قوانین عجیب کره شمالی

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 1120
تاریخ عضویت: جمعه 26 مهر 1387, 9:39 am
محل اقامت: همشهری فضل الله جاوید نیا
سپاس‌های ارسالی: 2466 بار
سپاس‌های دریافتی: 8401 بار

قوانین عجیب کره شمالی

پست توسط javadfakoori »

<!--[External Link Removed for Guests]-->
مروری بر قوانین عجیب و غریب کره شمالی

 تصویر 

همشهری- ظاهرا خیلی از مردم کره شمالی سرشان به زندگی محدودشان گرم کرده اند و اصلا نمیدانند خارج از کره شمالی آسمان چه رنگی است.

قوانین عجیب و غریب:

درکره شمالی ساعت بیدارشدن مردم توسط شیپوری تعیین میشود که در سراسر شهرهاو از طریق بلندگو پخش میشود. ساعت خوابیدن آنها هم توسط سیستم خاموش کردنچراغ تعیین می شود. سیستم پخش پارچه ولباس هم توسط دولت کنترل میشود وبیشتر اوقات مردم در خیابان ها دیده میشوند لباس های یک شکل و شیبه هم بهتن دارند. این مساله در مدارس هم به صورت جدی دنبال میشود و خلاصه هر بخشیاز زندگی مردم در کره شمالی از طریق قوانین خاصی کنترل میشود. البته مردمهم این وضع را پذیرفته اند.

اما از طرف دیگر این قوانین بعضی ازشادی های اولیه را هم در زندگی مردم دریغ می کند; مثلا اینکه دوربین بهکره شمالی وارد نمی شود و مردم هم نمی توانند آن را تهیه کنند. با وجوداین، دولت کره شمالی کمک های زیادی از خارج دریافت می کند و مشخص نیستآنها را به دست مردم یا بین طبقه خاصی پخش می شود.سریال می خواهید چه کار:

باوجود اینکه مقامات کره شمالی حسابی سعی کرده اند جلوی ورود هر محصولفرهنگی خارجی به این کشور را بگیرند، ظاهرا سریال های ساخت کره جنوبی (مثل یانگوم که عشق رهبر کره شمالی هم هست ) به هر ترتیب راه ورود به خانههای مردم کره شمالی را پیدا می کنند.حکومت مرموز :

درکره شمالی حرف زدن درباره خانواده رهبر این کشور جرم سیاسی محسوب می شود .به همین خاطر اطلاعات ما که خارج از کره شمالی هستیم در این مورد بیشتر ازمردم این کشور باشد! اخباری که به رسانه های خارجی درز کرده حاکی ازبیماری کیم جونگ ایل رهبر کره شمالی است و حتی گفته میشود که او یک باردچار سکته مغزی شده ، همان کلاغ هایی که این خبر را آورده اند پسر جوان تررهبر کره شمالی به احتمال قوی در آینده جانشین او خواهد شد. آقای کیم جونگایل البته دو دختر و یک پسر ارشد هم دارد امام ظاهرا این آقا زاده به خاطررسوایی هایی قبلا در خارج بار آورده – مثلا اینکه یک بار در ژاپن به جرمداشتن پاسپورت تقلبی بازداشت شده – از چشم پدر افتادهصبحی با دوازده روزنامه

کرهشمالی علاوه بر رهبر رئیس جمهور و نخست وزیر هم دارد اما هیچ کس آنها رانمی شناسد !! ظاهرا آنها پست فرمایشی را به عهده گرفته اند زیاد خودشان رادرگیر مسائل کشور نمی کنند . کره شمالی در عین حال تک حزبی هست و اسم کاملحزب حاکم هم هست (( جبهه دموکراتیک برای اتحاد سرزمین مادری )) .

اینحزب ترکیبی هست از حزب کارگران کره و حزب سوسیال دموکرات کره . در همینحال در کره شمالی هیچ رسانه خصوصی وجود ندارد. دوازده روزنامه و بیستنشریه دیگری که در این کشور چاپ می شوند کاملا تحت نظر دولت هستند و همپیونگ یانگ (پایتخت کره شمالی ) چاپ می شوند.شوخی ندارم :

مردمکره شمالی طبق عادت به کیم جونگ ایل می گویند ژنرال . بیراه هم نیست چونکره شمالی در مقایسه با جمعیت و مساحتش یکی از نظامی ترین کشورهای دنیا بهشمار میرود. ارتش کره شمالی 1.1 میلیون نیرو دارد و خدمت سربازی هم در اینکشور اجباری هست و مدت خدمت هم گاهی به ده سال می رسد .

رسانه هایدولتی می گویند ارتش کره شمالی (( شکست ناپذیر )) است . اما به هرحال توانواقعی آن مشخص نیست.بعضی ها متعقند در سطح مدیریت ارتش کره شمالی فسادزیاد وجود دارند و روحیه و انگیزه سربازان هم خیلی بالا نیست . گاهی بیانگیزه گی سربازان به جایی می رسد که آنها حتی از بازرگانان چینی در مرزهم رشوه می گیرند . اما باز هم راهی تایید این حرفها وجود نداردعلیه هرچی خارجی :

اینشعار همیشه از سوی حکومت کره شمالی ارائه شده به همین خاطر است کهخبرنگاران و عکاسان خارجی جایی دراین کشور ندارند تصاویر زیادی از کرهشمالی به خارج از این کشور مخابره نشده و به همین دلیل کره شمالی واقعاکشور مرموزی به نظر می آید.

وقتی خارجی ها وارد کره شمالی میشوندحتما نیروهای پلیس امنیت آنها را همراهی می کنند تا کسی دست از پا خطانکند. مقامات کره شمالی تصورشا ن این است که اگر یک خارجی در خیابان هاراه بیوفتد و با مردم عادی حرف بزند ، قطعا دردسر بزرگی درست خواهد شد اماهمین مقامات گاهی در فرستادن اطبا کشورشان به خارج و کار کردن آنها وواریز شدن مستقیم درآمدشان به خزانه دولت کره شمالی نرمش نشان می دهند.

شرطآنکه دولت کره شمالی کسی را برای کار به خارج اعزام کنند این است که اوشهروند مورد اعتماد باشد و از حقوق اش هم چیزی نخواهد بر اساس آمار موجودبین ده تا پانزده هزار نفر از مردم کره شمالی از طرف دولت در خارج از کشورکار می کنند و حقوقشان را هم دولت می گیرد و پول ناچیزی – بین بیست تا سیدلار- به خودشان میرسد. کشورهایی که کارگر کره شمالی قبول می کنند :روسیه، لیبی، عربستان سعودی ، بلغارستان ، آنگولا ، جمهوری چک . کارگری کهدرچنین شرایطی از کره شمالی خارج میشود در واقع خانواده اش را در کشورگروگان می گذارد اما با این حال خیلی مشتاق اند این کار انجام بدهند.کجا با این عجله :

تمامبخش تورسیم در کره شمالی توسط دولت کنترل میشود . هزینه سفر و اقامت درکره شمالی هم برای این توریست ها زیاد نیست . البته هر کسی نمی تواند سرشرا پایین بیاندازد و به عنوان توریست وارد کشور شود مثلا به اتباع آمریکاو کره جنوبی ویزا برای سفر به کشور شمالی داده نمیشود.قحطی بدون یوزارسیف:

مشکلاتاقتصادی کره شمالی در زمان مختلف شکل های مختلفی داشته است این مشکلات دردهمه 1990 به شدت افزایش پیدا کرد و ظاهرا طبیعت هم با مردم این کشور سرناسازگاری داشت در این دهه در کره شمالی

قحطی غذا پیش آمد و تولیدگندم مورد نیاز کشور هم کاش قابل توجهی داشت . عده زیادی از مردم کرهشمالی به خاطر گرسنگی از بین رفتند البته بخشی از تلفات قحطی بر اثر ضعیفشدن و ابتلای مردم به بیماری هایی مثل ذات الریه و سل بوده است .عصر جدید:

ظاهراوضعیت تغذیه مردم کره شمالی بهبود پیدا کرده است اما اکثرا هنوز هم مجبورهستند به 2 وعده غذایی در روز قناعت کنند. بعضی سربازان تنها روزی سه عددسیب زمینی به عنوان غذا دریافت می کنند البته کشاورزی هنوز هم در کرهشمالی جز منابع اصلی تامین مواد غذایی است.


ایرانیان فنلاند
ای آنکه دیده دوخته ای بر خلیج فارس این لقمه با شکمبه ی توسازگار نیست
زیرا درون آب زلالش بدون شک ماهی ست, پا برهنه سوسمار نیستآسمان اصفهان
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”