها به عنوان یکی از موجودات فضایی وجود دارند!!

البته موجودات شر و خطرناکی هم در فضا وجود دارند که خداوند از طریف فرشتگان جلوی آنها را برای شرارت و دست درازی به دیگر مناطق و آسمان ها گرفته است

اگر اراده خدا نبود تا الآن حیات بر روی زمین با صدها خرده سیاره و شهاب سنگ بزرگ نابود شده بود

براستی که ستایش مخصوص اوست...
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”