ایران تحویل ذخیره اورانیومش به ترکیه را پذیرفت...!

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

نظرتان درباره تحویل ذخیره اورانیوم ایران به ترکیه چیست؟

موافقم
38
57%
مخالفم
29
43%

مجموع رای گیری: 67

Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 231 بار
سپاس‌های دریافتی: 1917 بار

Re: ایران تحویل ذخیره اورانیومش به ترکیه را پذیرفت...!

پست توسط میهن پرست »

داشتم پستا رو میخوندم واقعا حالم از منش بعضی ها بهم خورد.دوست عزیز کی گفته کل اورانیوم ایران 1200 کیلو هست.1500 کیلو ماله 6 ماهه پیش بود حالا نکنه اب رفته شده 1200 کیلو.ثانیا بعضی ها هیچ درک سیاسی ندارن دوستان عزیز ایران الان عملا توپو بد جوری به زمین امریکا پرت کرده.الان تمام جاعه جهانی منتظرن ببینن امریکا چه جوابی خواهد داد.به نظر شما حالا امریکا میتونه بگه نه ما این کارو نمیکنیم.دوستان توجه داشته باشیم ایران یک قدم عملی برای کاهش مناقشات برداشته پس باید منتظر هویچ غربی ها باشیم.در ثانی اون 1200 کیلو ارزشی برای ما نداره از لحاظ فنی ما باید بتونیم سوخت 20 درصد و تحویل بگیریم.شما فکر میکنید توی این قرن که قرن رسانه هاست غربی ها میتونن سوختو بگیرن و سوخت 20 درصد و تحویل ندن.اونوقت چی گیرشون میاد 1200 کیلو اورانیوم 3.5 درصد بی ارزش.اما چی گیر ایران میاد ایران میتونه مثل کره شمالی تاسیسات خودشو از زیر نظر اژانس در بیاره.
من هم با نظر دوستن موافقم که ایران دنبال خرید زمانه اما به چه دلیل معلوم نیست.اما مسئله واضح اینه که غرب باید جواب بیانیه تهران رو بده.راستی دوستانی که اینجا از عداوت ترکیه سخن میگن بد نیست یکم بینش سیاسیشون و بالا ببرن تا مایه خنده دوستان نشن.ترکیه بعد از روی کار اومدن دولت اردوغان به طور محسوس به طرف ایران اومده تا جبهه ضد غرب تکمیل شه.مواضع دولت اردوغان بیانگر این موضوع هست.ترکیه کشور همسایه ماست که تلاش زیادی برای چلوگیری از تنش میان ایران و غرب کرده.البته به نظر من هم برزیل بهتر بود اما حتما مسائلی در پشت پرده بوده.
دوستانی که میگن چرا ایران 6ماهه پیش این کارو نکرد باید بدونن این هوشمندانه ترین کاری بود که ایران کرد.ابتدا از موافقت خودداری کرد تا تمام رسانه ها روی عدم تمایل ایران برای همکاری تمرکز کنن بعد درست زمانی که امریکا و غرب با همین بهانه دنبال تصویب قطعنامه بودن با یک حرکت ساده غرب رو مات کرد و توپ رو بدجوری تو زمین امریکا انداخت.البته یک دلیل دیگه هم این بود که ایران دنبال وقت بود و تو این 6ماه کلی به ذخایر اورانیوم و البته دانش فنیش اضافه کرد تا در صورت خیانت غربی ها دستش خالی نباشه.

اما دوستانی که کباده غرور ملی میکشن همونایی هستن که تا دیروز میگفتن چرا ما رو به تقابل اوردیم و تحریم ها رو به جون میخریم.اسم خودشونم جامعه ایران گذاشته بودن حالا که دولت این کارو کرد اینجا داعیه ی ضایع شدن حقوق ملت سر میدن.ای کاش دوستان به عقاید 1هفته پیششون سری میزدند.به هر حال اگه مسلمونیم اصلا نه اگه یک انسان ازاد اندیشیم خوبه که دو پهلو نباشیم.بین این دوستان واقعا از اقا پدرام عزیز ممنونم که با این که از چپی ها هستن و از مخالفان دولت شاید اما بر سر مواضع خود باقی موندن و این کارو درست ارزیابی کردن.گلی به گوشه مرام ایشون.

نکته اخر این که بعد از 8 سال ما از تعلیق و پلمپ و تعطیل شدن دانشگاهامون رسیدیم به 2000 کیلو اورانیوم به اضافه دانش فنی بسیار بالا
و در اخر توان بازی در این شطرنج سیاسی پیچیده.من که یه جورایی دلم میخوا سوخت و غرب بگیره و خیانت کنه.اینجوری روی کثیفشون برای همه فاش میشه.و دیگه هیچ بهانه ای برای اونا باقی نمیمونه اما حیف که شدنی نیست.
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7629 بار
تماس:

پست توسط HORLIKAN »

برادر من انقدر حرص نخور به نظر من به بعضي از نظر كاربران فقط و فقط بايد خنديد
من اول شروع ميكنم :::P :::P :::P :::P :::P :::P :::P :::P :::P :::P :::P :::P :::P :::P :::P :::P :::P :::P :::P :::P :::P
:::P :::P :::P :::P :::P :???: :???: :???: :???: :???: :???: :???: :???: :???: :???: :???: :???: :???: :???:
ولي بازم بگم فقط بعضيها ::ns ::ns ::ns
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 870 بار
سپاس‌های دریافتی: 695 بار

پست توسط atlantik »

گفت‌وگوي تلفني ميدويديف و داسيلوا درباره بيانيه تهران
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري «نووستي»، "ديميتري ميدويديف " رئيس جمهوري روسيه شب گذشته طي گفت‌وگويي تلفني با "لوئيس ايناسيو لولا داسيلوا " رئيس جمهوري برزيل به بررسي مسائل مربوط به برنامه هسته اي ايران، بويژه بيانيه سه جانبه ايران، برزيل، تركيه در خصوص تبادل اورانيوم پرداخت.

دفتر مطبوعاتي كاخ كرملين ضمن اعلام اين خبر يادآور شد كه رئيس جمهوري برزيل همتاي روسي خود را در جريان جزييات بيانيه تهران و نتايج مذاكرات وي با مقامات ايراني قرار داد.
روساي جمهوري ايران، برزيل و تركيه روز دوشنبه در تهران بيانيه‌اي را در خصوص تبادل اورانيوم غني شده با درصد پايين با اورانيوم غني شده با درصد بالا بعنوان سوخت مورد نياز راكتور تحقيقاتي تهران امضاء كردند. بر اساس اين بيانيه سه جانبه، اين تبادل در خاك تركيه صورت خواهد گرفت.
ميدويديف در جريان گفت‌وگوي تلفني با همتاي برزيلي خود گفت: «روسيه از تمامي امكانات خود براي ادامه روند يافتن راه حل سازنده و قابل قبول براي جامعه بين الملل به منظور حل و فصل مسائل مربوط به برنامه هسته اي ايران استفاده خواهد كرد.»

بر اساس اطلاعات كاخ كرملين، در اين مذاكرات تلفني طرفين يادآور شدند كه پيشرفت جديد بوجود آمده در روند اوضاع پيرامون مسائل مربوط به برنامه هسته اي ايران نيازمند رايزني‌هاي تازه در چارچوب گروه «1+5» و همه طرفين درگير در حل و فصل اين مسئله است.
......................
به نظر من باید منتظر موضع رسمی کشورهای 5+1 درباره نشست تهران بود چراکه ما باید غنای 20 درصد رو از اونا تحویل بگیریم نه ترکیه . فعلا که مثل همیشه دو پهلو حرف میزنن و بر سر مواضع خودشون هستند ....
[FONT=Courier New]من در کشوری زندگی می کنم که زبانش پارسی است، اما به آن فارسی می گویند  [FONT=Courier New][COLOR=#7030a0]چون   "پ" ندارد!   

[FONT=Microsoft Sans Serif]دکتر علی  
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 6261 بار
سپاس‌های دریافتی: 11083 بار

پست توسط yasermym »

afi66 نوشته شده:میدونید خنده دار چیه دولت خاتمی رو محکوم به سازش میکردن :???: :???: :???: این که ما هرچی تولید کردیم رو بدیم به یک کشوری که ازیک طرف ادعای دوستی با مارو داره از طرفی دستش تو جیب امریکاست از هر ذلتی بدتره این همه تحریم و انزوا برای اینکه بگیم ما جلوی امریکا وغرب می ایستیم اخرش هم اینجوری با ترس هرچه داشتیم بدیم بره 7 ماه از پیشنهاد ایران به اژانس میگذره تو این مدت ایران بازهم تولید کرده وبیشتر از 1200 کیلوگرم داره امریکا وغرب که بچه نیستن گول بخورن اونا دیگه از سیاست دروغ و دوپهلو ایران خسته شده و قصد تحریم را دارند وقتی که قانون تنبیه شرکتهای معامله کننده با ایران را تصویب میکنند کار را تمام شده بدانید و در مورد نظر سنجی نظر من اینه انرژی هسته ای بره به درک وقتی که کشور اینقدر در فقر و بیکاری وفساد جنایت بیداد میکنه

جوری صحبت می کنید که انگار قراره 1200 کیلو اورانیوم رو به عنوان خیرات بدیم ترکیه!! شاید شما ترسیدید اما این نظام همونیه که اخیرا با انجام رزمایش هاش نشون داد که پای همه چی وایستاده و این حرکت بعد از نشان دادن اقتدار بود، وقتی میرن از ناو آمریکایی تصویربرداری می کنن یعنی چی؟ شما ترس خودت رو به بقیه سرایت نده.
سیاست، سیاسته حتی اگه بدونی دوپهلو هم هست اما در هرصورت چاره ای ندارن، الان چی دارن بگن؟!! عوض نمی کنن؟ باشه مساله ای نیست اما دیگه برزیل و ترکیه و کشورهای اینچنینی در تحریم ها اونها رو همراهی نمی کنند، دیگه چین بهانه لازم رو داره (خود داند) دیگه اجماع معنی نداره، دیگه این صحبت که ایرانی ها نمی خوان همکاری کنن، معنی نداره و ...
شما از اون دست افرادی هستید که میگن فرزندان ما و نوادگان ما برن به درک ما وضعمون خوب باشه، همون هایی که در صده های اخیر باعث عقب افتادگی این کشور شدن، شما مختاری اما ما آینده کشور رو فدای امروز چند نفر نمی کنیم، ضمن اینکه اون مواردی که گفتید هیچ ربطی به انرژی هسته ای نداره !!
--------
در مورد مساله ای که بعضی از دوستان گفتند که بهتر بود سوخت رو به برزیل می دادیم، از نظر تضمین برزیل نیز تضمین داده است اما از نظر موقعیت برای ما بهتر است که اورانیوم در نزدیکی خودمون باشه، در کشوری باشه که اشراف اطلاعاتی بیشتری روش داریم، در کشوری باشه که مسلمانه، در کشوری باشه که دولت کنونی و مجلسش مسلمونه.

در کل در حال حاضر این بهترین کار ممکن بود ( در بهترین زمان - آخرین زمان ممکن) که انجام شد اما اینکه در آینده چه پیش آید و اون وقت چه حرکتی صورت گیرد مساله دیگری است که در بازی سیاست دائما ادامه دارد، ولی این حرکت اخیر، وضعیت ایران در این بازی رو خیلی ارتقا داد و فعلا اگه نگیم غرب مات شده، بدجوری کیش شده، و در خوش بینانه ترین حالت توانایی حرکت محدودی را دارد.

تصویر
دانستني که تو را اصلاح نکند گمراهي است. حضرت علي (ع)

تصویر

[FONT=tahoma, Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif][COLOR=#444444]==================================
دانلود مقاله در
انجمن علمي تامين رايگان مقالات گيگا پيپر
[External Link Removed for Guests]
==================================    
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 3096 بار
سپاس‌های دریافتی: 11996 بار

پست توسط Mil@d »

oh!
چه خبر شده اینجا!!!

خواستم بازم تو بحث شرکت کنم ولی بعضی پست ها سطح تاپیک را تا حد دسته 3 ترکمنستان و کل کل های دوران دبیرستان تنزل داد!تصویر
هنوز اداب مباحثه را یاد نگرفتیم و چیزی جز شعارهای تکراری و نخ نما شده که صبح تا شب در صداوسیما و کیهان و فارس و ایرنا به صورت عمده و فله موجود است تصویردر حرفها مشاهده نمی شود! شاید هم توقع من از سنترال زیاده!!

علی ای حال به دوستان خوش بگذرد!تصویر
  بی  
Rookie Poster
Rookie Poster
سپاس‌های ارسالی: 815 بار
سپاس‌های دریافتی: 110 بار

پست توسط sevrous »

روزنامه جمهوری اسلامی: بیانیه اجلاس تهران یعنی عقب نشینی کامل ایران
تا قبل از اجلاس گروه 15 در تهران و اجلاس سه جانبه ترکیه، برزیل و ایران، سیاست محوری نظام جمهوری اسلامی ایران این بود که "مبادله سوخت اتمی فقط در ایران". این نکته را آقای منوچهر متکی وزیرامورخارجه کشورمان هفته گذشته برای چندمین بار مورد تأکید قرار داد و نکته‌ایست که با سیاست اعلام شده توسط رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه‌ای منطبق است. ایشان، سال گذشته تبادل سوخت با کشورهای گروه 1+5 را مشروط به سه شرط دانستند که عبارت بودند از:
1 - تبادل همزمان سوخت 20 درصد در برابر اورانیوم 5/3 درصد
2 - انجام مبادله فقط در خاک ایران
3 - تعیین میزان اورانیومی که مبادله می‌شود براساس نیاز ایران
متأسانه در بیانیه دیروز تهران، هیچیک از این سه شرط رعایت نشده و ایران پذیرفته است 1200 کیلوگرم سوخت 5/3 درصدی اورانیوم خود را قبل از آنکه چیزی تحویل بگیرد از کشور خارج نماید وظرف یکسال بعد مقدار 120 کیلوگرم سوخت 20 درصد غنی شده تحویل بگیرد. این، نه تنها رعایت شرط‌های مذکور نیست، بلکه یک عقب‌نشینی آشکار در همه زمینه‌های اعلام شده قبلی می‌باشد.
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: کرمان/رفسنجان
سپاس‌های ارسالی: 10774 بار
سپاس‌های دریافتی: 12387 بار
تماس:

پست توسط AGeNiS1 »

من هم مخالفم ولی با این حال در اصل موضوع کاری نمیکنه چون افراد دولت نمیان به حرفهای ماگوش کنند ولی ما باید با تمام تصمیم های دولت موافقت کنیم چون به آنها(به طور غیر مسقیم) رای دادیم وآنها به عنوان نمایندگان ما تصمیم میگیرند
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 7461 بار
سپاس‌های دریافتی: 7118 بار
تماس:

پست توسط @lirez@ »

دوستان یک سوال :-o

چرا ما اصلا پیشنهاد خرید رو دادیم؟ تا اینجوری بشه؟ یاسر جان یک تحلیل میکنی چرا و به چه علت ما چنین پیشنهادی دادیم ؟

من فکر میکنم ایران میخواست بحث تعلیق رو با این پیشنهاد خرید اورانیوم20 درصد صورت مساله رو پاک کنه.
نظر دوستان چیه؟ 8->
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 6261 بار
سپاس‌های دریافتی: 11083 بار

پست توسط yasermym »

@lirez@ نوشته شده:دوستان یک سوال :-o

چرا ما اصلا پیشنهاد خرید رو دادیم؟ تا اینجوری بشه؟ یاسر جان یک تحلیل میکنی چرا و به چه علت ما چنین پیشنهادی دادیم ؟

من فکر میکنم ایران میخواست بحث تعلیق رو با این پیشنهاد خرید اورانیوم20 درصد صورت مساله رو پاک کنه.
نظر دوستان چیه؟ 8->

خوب، موردی که گفتید یکی از دلایل این کار بود اما شاید بطور خلاصه بتوان گفت:

1- نیاز ایران به سوخت 20 درصد برای راکتور تحقیقاتی تهران (نیت اصلی)
در این مرحله ما وارد یک بازی می شدیم که نتیجه اون برای ما ایجاد برتری بود،
الف - در صورت فروش بی قید و شرط عملا بعد از مدت ها کشمکش کشورهای روبروی ما با ما وارد معامله شده بودند و با کسی معامله می کردند که تا دیروز هیچ حقی برای اون در این زمینه قائل نبودند.
ب - در صورت عدم فروش و اعلام آن، ایران عملا مجوز لازم برای غنی کردن اورانیوم تا حد 20 درصد را می گرفت که ممکن بود تا تبدیل آنها به میله مدتی نامعلوم در حالتی باشد که هر استفاده ای می توان از آن کرد.

در این مرحله غربی ها به نوعی قصد زرنگی داشتند که آن هم اعلام معاوضه سوخت 3.5 درصد ایران با سوخت 20 درصد بود، آنها با این کار قصد داشتند تا به گمان خود بخش اعظمی از سوخت هسته ای ایران را خارج کرده و با فرض نداشتن ذخایر اوارنیوم و متوقف شدن چرخه تولید، در بهترین حالت میله های سوخت 20 درصد را تحویل می دادند که کاربرد دیگری جز راکتور تهران بر آن متصور نبود.
اما با این حال برای ایران نیز این کار مفید بود، اول اینکه به نوعی (هر چند غیر مستقیم) تولید سوخت 3.5 درصد که در حال معاوضه است به رسمیت شناخته می شود و دوم اینکه سوخت 3.5 درصدی را که در حال حاضر کاربرد مفیدی برای ما ندارد به ماده ای تبدیل کرده ایم که کاربرد داشته و نیاز داریم (هزینه کمتر) و هزینه های ما برای تولید آن در زمان نزدیک تر به سود تبدیل می شد.

2- خرید زمان
در حال حاضر مرور و گذشت زمان برای ایران در هر صورت و با هر نیت سودمند است، در مقابل برای طرف غربی گذشت زمان ضرر است.

3- همانطور که گفتید با پیش کشیدن بحث خرید و به تبع اون معاوضه دیگر بحث اساسی که در مورد تعلیق بود بر روی موضوع مبادله منتقل شده و موضوعات قبلی به نوعی به فراموشی سپرده می شد.
با این کار عملا ایران حتی کمکی هم برای غرب فراهم کرد تا آبرومندانه از ماجرای هسته ای ایران عبود کنند و وارد یک فضای تعاملی بجای تقابلی گردند، اما ظاهرا به نفع عده ای، چه در داخل و چه در خارج از ایران نیست که فضا عوض شود!!

این مورد رو هم توضیح بدم که عملا این دولت هیچگونه منعی برای مبادله در مراحل قبلی هم نداشت و اگر دوستان در خاطر داشته باشند شخص رئیس جمهور نیز پیشتر اشاراتی داشته اند، اما همانطور که گفتم عده ای درخارج شروع کردند به طرح این مساله که ما با این کار قصد داریم تا اورانیوم ایران را از دست انها خارج کنیم و با اینکار ایران را از ساخت بمب هسته ای دور نماییم (و شاید برای همیشه این خطر را رفع کنیم)، سپس عده ای هم در داخل به سرعت دنبال ماجرا را گرفتند، که ای داد آنها می خواهند سر ما کلاه بگذارن و سوختی به ما تحویل ندهند و در حقیقت با این کار دولت را در موقعیتی قرار دهند که مجبور شود فعلا بحث مبادله را منتفی کند، در صورتی که همانطور که قبلا در این پست و در پست های قبلی اشاره کردم، هیچ دلیلی برای عدم تحویل وجود ندارد زیرا سوختی که در غلاف های میله ای به ما تحویل داده می شود، هیچ کاربرد دیگری نمی تواند داشته باشد و تنها مورد استفاده همان راکتور تهران است.

[HIGHLIGHT=#d8d8d8]تنها نکته ای که مخالفان تفاهم به دنبال آن هستند، همین عدم انجام مبادله  ، ضمن اینکه فرض آنهایی که گمان می کردند ایران مقدار محدودی اورانیوم دارد نیز فرضی است که معلوم نیست بر پایه ی کدام اطلاعات بنا شده است، فرضی که اکنون مشخص شده است تا حد زیادی فاقد اعتبار است.

در کل ایران در دیپلماسی خارجی در مدت اخیر به گونه ای عمل کرده است که کم کم به گزینه هایی می رسد که برای خود حکم برد - برد را دارد، یعنی بازی هرگونه که پیش برود، نتیجه آن برای ایران سودمند خواهد بود.

امیدوارم مفید بوده باشد.

تصویر
دانستني که تو را اصلاح نکند گمراهي است. حضرت علي (ع)

تصویر

[FONT=tahoma, Verdana, Helvetica, Arial, sans-serif][COLOR=#444444]==================================
دانلود مقاله در
انجمن علمي تامين رايگان مقالات گيگا پيپر
[External Link Removed for Guests]
==================================    
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 7461 بار
سپاس‌های دریافتی: 7118 بار
تماس:

پست توسط @lirez@ »

ممنون یاسر جان تحلیل خوبی بود من که فیض بردم

راستی مگه ما تحریم نبودیم؟ یکی از مواردش همین واردات اورانیوم و سوخت هسته ای بود دیگه نه؟
پس اگر امریکا یا فرانسه که سوخت ما رو تامین کنند به عبارتی نقض قعطنامه شورای امنیت نیست؟ و یعنی اینکه غنی سازی ما رو به رسمیت شناختن و اون همه داد و بیداد در مورد غیر صلح امیز بودن غنی سازی ما رو به سمت یک پیروزی دیپلماتیک سوق نمیده ؟؟؟
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10136 بار

پست توسط typhoon »

Mil@d نوشته شده:oh!
چه خبر شده اینجا!!!

خواستم بازم تو بحث شرکت کنم ولی بعضی پست ها سطح تاپیک را تا حد دسته 3 ترکمنستان و کل کل های دوران دبیرستان تنزل داد!تصویر
هنوز اداب مباحثه را یاد نگرفتیم و چیزی جز شعارهای تکراری و نخ نما شده که صبح تا شب در صداوسیما و کیهان و فارس و ایرنا به صورت عمده و فله موجود است تصویردر حرفها مشاهده نمی شود! شاید هم توقع من از سنترال زیاده!!

علی ای حال به دوستان خوش بگذرد!تصویر

با سلام دوباره
میشه از شما در کمال ادب و آرامش و طبق موازین مباحثه خواهش کنم نظرتون رو بدین.حرفهای دوستان در دفاع از کشور و دولتشون شده دسته 3 ترکمنستان و هرکس که شروع به انتقاد و کوبیدن کرد میشه روشن فکر و تحصیل کرده.الان بیش از یک ساله که توی تمام بحثها نوک پیکان تخریب ها به طرف کیهان و فارس گرفته میشه.لااقل اگر شعاری رو تکرار میکنن از کیهان و فارس لااقل ایرانی اند و مسلمان و نه تکرار کننده اراجیف بی بی سی فارسی ، وی او ای و جرس و...............
نه دوست عزیز اتفاقا سطح سنترال از شما و هم فکرانتان بسیار بالا تر است.منتها عیبش اینه که جایی برای افراد.........نداره.
همونطور که گفتم این جور نظرات به یاد آورنده حرفهای اونی بود که در مجلس این مملکت گفت : ایرانی حتی نمیتواند آفتابه بسازد.
زمستان تمام میشود و روسیاهی به زغال می ماند.
Old soldiers never die.They just fade away
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7629 بار
تماس:

پست توسط HORLIKAN »

بله اقاجان با يه نظر سنجي ساده در ميابيم كه موافقان حدود 98 درصد از بيش از مخالفان هستن.
پس جاي شكر باقيست كه سنترال هنوز هيبت و اتحاد خود را حفظ كرده.

فكر كنم اين بحث نتيجه اي نداشت جز پيروزي حق بر باطل.

حكما بايد اينجور باشه. :razz:
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”