تشکیل گردان پهپاد در همه پايگاه‌هاي نيروي هوايي ارتش

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

ارسال پست
Moderator
Moderator
پست: 2646
تاریخ عضویت: چهارشنبه 9 خرداد 1386, 7:41 pm
سپاس‌های ارسالی: 22547 بار
سپاس‌های دریافتی: 14742 بار

تشکیل گردان پهپاد در همه پايگاه‌هاي نيروي هوايي ارتش

پست توسط Shahbaz »

 [External Link Removed for Guests]  
امير محسن دره‌باغي جانشين نيروي هوايي ارتش در گفت‌وگو با خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس با اشاره به افتتاح مركز مستقل يگان پهپادي نيروي هوايي گفت: يگان پهپادي نيروي هوايي سال‌هاست كه شروع به كار كرده و چند گردان در پايگاه‌هاي مختلف دارد كه در حال حاضر پرواز مي‌كنند.

وي در خصوص ماموريت اين يگان تصريح كرد:
كسب اطلاعات و شناسايي از ماموريت‌هاي فعلي اين يگان است ولي ما مي‌خواهيم در آينده از آنها به عنوان هواپيماهاي بدون سرنشيني كه بتوانند اهداف را مورد اصابت قرار دهند، استفاده كنيم و اين نياز دارد تا صنايع وابسته به وزارت دفاع از نيروي هوايي پشتيباني كنند و نيازمندي‌هاي ما رفع كنند.

دره‌باغي با بيان اينكه پهپادها در صنايع وزارت دفاع ساخته مي‌شود، خاطرنشان كرد: ما بايد به هواپيماهاي بدون سرنشين جديدتر تجهيز شويم تا ماموريت‌هاي حمله به اهداف را توسط آنها انجام دهيم.
جانشين نيروي هوايي ارتش در خصوص انواع پهپادهاي موجود در نيروي هوايي گفت: انواع مهاجرهاي 4، ابابيل 3 و يك سري پهپادهايي كه قبلا در نيروي هوايي بوده و به عنوان هدف پدافند مورد استفاده قرار مي‌گرفته از انواع پهپادهاي موجود در نيروي هوايي است.
جانشين نيروي هوايي ارتش در بخش ديگري از سخنانش با اشاره به مناطق عملياتي يگان پهپادي نيروي هوايي تصريح كرد: در هر پايگاه شكاري نيروي هوايي يك گردان پهپاد تشكيل مي‌شود و درحال حاضر در 4 پايگاه، گردان‌هاي پهپاد تشكيل شده است كه به عنوان مثال مي‌توان به پايگاه دزفول اشاره كرد كه در آن پرواز عملياتي انجام مي‌شود.

دره‌باغي با بيان اينكه زمان تجهيز همه پايگاه‌ها به يگان پهپاد به صنايع وزارت دفاع بستگي دارد، گفت: اگر آنها همين امروز هم هواپيماها را به ما تحويل دهند ما آمادگي استقرار آنها و تشكيل گردان‌ها را در كمترين زمان ممكن داريم.


جانشين نيروي هوايي ارتش در پايان در خصوص برد عملياتي اين يگان‌ها تصريح كرد: پهپادها بردهاي مختلفي دارند كه در حال حاضر پهپادهاي موجود در نيروي هوايي بردشان از 150 كيلومتر به بالا است.


فارس
[FONT=tahoma,arial,helvetica,sans-serif][FONT=times new roman,times]     [FONT=Times New Roman,serif]   [FONT=Times New Roman,serif]    امام خمینی (ره ) :
اگر بند بند استخوان هایمان را جدا سازند ، اگر سرمان را بالای دار برند ، اگر زنده زنده در شعله های آتش مان بسوزانند ، اگر زن و فرزندان و هستی مان را در جلوی دیدگان مان به اسارت و غارت برند ، هرگز امان نامه ی کفر و شرک را امضا نمی کنیم .  
           
ارسال پست

بازگشت به “دستاوردها و اخبار نيروي هوايي”