آنچه در ضیافت شام ایران در نیویورک گذشت

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 87
تاریخ عضویت: شنبه 6 تیر 1388, 4:54 pm
سپاس‌های ارسالی: 33 بار
سپاس‌های دریافتی: 123 بار

آنچه در ضیافت شام ایران در نیویورک گذشت

پست توسط farshad49 »

منوچهر متکی در دیدارهای جداگانه با دبیرکل سازمان ملل، وزرای خارجه الجزایر، اسپانیا، سوییس، سوئد، استرالیا، برزیل و نمایندگان دائم کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در مقر سازمان ملل در نیویورک دیدار و گفت‌وگو کرد.
منوچهر متکی، رییس دستگاه دیپلماسی کشورمان، در حاشیه سفر به نیویورک نمایندگان 15 عضو دائم و غیردائم شورای امنیت را به ضیافت شام دعوت و در برنامه‌ای جداگانه با دبیرکل سازمان ملل دیدار کرد.

به گزارش ایسنا، منوچهر متکی هم‌چنین در دیدارهای جداگانه با دبیرکل سازمان ملل، وزرای خارجه الجزایر، اسپانیا، سوییس، سوئد، استرالیا، برزیل و نمایندگان دائم کشورهای عضو جنبش عدم تعهد در مقر سازمان ملل در نیویورک دیدار و گفت‌وگو کرد.

خبرگزاری رویتر گزارش داد که وزیر امور خارجه ایران روز پنج‌شنبه با برخی کشورهای سازمان ملل و دیگر اعضای شورای امنیت دیدار کرد.

رویتر گزارش داد که نمایندگان آمریکا،‌ انگلیس، فرانسه و روسیه در سازمان ملل در ضیافت شامی که به میزبانی منوچهر متکی وزیر امور خارجه ایران و توسط نمایندگی ایران در سازمان ملل تشکیل شد شرکت نکرده‌اند، اما دیپلمات‌های خود را به این جلسه فرستاده‌اند.

اکثر دیگر کشورهای عضو شورای امنیت سفرای خود را در سازمان ملل به این ضیافت که در سفارت ایران در منهتن برگزار شد فرستادند. لی‌بائودانگ سفیر چین در سازمان ملل نیز در این نشست حضور داشت.

یوکی‌یو تاکاسو سفیر ژاپن در سازمان ملل در این باره گفت: ما برای مذاکره به اینجا نیامده‌ایم، ما به اینجا آمده‌ایم که ایده‌های کلی خود را به طور مستقیم با یکدیگر در میان بگذاریم. هیچ گفت‌وگویی درباره تحریم‌ها انجام نشد. آنچه مهم است این است که اکثر اعضای شورای امنیت در اینجا هستند.

تاکاسو افزود که متکی در این جلسه موضع ایران مبنی بر این‌که "حق استفاده صلح‌آمیز از انرژی هسته‌ ای را دارد" را تکرار کرد.

الخاندرو وولف معاون نماینده آمریکا در سازمان ملل به نمایندگی از واشنگتن در این نشست حضور داشت.

وولف از هرگونه اظهار نظری خودداری کرد و تنها گفت: "شام بسیار خوبی بود."

سایر نمایندگان بدون گفت‌وگو با خبرنگاران جلسه را ترک کردند.
فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خاک سپارند تا اجزاء بدنم ذرات خاک ایران را تشکیل دهد .
کوروش بزرگ
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”