جوجه های رنگی قربان خودخواهی انسان

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1120
تاریخ عضویت: جمعه 26 مهر 1387, 9:39 am
محل اقامت: همشهری فضل الله جاوید نیا
سپاس‌های ارسالی: 2466 بار
سپاس‌های دریافتی: 8401 بار

جوجه های رنگی قربان خودخواهی انسان

پست توسط javadfakoori »

 

 تصویر 
معمولابا آغاز فصل بهار در گوشه و کنار خیابان دستفروش هایی را که به فروش جوجههای رنگی! با قیمت های ارزان مشغولند در اکثر نقاط کشور مشاهده میشوند.آیا تاکنون با دیدن این جوجه های فکر کرده اید که اینها از کجا میآیند و توسط چه کسانی خریداری می شوند و یا اینکه عاقبت آنها چه می شود؟

اینجوجه ها که خروس (از نژاد تخمی- لگهورن) هستند در حقیقت بعنوان ضایعاتکارخانجات جوجه کشی محکوم به مرگ می شوند. در کارخانجات جوجه کشی (جوجههای نژاد تخمگذار)پس از خروج جوجه ها از تخم عمل تعیین جنسیت (فقط در روزاول)آنها انجام می گیرد . این عمل معمولا براساس شکل برجستگی مقعدی جوجهها صورت می گیرد و طی آن جوجه های نر و ماده از یکدیگر جدا می شوند معمولا50% جوجه هایی که سر از تخم در می آورند خروس و 50% مابقی نیز مرغهستند.در این موقع جنسیت جوجه ها سرنوشت آنها را تعیین می کند؛جوجه هایماده برای پرورش و ایجاد گله های تخمگذار توسط مرغداران خریداری می شوندولی از اینجا به بعد سرنوشت تلخی در انتظار جوجه خروس ها می باشد این جوجهها چون قادر به تخمگذاری نیستند و در حقیقت پرورش آنها مقرون به صرفه نمیباشد پس محکوم به مرگ هستند .این سرنوشت مرگبار روش های متفاوتی دارد گاهیدر همان روز اول جوجه ها در چاه مخصوص تلفات ریخته می شوند تا بمیرند،گاهی نیز در آب خفه می شوند و گاهی نیز با رنگ شدن و پیدا کردن ظاهر جذابروانه بازار خرید می شوند تا بازیچه ی لحظه ای کودکان شوند و بدست آنهابمیرند. اگر سرنوشت این جوجه ها را از لحظه خروج از کارخانه دنبال نماییمبه نتایج تاسف باری می رسیم:

همانطور که گفتم در وهله اول اینجوجه ها رنگ آمیزی می شوند با فرو بردن در سطل رنگ و با رنگ های مختلف وكودك پسند در جعبه های 100 قطعه ای قرار داده می شوند و روانه بازار فروشمی شوند. اغلب این جوجه ها تا زمان خریداری شدن توسط قاتلانشان ، غذاییدریافت نمی کنند که معمولا گاهی به دو روز نیز می رسد.

زمانخریداری شدن نیز در پلاستیک های فریزر تقدیم مشتری می گردند تا دستانخریداران آلوده نگردد! تصور کنید تنفس در یک پلاستیک سربسته را اگر نگاهیبه خریداران این جوجه بیاندازیم اغلب مشاهده می کنیم که خریداران مادرانیهستند که برای سرگرمی دو سه روزه کودکشان این جوجه ها را خریداری می کنند.این جوجه ها هنگامی که به منزل یا در حقیقت قتلگاه خود می رسند وضع شانبدتر می شود چون در عوض نگهداری و مواظبت از آنها بعنوان بازیچه و درحقیقت عروسکی زنده و متحرك و صدادار! مورد استفاده قرار می گیرند .صرفنظراز تغذیه آنها که معمولا توسط مخلوطی با عنوان دان! که توسط فروشندگانجوجه همراه آنها عرضه می شود و اغلب چیزی جز مخلوطی از سبوس و خاک ارهنیست وضعیت نگهداری آنها بدین صورت است که یا شکار گربه و کلاغ می گردند ویا بعلت بیماری می میرند و یا اینکه در زیر دست و پای کودک دلبند انسان !له می گردند.جالب اينكه اين موجودات زيبا دلبستگي و وابستگي عجيبي بهانسان پيدا مي كنند تا حدي كه همه جا بدنبال او راه مي افتند و اين گاهيبه قيمت از دست دادن جانشان و له شدن زير دست و پا مي انجامد؛ موارد دیگریمانند پرتاب آنها و یا شستن آنها در حمام برای تمیز شدنشان !!توسط مثلامادران كوچكشان- و موقتی شان - و خفگی آنها زیر آب و یا حتی له شدن بیندستان کودکان ما هنگام پوشاندن لباس(لباس جوجه اي) توسط مادرانشان و يا لهشدن در تختخواب در هنگام خواب كودك كه آنها را مانند عروسكشان به تختخوابمي برند. اینها نمونه هایی از سرنوشت این موجودات کوچک و زیبا است که بطورغیر عمدی دچار آن می شوند.

دسته ای دیگر از این جوجه ها بعنوانوسیله تفریح ما آدمیان مورد استفاده قرار می گیرند برای مثال شخصی که ازیک قوش در منزل نگهداری می کرد! این جوجه ها را بعنوان شکار برای حیواندست آموزش خریداری می کرد و با رها کردن جوجه در حیاط قوش خود را تشویق بهشکار او می نمود قوش بیچاره نیز برای رفع گرسنگی به جوجه بیچاره حمله میکرد و ... و باعث تفریح صاحب خود را فراهم می آورد.و نیز استفاده از آنانبعنوان هدفی زنده و شکار آنها با تفنگ بادی که نشانه دقت در تیر اندازی بهاهداف کوچک می باشد! و مایه فخر و مباهات برخی از ماست.
یکی دیگر ازموارد استفاده ! این جوجه ها بعنوان خوراک لذیذی برای گربه های خانگی استو همچنین بعنوان طعمه برای رهایی از دست گربه های مزاحم این جوجه ها سمیشده و رها می شوند تا شر گربه های مزاحم را از سر صاحبخانه کم کنند.!

طبقآماری که گرفتم تقریبا فقط 25/0% (توجه کنید فقط بیست و پنج صدم درصد یعنیاز هر چهارصد جوجه یکی) این جوجه ها به سن بلوغ (5/4 ماهگي) می رسند.

باکمی تامل در می یابیم که ما انسانها تا چه حد اسیر تمایلات دیو مابانه خودشده ایم و برای بدست آوردن وسایل لازم خود حتی از جان این جوجه های زیبانیز نگذشته ایم .
چاره چیست؟

اکنون چون ما نمی توانیم تازمان هچ شدن(از تخم در آمدن)جوجه ها آنها را تفکیک جنسی نماییم و از آنجاکه پرورش این جوجه خروس ها نیز به ضرر مرغداران تمام می شود و جز حکم مرگنمی توان برای آنها حکمی صادر نمود (متاسفم)پس آیا بهتر نیست در همان روزاول و قبل از خروج از کارخانه مرگ به سراغ آنها بیاید تا حداقل زجر کشنشوند .


منبع: ایرانیان فنلاند[/TD] [/TR] [TR] [TD]  
ای آنکه دیده دوخته ای بر خلیج فارس این لقمه با شکمبه ی توسازگار نیست
زیرا درون آب زلالش بدون شک ماهی ست, پا برهنه سوسمار نیستآسمان اصفهان
Novice Poster
Novice Poster
پست: 73
تاریخ عضویت: چهارشنبه 19 دی 1386, 12:27 am
سپاس‌های ارسالی: 39 بار
سپاس‌های دریافتی: 51 بار

Re: جوجه های رنگی قربان خودخواهی انسان

پست توسط arash1468 »

با سلام خدمت دوستان
من فکر می کنم که این مقاله ناقص است.
با اطلاعاتی که من دارم جوجه خروسها را برای پروار بندی و تولید گوشت استفاده می کنند. اگر با دقت همین مرغهایی را که در تمام بازار توزیع می شود را پاک کنیم می بینیم که همگی نر هستند. (دارای دو عدد بیضه در حفره شکمی)
اما این جوجه های رنگی که به بازار می آیند و بیشتر از چند هفته زنده نمی مانند: این جوجه ها توسط کارشناس های مرغداری ها معاینه شده و مریض و ..(بیماریهایی که من نمیدانم) هستند و پرورش آنها مقرون به صرفه نیست (عمرشان مثل گل است) در نتیجه باید به چاه ریخته شوند. در این میان عده ای سودجو آنها را رنگ کرده و به فروش می رسانند.
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”