با فارسی وان خیانت را تجربه کنید!

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 24 فروردین 1389, 9:01 pm
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7629 بار
تماس:

با فارسی وان خیانت را تجربه کنید!

پست توسط HORLIKAN »

هفته نامه "پنجره" در شماره اين هفته‌ي خود پرونده اي در خصوص شبکه ماهواره اي فارسي وان منتشر کرده است و طی آن به بررسی این شبکه تلویزیونی که مالک آن یک صهیونیست پولدار است می پردازد.

پنجره می نویسد:

فرقي نمي‌کند که شما روي پشت بام‎تان يا گوشه تراس يک گيرنده ماهواره داشته باشيد يا نه، فرقي نمي‌کند شما روشنفکر باشيد يا طرفدار سريال‌هاي زرد و خاله‎زنکي، مهم نيست شما اصلا وقت داريد که پاي تلويزيون يا ماهواره بنشينيد يا نه، مهم اين است که حتما اسمي از «فارسي 1» که معمولا «فارسي وان» خوانده مي‌شود، شنيده‎ايد.

شهرت برخي سريال‎هاي فارسي‎وان دارند آهسته آهسته رکورد «جومونگ» را هم مي‌زنند. راستي داستان اين شبکه نوظهور چيست که اين‎طور همه را دور خودش جمع کرده؛ موافق‌ها را با ديدن هر شب سريال‎هايش و مخالف‌ها را با اظهارنظرها و هشدار‌هاي پياپي. اين گزارش مي‌خواهد داستان فارسي‎وان را مرور کند و البته همين ابتدا هم اعتراف مي‌کند که آن‌چه مي‌خوانيد بريده‌اي از آن چيزي است که درباره اين شبکه مي‌شود به‌دست آورد. فارسي‎وان زواياي پنهان بسياري دارد و درست مثل يک کوه يخي مي‌ماند، بيشتر از آن‌چه که روي آب است و ما مي‌بينيم، زير آب است و ما – به اين راحتي‎ها- نمي‌بينيم.

این مطلب به چگونگی راه یابی این شبکه به افغانستان و ایران می پردازد و در مورد محبوبیت این شبکه در میان ایرانیان می نویسد:

«فارسی وان کاری به سیاست ندارد و فيلم و سريال پخش مي‌کرد و البته اين‎بار شخصيت‌ها به زبان مادري ايراني‌ها حرف مي‌زدند.!»

همان روزها «دويچه وله فارسي» با انتشار گزارشي نوشت: «اين شبکه توانسته ‎است با مجموعه‌هايي عامه‌پسند و با استفاده از چاشني‌هايي چون زنان و دختران زيبارو و داستان‌هايي عاشقانه، در جذب مخاطبان موفق شود و تماشاگري را که در پي نوعي سرگرمي براي رهايي از دغدغه‌ها و خستگي‌هاي کار و زندگي اجتماعي است، به دنبال خود بکشاند.»

پنجره 47 همچنین به تفاوت فارسی وان با دیگر شبکه های ماهواره ای می پردازد و می نویسد: «فارسي‎وان با تفاوت‌هاي زيادي کارش را شروع کرد که يکي از آن‎ها پخش محدود آگهي است و اين يعني اين که اين شبکه معطل چند هزار دلار پول نيست که علي‎الدوام زيرنويس بدهد و شماره حساب اعلام کند و براي کسب درآمد هم نيامده.

اين شبکه از ابتداي ورودش مبناي کار خود را بر دو مشخصه متمايز گذاشت؛ دوبله فارسي و پخش سريال‌هاي بلند و متوالي. درست همان چيزي که مخاطب ايراني را بعد از يک روز کاري خسته کننده پشت جعبه جادويي دور خانواده جمع مي‌کند!»

در فارسي وان...
در فارسي‎وان همه‎چيز در نهايت ربطي به عشق و رابطه عاشقانه پيدا مي‌کند. البته خب، عشق چيز بدي نيست و اتفاقا خيلي هم خوب است، اما مشکل از وقتي شروع مي‌شود که از مردي به زن شوهردار يا بر عکس باشد.»

پنجره اضافه می کند: «با نگاهي عميق‎تر و تحليل محتواي برنامه‌هاي اين شبکه، اين نکته ظريف آشکار مي‎شود که بسياري از اين داستان‎هاي در ظاهر جذاب و ديدني، حاوي مفاهيم خيانت، جنايت و عدم تعهد به خانواده هستند و با اين‌که سريال‌هاي شبکه فارسي وان از ميان برنامه‌‌هاي روز آمريکا و اروپا انتخاب مي شوند، اما تحليل محتوايي آن‌ها نشان مي‎دهد که اين انتخاب‌ها با دقت و وسواسي خاصي صورت مي‎پذيرد. چنان‎که با اندکي ظرافت مي‌توان خط پنهان، اما محکمي ميان تمامي سريال‌هاي پخش شده از اين شبکه را پيدا کرد. تا آن‌جا که گويي هر سريالي سريال ديگر را تکميل و تثبيت مي‌کند.

و اين قضيه تا آن‌جا پيش رفته است که بسياري از کارشناسان و حتي خانواده‌هاي ايراني دهان به انتقاد گشودند و بسياري از سريال‌هاي اين شبکه را فاقد ارزش ديداري دانستند. آن‎ها با دقت، تعمد و وسواس خاص، سريال‌هايي را براي مخاطب ايراني و فارسي‎زبان پخش مي‌کنند که موضوع اصلي همه آن‎ها، روابط خانوادگي و زناشويي است.»

در پایان نویسنده این مطلب در هفته نامه پنجره می نویسد: «خوبي ماجرا اين است که حالا همه نسبت به فارسي‎وان حساس شده‎اند. اين اولين گزارشي نبود که شما درباره فارسي‎وان خوانديد و حتما آخرينش هم نخواهد بود. دفتر شبکه فارسي‎وان در دبي سفارش کار مي‌دهد و برنامه‎هايش را از هنگ کنگ پخش مي‌کند و امواجش اين‌جا در تهران، در مشهد، در چهارمحال، در بندر عباس، در قم، در لامرد، در ايذه و هر جايي که فکرش را بکنيد، خانواده من و شما را تکان مي‌دهد. مشکل، خيلي هم به ماهواره مربوط نمي‌شود، سريال‌هاي اين شبکه حالا ضبط شده‌اند و توي بساط سي دي فروش‌ها مثل نقل و نبات ريخته‎اند. چه بايد کرد؟»
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
Major II
Major II
نمایه کاربر
پست: 196
تاریخ عضویت: دوشنبه 9 آذر 1388, 11:32 pm
سپاس‌های ارسالی: 2998 بار
سپاس‌های دریافتی: 405 بار

Re: با فارسی وان خیانت را تجربه کنید!

پست توسط رضاخان »

خوب معلومه سریال های آبدوغ خیاری تولید نکیم و یکمی هم به عشق و عاشقی بپردازیم سریالهای ایرانی همش شده کلاه برداری دزد و پلیس بازی و فحش و اعتیاد
اگر ما هم مثل کره جنوبی سریالهای با ارزش تولید کنیم ملت آنها را نگاه میکنند مطمئن باشید
هر کانالی رو که تو تلویزیون ایران میزنی یا یک جلسه یا میز گرد است یا سریالهای رده چندم پلیسی آشغال
تک وتوک هم فیلمهای اکشن امریکایی که هیچ احساسی درونشان نیست که بازهم بدتر از فیلمهای خانوادگیه فارسی وانه
ضمنا فساد و فحشا قبل از این سریال هم در ایران زیاد بوده و هست و این اجتماعه که فسادو زیاد میکنه
البته هر کسی میتونه هرچی دلش خواستو برای دیدن خانواده اش انتخاب کنه
انواع کانالهای مستهجن هم هست چرا کسی از اونا ایراد نمیگیره
این یه انتخابه و هر کسی هم میدونه خوب و بد چیه و تصمیمم میگیره
ضمنا این سریال ها اکثرا عاقبت و نتیجه این کارها رو هم نشون میده و پند آموزه
شما همین امروز چند بار صحنه های واقعی شلیک مستقیم به ایرانیها رو تو تی وی دیدید ؟!!!!تو اخبار
آیا اینها بد آموزی و خشونت و عقده به بار نمیاره
تلویزیون ما تصاویری بسیا ر بدتر از اینها نشون میده که ذهن و فکر کودکان رو داغون میکنه
Captain
Captain
پست: 2755
تاریخ عضویت: چهارشنبه 18 بهمن 1385, 12:46 pm
محل اقامت: شیراز
سپاس‌های ارسالی: 22364 بار
سپاس‌های دریافتی: 5559 بار

Re: با فارسی وان خیانت را تجربه کنید!

پست توسط Present »

ببخشید
همین الانش هم تمام فیلم های ما چون شده ماجرای عشق و عشق بازی و تجملات این بلاها سر سینمامون میاد
اجتماع که فساد میکنه البته نه تا زمانی که تحریکش کنی
وقتی یک سریال که همش داره در مورد رابطه دوستی زن شوهر دار با مرد دیگه و بالعکس و ... نشون میده به نظر شما چیزی غیر از تحریک کردن اجتماع هست
چرا نمیاد فرار از زندان ، لاست و فیلم های از این قبیل رو دوبله کنه و پخش کنه چون اینا داخلشون تحریک اجتماع به سوی فساد کمتره
پروانه نیستم که به یک شعله جان دهم / شمعم که سوزم و دودی نیاورم

گــــــــــــــــاهی تــــــــــــــاوان شیــــــــــر بودن قـــفس اســـت ...
امــــــــا شـــــغال هــــا در شـــــهــــر آزاد مـــــیگـــــــردنــــــــــد ... !

به زودی تعمیرکار لب تاپ می شم :-)
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 4347
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 23 اسفند 1384, 1:14 pm
محل اقامت: کرج پلاک 43!
سپاس‌های ارسالی: 6689 بار
سپاس‌های دریافتی: 12079 بار
تماس:

Re: با فارسی وان خیانت را تجربه کنید!

پست توسط Mohammad 1985 »

البته این مشکلات رو در شبکه فارسی 2 حل خواهیم کرد !
به همه سياستمداران مشکوک باش.
جکسون براون
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”