وزير كشور عربستان : اتهام جاسوسي ايران كذب است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 87
تاریخ عضویت: شنبه 6 تیر 1388, 4:54 pm
سپاس‌های ارسالی: 33 بار
سپاس‌های دریافتی: 123 بار

وزير كشور عربستان : اتهام جاسوسي ايران كذب است

پست توسط farshad49 »

در حالي كه رسانه و دولت كويت و عربستان تلاش مي كنند تا بر افتضاحي كه بوجود آورده اند سرپوش بگذارند و مدعاي غير حقيقي خود در خصوص جاسوسي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي ايران را به نحوي به اشتباه نماينده پارلمان اين كشور نسبت دهند شيخ ساده لوح اصلاحات تلاش مي كند تا در نقش كاسه داغ تر از آش هنر نمايي كند !
سايت اينترنتي سحام نيوز ارگان رسمي حزب اعتماد ملي در خبر خود از تائيد خبر جاسوسي سپاه در كويت خبر داد .
اين در حالي است كه وزیر کشور عربستان اخبار جاسوسی سپاه پاسداران در کشورهای عربی را قاطعانه رد نموده است . از سوی دیگر " شیخ جابر خالد الصباح " وزیر کشور کویت نیز پس از نشست ریاض گفت که توافقنامه امنیتی بین 6 کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس نیازمند بازنگری برای مقابله موثر با چنین تهدیدات امنیتی است .
با وجودی که برخی اخبار رسانه های کویتی حاکی از این است که دادستان کل کویت انتشار اخبار درباره کشف آنچه شبکه جاسوسی سپاه پاسداران در کویت خوانده می شود ، در رسانه های این کشور را ممنوع کرده است ، اما این موضوع همچنان یکی از داغ ترین سوژه هایی است که در رسانه های مکتوب و دیداری کشورهای عربی منطقه مطرح می شود .

به گزارش عصر ایران روزنامه انگلیسی زبان " کویت تایمز " چاپ کویت روز پنج شنبه با انتشار گزارشی نوشت که " حامد العثمان " دادستان عمومی کویت انتشار اخبار درباره کشف شبکه جاسوسی ایران در رسانه های این کشور را ممنوع کرده است .

روزنامه " القبس " چاپ کویت هفته گذشته با انتشار گزارشی ادعا کرد که ماموران امنیتی کویت یک شبکه جاسوسی متعلق به سپاه پاسداران ایران را در این کشور شناسایی کرده اند . این ادعا از سوی ایران رد شد .

چهارشنبه هفته گذشته نیز وزرای کشور اعضای شورای همکاری خلیج فارس در ریاض تشکیل جلسه دادند و یکی از دستور کارهای این نشست بررسی این موضوع بود .

امیر نایف بن عبد العزیز وزیر کشور عربستان سعودی که میزبان این نشست بود با رد این موضوع که سپاه پاسداران ایران در تمامی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس تیم ها و شبکه جاسوسی دارد گفت : " ما قاطعانه این قبیل گزارش ها را رد می کنیم ".

مطبوعات کویتی و برخی نمایندگان پارلمان این کشور طی هفته گذشته با طرح اتهامات گسترده علیه ایران مدعی شده بودند که تیم جاسوسی کشف شده در کویت بخشی از یک شبکه گسترده جاسوسی سپاه است که در ساختار امنیتی تمامی کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس نفوذ کرده است .

" محمد حائف " نماینده پارلمان کویت روز سه شنبه هفته گذشته ادعا کرده بود که یک شبکه جاسوسی متعلق به سپاه که مرکز فعالیت آن امارات متحده عربی است از آن کشور فعالیت های جاسوسی ایران در تمامی کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس را هدایت می کند . وی ادعا کرده بود که این مطلب در نتیجه تحقیقات از شبکه کشف شده در کویت به دست آمده است .

با این حال نایف ، وزیر کشور عربستان پس از نشست وزرای کشور شورای همکاری خلیج فارس در ریاض این ادعا را رد کرد اما افزود که وزرای کشور عضو این شورا موضوع کشف شبکه جاسوسی را بررسی کرده اند .

از سوی دیگر " شیخ جابر خالد الصباح " وزیر کشور کویت نیز پس از نشست ریاض گفت که توافقنامه امنیتی بین 6 کشور عضو شورای همکاری خلیج فارس نیازمند بازنگری برای مقابله موثر با چنین تهدیدات امنیتی است .

تا کنون 11 نفر در خصوص اتهام شبکه جاسوسی در این کشور تحت بازداشت قرار دارند . بر اساس ادعای رسانه های کویتی کار این شبکه جاسوسی، جمع آوری اطلاعات از تاسیسات حیاتی این کشور و نیز پایگاه های نظامی آمریکا مستقر در کویت و ارسال آن به ایران بوده است .

ایران تمامی ادعاهای مربوط به ارتباط با این شبکه جاسوسی ادعایی را رد کرده است . از نظر جمهوری اسلامی ایران سر نخ این قبیل اتهامات می تواند در اسراییل و به هدف تضعیف نهاد سپاه پاسداران بوده باشد .

سردار رمضان شریف مسئول روابط عمومی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی هفته گذشته در مصاحبه با خبرگزاری فارس اعلام کرد که هدف اصلی این قبیل اتهامات از سوی دشمن ترویج " سپاه هراسی " در بین کشورهای منطقه است .

وی در این باره گفت : " از ابتداي سالجاري رسانه‌هاي صهيونيستي و دنباله‌هاي منطقه‌اي آنها دست به سوژه‌يابي كاذب به منظور تحت الشعاع قرار دادن علاقمندي مردم كشورهاي همسايه به انقلاب اسلامي زده‌اند. "

وي با ذكر نمونه‌هاي از اين سوژه‌يابي‌هاي كاذب، موضوعاتي چون پولشويي در بحرين، سخنان برخي مسئولان اماراتي و ادعاي كشف يك شبكه جاسوسي در كويت ، افزود: بر همگان مشخص شده كه سپاه پاسداران به عنوان حافظ انقلاب اسلامي، در خط مقدم حفاظت از منافع ملي قرار دارد و همين اقتدار، دشمنان نظام را به تکاپو انداخته تا با طرح ادعاهاي واهي، جلوي اين رشد روز افزون را بگيرند.
فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خاک سپارند تا اجزاء بدنم ذرات خاک ایران را تشکیل دهد .
کوروش بزرگ
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”