رانندگان در صورت استفاده از عینک آفتابی جریمه نمی شوند

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1862
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 23 اسفند 1388, 3:42 pm
محل اقامت: کرمان/رفسنجان
سپاس‌های ارسالی: 10773 بار
سپاس‌های دریافتی: 12387 بار
تماس:

رانندگان در صورت استفاده از عینک آفتابی جریمه نمی شوند

پست توسط AGeNiS1 »

رئیس پلیس راه کشور با بیان اینکه در قانون جدید اخذ جرایم راهنمایی و رانندگی موردی مبنی بر جریمه استفاده از عینک آفتابی و هنزفری تلفن همراه عنوان نشده گفت: بر اساس قانون جدید رانندگانی که از عینک طبی و سمعک استفاده نکنند توسط پلیس جریمه می شوند.

سردار محسن بیگی در گفتگو با مهر با بیان این مطلب افزود: در هفته جاری نمایندگان مجلس شورای اسلامی به تصویب بخشهایی از لایجه جدید اخذ جرایم راهنمایی و رانندگی پرداختند که طی آن رانندگانی که از عینک و سمعک استفاده نکنند از سوی پلیس جریمه می شوند.

وی ادامه داد: این قانون در مورد رانندگانی اعمال می شود که در زمان اخذ گواهینامه عینک طبی و یا سمعک داشته اند و طبق قانون باید در حین رانندگی نیز از این وسایل استفاده کنند.

رئیس پلیس راه کشور تصریح کرد: استفاده نکردن این رانندگان از عینک و سمعک موجب محدود شدن قدرت بینایی و شنوایی آنان می شود که این موضوع طبق قانون برخورد پلیس را به دنبال دارد.

وی گفت: برخی به اشتباه تصور کرده اند که تصویب این بند از قانون جدید اخذ جرایم راهنمایی و رانندگی به معنای برخورد پلیس با استفاده کنندگان عینکهای آفتابی و هنزفری تلفن همراه در حین رانندگی است.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی پنجم اردیبهشت ماه بندی از لایحه جدید اخذ جرایم راهنمایی و رانندگی را تصویب کردند که طی آن رعایت نکردن شرایط مندرج در گواهینامه از قبیل استفاده از عینک، سمعک، یا تجهیزات خاص، برای وسایل نقلیه شخصی سه نمره منفی و برای وسایل نقلیه عمومی و سنگین هفت نمره منفی به دنبال دارد.

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”