خودكفائي شركت سايپاپرس در توليد قطعات زانتيا

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

خودكفائي شركت سايپاپرس در توليد قطعات زانتيا

پست توسط Mohsen1001 »

حمیدی مدیرعامل شرکت سایپا پرس در خصوص نوع فعالیت این شرکت گفت :شرکت سایپا پرس در زمینه قطعات پرس خودرو فعالیت می کند و بیشتر تولیدات آن بر روی قطعات فلزی خودرو مانند درب خودرو و گیر بکس است.

وی ادامه داد :بیشتر قطعات پراید از کفی تا قطعات ریز این خودرو در این شرکت تولید می شود .

حمیدی تصریح کرد: این شرکت از اصلی ترین تعیین کننده های فلزی سایپا است و در این شرکت موفق شدیم در تولید قطعات زانتیا به خود کفایی برسیم . در حال حاضر 145 قطعه از این خودرو در این شرکت توليد و همچنین برای تولید قطعات خودروی ال 90 هم برگزیده شده ايم.

وی در رابطه با استانداردهای موجود در این شرکت گفت :شرکت سایپا پرس استاندارد های بین المللی را دارا ست و از نظر کیفیت محصولات در رده بسیار بالایی قرار دارد.

حمیدی شروع برنامه صادرات این شرکت را با شروع تولیدخودروی لوگان دانست و عنوان کرد :برنامه ریزی صادراتی ما با پروژه لوگان شروع خواهد شد و در حال حاضر برای شناسایی بازارسوریه قطعاتی را به کشور صادر کرده ایم و منتظر نتیجه بازار در این کشور هستیم.ما توان حضور در بازارهای جهانی را دارا هستیم فقط باید از سوی دولت حمایت شویم.

وی اظهار داشت :در قطعات بدنه خودرو صادرات به دلیل حجیم بودن و بالا بودن هزینه حمل و نقل به صرفه نیست به همین دلیل اکثر کشورها نیاز داخلی خود را تامین می کنند.

حمیدی در رابطه با واردات این شرکت عنوان کرد:واردات ما بسیار اندک است و بیشترین حجم وارداتی ما برای تخمین مواد اولیه مربوط به ورق می باشد که در صورت نیاز آنرا وارد می کنیم.

وی تاثیر کالاهای غیر استاندارد چینی را در این صنعت در حد صفر دانست وافزود :همان محدودیتی که برای ما در زمینه صادرات بدنه خودرو وجود دارد و حتی با حمایت هایی که با تولید کنندگان چینی از سوی دولت شان می شوند به دلیل بالابودن هزینه حمل و نقل در این مورد نتوانسته اند تاثیری در بازار ما بگذارند.

حمیدی در رابطه با توقع قطعه سازان از خودرو سازان گفت:عملکرد خودرو سازان در این چند ساله خیلی خوب بوده و ما توقع خاصی از خودروسازان نداریم ،توقع اصلی ما از بانکهاست.

وی ادامه داد :ما از بانک ها می خواهیم که ازاین صنعت حمایت کنند تا قطعه سازان همسان شوند و یا خودرو سازان را بگونه ای حمایت کنند که آنها بتوانند مشکلات قطعه سازان را بر طرف کنند .

حمیدی اظهار داشت :عملکرد قطعه سازان ما در این چند ساله از نظر کیفیت و تولید بسیار خوب بوده فقط مشکل آنها مشکل مالی است و نیاز به حمایت دارند تا بتوانند به موقعیت و جایگاه واقعی خود برسند .

وی در پایان از مجلس خواست که ارتباط بیشتری با تولید کنندگان داشته باشند و عنوان کرد :تنها در خواست ما از مجلس این است که مشکلات و مسائل را در کمیسیون مربوطه و بررسی وپس از برطرف كردن مشکل آن را در صحن علنی مطرح کنند تا به این وسیله از تنشهای به وجود آمده در کشور جلوگیری شود.
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 136
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 22 فروردین 1385, 11:03 pm
سپاس‌های ارسالی: 24 بار
سپاس‌های دریافتی: 46 بار
تماس:

پست توسط hajahmadi mohammad »

خوب پس خداحافظ زانتيا :)
لقمه ي هر خورنده را درخور او دهد خدا
آنچه گلو بگيردت حرص مکن مجو مجو
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1468
تاریخ عضویت: شنبه 6 اسفند 1384, 9:30 pm
محل اقامت: تهران. شهرک اکباتان
سپاس‌های ارسالی: 4 بار
سپاس‌های دریافتی: 186 بار

پست توسط ARMIN »

سلام
فاجعه شد ديگه. يکي ديگه از خودرو هاي خوب هم از بين رفت. :lol:
Don't play games with the ones who love you
Commander
Commander
پست: 3324
تاریخ عضویت: چهارشنبه 3 اسفند 1384, 2:15 am
سپاس‌های ارسالی: 941 بار
سپاس‌های دریافتی: 1474 بار
تماس:

پست توسط Mohsen1001 »

بالاخره زانتيا هم از تنهايي در اومد و به جمع 405 و پرايدو... پيوست.
خوش باشي :grin:
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”