افزایش فعالیت های جاسوسی آمریکا در مناطق مرزی آمریکا

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1862
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 23 اسفند 1388, 3:42 pm
محل اقامت: کرمان/رفسنجان
سپاس‌های ارسالی: 10774 بار
سپاس‌های دریافتی: 12387 بار
تماس:

افزایش فعالیت های جاسوسی آمریکا در مناطق مرزی آمریکا

پست توسط AGeNiS1 »

ایالات متحده فعالیت های جاسوسی و عملیات های وِیژه اطلاعاتی خود در منطقه خاورمیانه را گسترش داده است .

به گزارش [External Link Removed for Guests] روزنامه نیویورک تایمز آمریکا با انتشار گزارشی در این باره نوشت که ژنرال " دیوید پترائوس " فرمانده مرکزی نیروهای آمریکا در خاورمیانه (سنتکام ) در سپتامبر سال 2009 با صدور فرمانی فعالیت های جاسوسی و جمع آوری اطلاعات در مرزهای برخی کشورهای منطقه را افزایش داده است و به نیروهای ویژه عملیاتی آمریکا دستور داده است تا درون خاک ایران و برخی دیگر از کشورهای منطقه نفوذ کرده و به جمع آوری اطلاعات بپردازند .

این گزارش از ایران ، عربستان سعودی ، یمن و سومالی به عنوان چهار کشوری نام برده است که طبق دستور پترائوس فعالیت های جمع آوری اطلاعات در آنها افزایش یافته است .

نیویورک تایمز می نویسد که هدف اصلی از این عملیات تعقیب ، مراقبت و نابودی هسته های تروریستی به ویژه شبه نظامیان القاعده برای فراهم کردن زمینه انجام عملیات نظامی در آینده علیه شبه نظامیان القاعده یا ایران است .

یک مقام آمریکایی که نخواسته است نامش فاش شود به نیویورک تایمز گفته است که یکی از اهداف اصلی از افزایش فعالیت های میدانی جاسوسی و جمع آوری اطلاعات آمریکا در ایران ، احتمال انجام یک حمله نظامی در آینده علیه این کشور است .

نیویورک تایمز می نویسد که بحران هسته ای موجود در روابط ایران و آمریکا و احتمال انجام یک عملیات نظامی علیه ایران ، آمریکا را واداشته است تا برای جمع آوری اطلاعات لازم برای انجام عملیات نظامی در آینده فعالیت های جاسوسی میدانی خود را در مرزهای ایران افزایش دهد .

چندی پیش نیز سه تبعه آمریکایی نیز در منطقه مرزی ایران و عراق به اتهام جاسوسی دستگیر شدند
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”