اتحاد و همکاری برای نابودی سایت‌های اسپم و تبلیغاتی از نتایج

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1378
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 6 فروردین 1387, 12:10 pm
محل اقامت: شهرکرد
سپاس‌های ارسالی: 4214 بار
سپاس‌های دریافتی: 8330 بار

اتحاد و همکاری برای نابودی سایت‌های اسپم و تبلیغاتی از نتایج

پست توسط FREE MAN »

[FONT=tahoma, sans-serif]  
امروزه استفاده از موتورهای جستجو در وب‌گردی به امری متداول و غیرقابل حذف تبدیل شده . اما اگر دقت کرده باشید خصوصا طی یکسال اخیر در صورتی که به دنبال جستجوی عبارت خاصی به زبان فارسی در موتور جستجوی گوگل بوده باشید بی‌شک ، به سایتهایی برخورد کرده‌اید که در واقع فاقد محتویات مورد نظر هستند.
 تصویر 
به طور مثال من قصد جستجوی عبارت کتاب دا را در گوگل داشتم . دومین نتیجه‌ای که به من نمایش داده شد ، با عنوان دانلود کتاب دا مرا به سایتی منتقل میکند که در واقع فاقد محتویات درخواستی من است .
 تصویر 
 تصویر 
در واقع این سایتها با قراردادن یک سری کلمات کلیدی در صفحات خود باعث فریب موتورهای جستجو و در نهایت کاربر میشوند .
در اینگونه سایتها یک ورودی keyword تعریف شده (مثلا توی یک فایل txt) و با استفاده از یک خزنده به تعداد کلیدواژه ها صفحات مشابه تولید میشه که در نتیجه باعث به وجود آمدن صفحاتی دارای کلیدواژه‌هایی پرکاربرد و فاقد مطلب مرتبط است .
که هدف: تبلیغات و بالا رفتن رنک گوگل و ایندکس صفحات بسیار بالا در گوگل هست .
این یعنی اسپم …
البته موتورهای جستجو خصوصا گوگل، تا حدود زیادی می‌توانند جلوی اینجور اسپم‌ها رو بگیرند . اما گاهی اوقات رشد قارچ گونه این سرویس ها، گوگل رو هم دچار مشکل میکنه.
تا حدی که امروز صدای خودِ گوگل هم در اومده !
اخیرا گوگل در [External Link Removed for Guests] در وبلاگ رسمی ‌اش اعلام کرده که در راستای بهبود نتایج جستجو در گوگل قصد دارد تا با تمرکز بیشتر به چند زبان خاص از جمله فارسی ، سرویس گزارش هرزنویسی خود را بهبود بخشد.
در همین راستا گوگل از کاربرانی که به زبانهای تایلندی – اندونزی – رومانی – چک و فارسی آشنایی دارند خواسته تا با شرکت در این برنامه به بهبود و پالایش هرچه بیشتر نتایج جستجوی گوگل کمک کنند .

برای گزارش سایت های spam میتوانید با مراجعه به [External Link Removed for Guests] و پرکردن فرم مربوطه مشخصات سایت یا صفحه مزاحم را برای گوگل بفرستید.
برای راهنمایی بیشتر نمونه‌ای از فرم را در قالب یک تصویر به همراه ترجمه فارسی آن آماده کرده ام :
 تصویر 
 »[External Link Removed for Guests] 
همچنین آدرس چند نمونه از سایتهای اسپم فارسی را نیز که همواره در صدر نتایج جستجو در گوگل میبینم و به خاطر داشتم را در ادامه جمع‌آوری کردم :[COLOR=#800000]
(شما هم با معرفی دیگر سایتهای اسپم در بخش نظرات ، به تکمیل این لیست کمک کنید)
 
[BLOCKQUOTE] 7gardoon.com 
 payamsara.com 
 city01.ir 
 engfa.com 
 agahinameh.org 
 agahinameh.info 
 
 
[/BLOCKQUOTE]پانوشت :
 » انجام این کار نیاز به گزارش تعداد زیادی از کاربران دارد ، لذا حذف سایتهای اسپم از نتایج گوگل نیازمند همکاری و اتحاد وبلاگنویسان و کاربران وبلاگستان فارسی است . 
 » قبلا هم وبلاگ [External Link Removed for Guests]و [External Link Removed for Guests]در همین رابطه مطلبی را منتشر کرده بودند اما با توجه به [External Link Removed for Guests] در وبلاگ رسمی‌اش بد ندیدم که اشاره‌ دوباره‌ای به این موضوع داشته باشم و مطمئنا با توجه به حساسیت این موضوع برای گوگل میشه امیدوار بود در آینده‌ای نزدیک خیلی راحت اینگونه سایتها از نتایج جستجو حذف بشه. 
 » سایت Yahoo هم فرمی مشابه برای این کار دارد که با مراجعه به [External Link Removed for Guests] می‌توانید سایتهای اسپم را گزارش دهید . 
منبع نوشته: [COLOR=#333333]
[External Link Removed for Guests]
 
منبع : [External Link Removed for Guests]
زنده بودن حرکتی افقی است از گهواره تا گور و زندگی کردن حرکتی عمودی است از زمین تا آسمان
[FONT=Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma, Tahoma][HIGHLIGHT=#fef8e0]انسان ها دو دسته اند: آن هایی که بیدارند در تاریکی و آن هایی که خوابند در   
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”