بيانيه پنج عضو دايمي شوراي امنيت طنز سياسي است

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
پست: 87
تاریخ عضویت: شنبه 6 تیر 1388, 4:54 pm
سپاس‌های ارسالی: 33 بار
سپاس‌های دریافتی: 123 بار

بيانيه پنج عضو دايمي شوراي امنيت طنز سياسي است

پست توسط farshad49 »

  - عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي بيانيه اخير پنج عضو دايم شوراي امنيت عليه جمهوري اسلامي ايران را بيشتر يک طنز سياسي دانست و گفت: اين بيانيه هيچ پشتوانه اجرايي ندارد.   [url=http://www.irna.ir/NewsMedia/Photo/Larg_Pic/2010\5\8\img634089384416406250.jpg][img]http://www.irna.ir/NewsMedia/Photo/Smal_Pic/2010\5\8\img634089384416406250.jpg[/img][/url]     احمدي بيغش روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار سياسي ايرنا صدور چنين بيانيه ها را جديد ندانست و گفت: آنها خواستار اين هستند که جمهوري اسلامي ايران از حق قانوني خود دست بردارد و اين حرف منطقي و قانوني نيست و ارزشي ندارد.
احمدي بيغش اظهار داشت: جمهوري اسلامي ايران عضو ان.پي.تي است و در چارچوب قوانين بي المللي فعاليت هسته اي مي کند و بارها اثبات کرده است که تخلفي نداشته است.
وي تاکيد کرد: اين کشورها با اين که از داشتن فعاليت هاي صلح آميز هسته اي جمهوري اسلامي ايران مطمئن بودند، اما در اين چند سال اخير بداخلاقي هاي زيادي در مورد ايران داشتند و نتيجه اي هم نگرفتند.
احمدي بيغش به شرکت هيات عالي رتبه جمهوري اسلامي در کنفرانس بازنگري معاهده ان.پ.تي. در آمريکا اشاره کرد و گفت: سخنان احمدي نژاد در آن کنفرانس موجب رسوايي قدرت هاي زورگو شده است.
وي خاطر نشان کرد: دولتمردان شرکت کننده در آن اجلاس متوجه شدند که جمهوري اسلامي مظلوم واقع شده است و ايران با حمايت هاي مردمي دست از حق خودش برنخواهد داشت.
عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس شوراي اسلامي تاکيد کرد: حضور رييس جمهوري ايران در کنفرانس بازنگري در معاهده ان.پي.تي حضوري آگاهانه بود و سبب آگاهي بسياري از دولتمردان شد.
احمدي بيغش در ادامه اضافه کرد: اين حضور کشورهاي اروپايي و آمريکا را عصبي کرد و به خاطر همان عصبانيت يک مرتبه بيانيه صادر کردند که هيچ ارزش حقوقي و عقلي ندارد.
وي تصريح کرد: جمهوري اسلامي ايران در چارچوب قوانين بين المللي کار خود را ادامه خواهد داد و با ايستادگي مردم به خواست منطقي و قانوني خود دست پيدا خواهد کرد.
پنج عضو دائم شوراي امنيت در روزهاي اخير طي اقدامي غير منطقي با صدور بيانيه اي يک جانبه خواستار پيروي ايران از قطعنامه هاي شوراي امنيت شده اند،اين در حالي است که آژانس بين المللي انرژي اتمي بارها بر صلح آميز بودن برنامه هسته ايران و تطابق کامل آن با توافقات بين المللي تاکيد کرده است.  
فرمان دادم بدنم را بدون تابوت و مومیایی به خاک سپارند تا اجزاء بدنم ذرات خاک ایران را تشکیل دهد .
کوروش بزرگ
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”