زلزله هائیتی و نفت

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 1885
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 23 مهر 1388, 6:31 pm
سپاس‌های ارسالی: 588 بار
سپاس‌های دریافتی: 2859 بار

زلزله هائیتی و نفت

پست توسط misam5526 »

از خودتان بپرسید چرا هائیتی؟ هائیتی ملیت سیاه پوست مستقل هستند که تهدیدی برای امپریالیسم امریکا به شمار می روند و در گذشته استعمار را مغلوب ساخته بودند. و دشمن ساختار کنترل دولتی برای سالها به شمار می روند. زمین لرزه های بر اثر حرکت زمین ساختی به گونه ایست که نمی توان از آن تصویر جغرافیایی مناسبی به دست آورد. آرامش و صلح تقدیم بشریت باد!
بعد از زمین لرزه دلخراش هاییتی در هفته گذشته ایالت متحده بطور نزدیک با سازمان ملل متحد و دولت هائیتی شروع به همکاری کرد. ارتش ایالت متحده بطور بسیار فعالانه برای پخش کمک ها بسیج می شود اما بعد از چندین دهه بی توجهی. آیا واشنگتن و سایر قدرت ها در این کشور فقیر دنبال نقش بزرگتری هستند؟ آیا قیمت خاصی برای آن تعیین کرده اند؟

زمین لرزه هایئتی توسط امتحانات ایالت متحده بوجود آمده است.( پروژه هارپ). توسط تحقیقاتی که ناوگان شمالی روسیه از حرکت ناوگان امریکایی در دریای کارائیب به عمل آورده اند (جایی که هائیتی در آن قراردارد.). محققان روسیه ای توسط وزارت ونزوئلایی به کار گماشته شده اند بر این باورند که آمریکایی ها از پایان سال 1970 مجهز به سلاح زمین لرزه شده اند. (هارپ). یکی از شهرهای ایران جز هدف های دوم است وزارت ارتباطات و اطلاعات ونزوئلا این خبر را منتشر کرده است.

هائیتی غنی در نفت و سایر کانی ها
کمتر از یکسال پیش ارائیل سعی براین داشت که غزه را منفجر کند. پس از آن اعتراف کردند که خلیج غزه چاه نفت داشت. جایی که اسرائیل می خواهد خود را به آن ضمیمه کند. ایالت متحده هائیتی را به بهانه کمک کردن به قربانیان این زلزله وحشتناک تحت کنترل و اشغال خود در آورد.
با وجود اینکه به نظر می رسد هائیتی خالی به سرقت رفته است، جنگل ها بریده شده اند، با ورود گندم ارزان قیمت از ایالت متحده، محصولات کشاورزی محلی جاروب شده اند و خاک حاصلخیز توسط فرسایش از بین رفته است. چندین مغازه لحیم کاری باقی مانده برای امریکایی های چند ملیتی. اما مسلما هائیتی یکی از بزرگترین مخازن نفت خام دست نخورده است. این نگاه اول برای خوردن جزیره ای است که بیشترین ذخائیر ارزشمند را داراست.
نفت خام هائیتی در اعماق 3000 متری در زیر زمین است. آیا با قیمت کنونی نفت خام بشکه ای 80 تا 90 دلار امریکا آیا استخراج این نفت خام سود آور است یا خیر؟
هائیتی احتمالا یکی از رزرو های اورژانسی برای نفت امریکاست. چون هم اکنون تولید نفت خام صفر است و کلیه حفره ها پر از آب شده اند. لازم به ذکر است در لیست کشورهای شامل نفت هائیتی جایی ندارد. در حالیکه برخی بر این باورند که هائیتی حتی از ونزوئلا هم بیشتر نفت دارد. هم اکنون این زلزله کلیه نظر ها را به سمت این جزیره معطوف کرده است. آیا این موجودی پنهان توسط امریکا بالا کشیده خواهد شد یا خیر؟
صبر کنید بیشتر از این هم وجود دارد. هائیتی در زمینه مس و منگنز و طلا و نقره و فلزات هم غنی است و در منطقه Masit du Nord می توان یافت کرد. مناطق مرکزی دارای زغال سنگ خالص و سایر مواد معدنی مانند آهن، سرب، روی، نیکل، گوگرد، مرمر و سنگ آهک است. هائیتی مقدار زیادی هیدروکسید آلومینیوم دارد اما معادن آن از یک قرن پیش تا کنون استفاده نشده اند. در واقع هائیتی به هیچ وجه فقیر نیست بلکه ثروتمند است.
جنگل های استوایی هائیتی شامل مناطق بی نهایت حاصلخیز است که شامل رودخانه های پر آب که شامل ماهی های بیشماری است و اطراف آن را نیز دریا فراگرفته است و بطور طبیعی جزیره بهشت نام گرفته است که توسط غرب آزاد مدت های مدیدی غارت شده است. هم اکنون ایالت متحده ارتش خود را به سرعت بعد از سازمان ملل، وارد آنجا کرده است و به نظر می رسد که کاملا مقاصد انسان دوستانه در آن دخیل نبوده بلکه بیشتر مربوط به نفت و مسائل مربوط به آن است.

[External Link Removed for Guests]
[img]http://www.beiragh.com/images/1006.jpg[/img]
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”