با ۱۵ میلیون تومان در آمریکا چه خودرو هایی می توانیم بخریم ؟

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 946 بار
سپاس‌های دریافتی: 2887 بار

Re: با ۱۵ میلیون تومان در آمریکا چه خودرو هایی می توانیم بخر

پست توسط SHAHRAM »

CAPTAIN PILOT, با تشکر از کاپیتان عزیز بابت اطلاعات خوب :razz:
بله، مطمئنا منظور من خودرو رده ازران قیمت مانند AVEO نبود!...به عنوان مثال شورولت کامارو یا شرکت های دیگر مانند دوج چلنجر که قیمت های پایه بالایی از 30000 تا دارند....منظور بنده از 12000 دلار،مالیات سالانه +ارزش افزوده(پراخت اولیه) این گونه خودرو ها بود...به طور کلی مالیات ها باید با توجه به حجم موتور و قیمت پایه و شرکت ارائه کننده و نوع مدل باشه و نمیتوان مقدار عددی خاصی رو براش تعیین کرد ...که اگر شما مقدار درصدی خاصی رو خبر دارید،لطفا در احتیار بنده قرار بدید...

در مورد عوارض جاده ای هم انچه من خوانده بودم ،تعرفه ثابت وجود ندارد و این تعرفه ها با توجه به فصول خاص و راه های خاص و وضعیت توریستی تغییر میکند..گرچه تعرفه به هر میزان باشد رانندگی در حاده های استاندارد هزینه های جانبی بسیار رو از دوش صاجب خودرو بر خواهد داشت که در مقابل این تعرفه ها چیزی نیست.... نکته جالبی که من در مورد عوارض جاده ای خواندم که برایم جالب بود(البته به موضوع بحث ربطی ندارد!):خودرو های روسای حمهور امریکا که خاص و مخصوص هر رئیس ساخته می شود هیجکدام شیشه هایش به دلایل امنیتی در حالت عادی پایین نمیاید به جز شیشه راننده به اندازه چند سانت مخصوص مواردی که احتیاج به پرداخت غیر الکترونیکی عوارض جاده ای است!..در حالی که در ازاد راه های ایران خودرو های نطامی که معمولا بار های سنگین حمل میکنند و قاتل روکش جاده ها (به دلیل کوبش بالای سیستم تعلیق های قدیمی)هستند کاملا بدون پرداخت عوارض(معاف) میتونند سرتاسر ایران رو طی کنند!:-(

پیرامون مسئله خرید خوردرو شخصی باید گفت که موصوع توان خرید نیست!موضوع صرفه اقتصادی همراه کاربرد برای استفاده از هر وسیله ای مانند خودرو هست.تا زمانی که یک وسیله کاربردی در زندگی روزمره انسان ندارد خرید ان اصلا منطقی به نطر نمی رسد.در بعد دیگر همانطور که می دانیید تویوتا کمری جز پر فروش ترین سدان های امریکاست که جندین سال است رتبه اول را دارد.در حالی که خودرو های به مراتب بهتری (از بعد های مختلف) مانند فورد تاروس وجود دارد که امریکایی ها به دلیل هزینه مصرفی پایین و گارانتی طولانی و در نتیجه به صرفه بودن تویوتا را انتخاب میکنند..یا درصد فروش بالایی خودرو های استیشن مانند فولکس گلف نشان از دید کاربردی خریداران خودرو در این کشور است....بر عکس انکه یکی از مشکلات ایرانیان در مقایسه خودرو یی کشور های دیگر با ایران بعد دیدگاه سرمایه به خودروست..در حالی که خودرو یک وسیله مصرفی است.

آمار فروش بالا از مواردی هست که نکته ای پنهان بسیار در دل خود دارد....یکی از موارد که بعد عمر یک خودرو هست.در این کشور با افزایش عمر خودرو به دلایل قانونی و عقلی(کاهش بازده خودرو و پایین اندن استاندارد های امنیتی و...) دیگر نمیتوان از خودرو استفاده کرد و این چرخه جایگزین شدن خودرو یکی از دلایل ای امار بالاست.مورد دیگر گسترده بودن تنوع کاربرد خودرو در این کشور هست(خانوادگی-اسپرت-شهری-و...).به عنوان مثال یکی دیگر از دلایل فروش بالای تویوتا در این کشور به دلیل عرضه خودرو های هیبریدی با تکنولوزی منحصر به فرد هست(در حالی در ایران اکقر افراد اصلا با این خودرو ها اشنا نیستند و در نتیجه بازاری برای ان وجود ندارد).....

به هر حال امید به اینکه روزی برسد تا حق انتخاب خودرو زیر 15 میلیونی در ایران(که مورداستفاده قشر های متوسط جامعه ایرانیهست) به بیش از 20 مورد برسد :AA: (خودم هم متوجه ارزو کوچکم شدم! :? اما با سیاست های فعلی خودرو سازی که به نظر می رسد ادامه دار خواهد بود این ارزو بزرگ جلوه میکند! :D )
با تشکر شهرام(غلط املائی ها بنده نادیده بگیرید :-o )
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 946 بار
سپاس‌های دریافتی: 2887 بار

پست توسط SHAHRAM »

CAPTAIN PILOT نوشته شده:

عوارض های جاده ای و شهری

عوارض اتوبان های بین ایالتی در آمریکا به ازای هر ورود از هر طرف 5 دلار میباشد و هزینه تردد در برخی اتوبان ها و پل های خاص داخل شهرهای مهم و بزرگ بین 1 الی 3 دلار میباشد تصویر

اشتباهی در پست من بوده جا داره تصحیح بشه،جناب CAPTAIN PILOTعزیز نکته کاملا صحیح در بالا فرمودند که پاسخ بنده در زیر طبق سوالی که از دوستانم کردم اشتباه و در امریکا این چنین نیست.اما در بعضی از کشور های اروپا صدق میکند.با تشکر و پوزش تصویر

در مورد عوارض جاده ای هم انچه من خوانده بودم ،تعرفه ثابت وجود ندارد واین تعرفه ها با توجه به فصول خاص و راه های خاص و وضعیت توریستی تغییرمیکند
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )
Commander
Commander
نمایه کاربر
محل اقامت: DE - CZE
سپاس‌های ارسالی: 39753 بار
سپاس‌های دریافتی: 34089 بار
تماس:

پست توسط CAPTAIN PILOT »

استاد بزرگوار, جناب SHAHRAM گرامی تصویر
درود بر شما تصویر

همانطور که فرمودید, تعرفه استفاده از جاده های استاندارد در کشورهای مختلف متفاوت میباشد و در برخی همیشه ثابت و در برخی دیگر متغیر است. اما در بین اکثر کشورهای پیشرفته دنیا و همچنین آمریکا برای افراد گردشگر توریست کارت صادر میگردد که با توجه به درخواست شخص دارای یک مدت زمان اعتباری میباشد و شخص کاربر با استفاده از آن علاوه بر تخفیفات ویژه برای استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی میتواند بدون پرداخت عوارض و یا پرداخت نیم بها (با توجه به نوع کارت) از جاده های عمومی نیر استفاده نماید.

به طور مثال قیمت این کارت در کشور سوئیس به ازای هر روز 20 فرانک میباشد که شما پس از تهیه آن میتوانید در روز به دفعات نامحدود از اتوبوس ها, ترن ها, ترامواها و متروهای داخل شهری استفاده نمایید و همچنین در صورت عبور از مرز فرانسه به صورت زمینی و اتومبیل شخصی میتوانید 1 بار از هر طرف عوارض جاده ای را ندهید ! اما در کل هزینه های مالیاتی و عوارض در اروپا بسیار سنگینتر از آمریکا میباشد.

در خصوص لزوم پرداخت عوارض جاده ای برای خودروی رئیس جمهور آمریکا که کادیلاک یک (One) نام دارد و نمونه ای تقویت شده از کادیلاک DTS میباشد, بنده هم مطالبی را شنیده ام اما گمان میکنم این موضوع بیشتر جنبه نمایان دموکراسی داشته است, زیرا عملا" رئیس جمهور آمریکا هیچگاه در سفرهای بین ایالتی از اتومبیل استفاده نمیکند. اما به هر حال قطعا" اگر نیازی به پرداخت عوارض باشد, راننده ایشان نیز از آن مستثنی نیستند !

[External Link Removed for Guests]  کادیلاک One 
اما در پایان نکته بسیار مهمی که به آن اشاره فرمودید و بحث اصلی این تاپیک نیز همان میباشد :
امید به اینکه روزی برسد تا حق انتخاب خودرو زیر 15 میلیونی در ایران (که مورد استفاده قشر های متوسط جامعه ایرانی هست) به بیش از 20 مورد برسد تصویر

قطعا" سربلندی و موفقیت روز افزون ایران و ایرانیان عزیز آرزوی همگی ما میباشد. تصویر
در پایان از سایر دوستان عزیز و مخصوصا" آقا شهرام نیز بابت بیان این بحث متفرقه عذر خواهی مینمایم.

موفق باشید تصویر
  When once you have tasted Flight, you will forever walk the earth with your eyes turned skyward, for there you have been and there you will always long to return

[External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”