ایران خودرو: تندر 90 ما از نظر کیفی هم سطح مرسدس بنز است

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1862
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 23 اسفند 1388, 3:42 pm
محل اقامت: کرمان/رفسنجان
سپاس‌های ارسالی: 10773 بار
سپاس‌های دریافتی: 12387 بار
تماس:

ایران خودرو: تندر 90 ما از نظر کیفی هم سطح مرسدس بنز است

پست توسط AGeNiS1 »

بر اساس آخرين ارزيابي سازمان بازرسي و كيفيت استاندارد، تندر90 هم سطح مرسدس بنز قرار گرفت .

به گزارش ایکوپرس، براساس آخرين ارزشيابي انجام شده بر روی خودروهای سواری توسط سازمان بازرسي و كيفيت استاندارد ، تندر90 ايران خودرو با كسب بالاترين سطح كيفي A + دربين خودرو هاي بازار ايران دست يافت و هم سطح مرسدس بنزقرار گرفت .

محمد رضا معتمد معاون مدير عامل ايران خودرو درتوليد تندر90 با بيان اين مطلب گفت: بر اساس گزارش سازمان بازرسي كيفيت و استاندارد ايران كه هر هفته منتشر مي شود، تندر 90 ايران خودرو در هفته منتهي به دو شنبه هفتم تير ماه، به درجه كيفيتي A + دست يافته و به باشگاه خودروهای با بالاترین رده کیفتی ( A+ ) پیوست.

وي افزود:دراين ارزيابي ، نمره منفي تندر90 ايران خودرو 6/26 تعيين شد . که چهار رده بالاتر از خودروی تندر پارس خودرو در جدول قرار گرفته است.

معتمد خاطرنشان ساخت: شركت رنوي فرانسه نيز هر شش ماه يك بار محصولات و سیستمهای کیفی سايت هاي مختلف را مورد ارزيابي قرار مي دهد كه بر اساس نتايج اين ارزيابي ها، تندر ايران خودرو در سه دوره متوالي نشان سبز دريافت كرده و در آخرین دوره که خرداد ماه سال جاری برگزار شد موفق به اخذ نشان تعالی کیفیت ( Excellence ) گردید كه بالاترين مرتبه كيفيت در نظام رنو است.

در همين خصوص کارشناس ارشد كيفيت رنو مستقر در ایران خودرو نيز اظهار داشت: تندر توليد ايران خودرو نسبت به توليدات سايت هاي رنو در برزيل، كلمبيا، روسيه و هند از كيفيت بالاتري برخوردار است.

وي بهبود مداوم را ويژگي مهم تندر90 ايران خودرو عنوان كرد و گفت: با ادامه همين روند و افزايش توليد، مي توانيم تندر توليد ايران را به ساير بازارهاي رنو نيز صادر كنيم.

وی افزود: نيروي انساني آموزش ديده و مسووليت پذير، سيستم هاي كيفيتي و كاليبراسيون، از جمله عوامل مهم و موثر در ارتقاي كيفيت تندر ايران خودرو به شمار مي رود.
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 4114
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 11 بهمن 1384, 6:16 pm
سپاس‌های ارسالی: 4500 بار
سپاس‌های دریافتی: 4323 بار
تماس:

Re: ایران خودرو: تندر 90 ما از نظر کیفی هم سطح مرسدس بنز است

پست توسط Reza6662 »

سلام
متاسفانه تندر90 مونتاژ پارس خودرو، بر خلاف نظر عوام و بازار، از كيفيت بسيار پاييني برخوردار است. برادر اينجانب مدتي پيش يك دستگاه تندر90 گونه E1 از پارس خودرو خريداري كرد. چند وقت پيش كه داخل حياط منزل ما مشغول شستن خودرو بود، متوجه شدم تمام لاستيكهاي دور در و حتا دور شيشه وا رفته اند. چيزي كه حتا در RD ده سال كار كرده هم چنين چيز وحشتناكي ديده نمي شود. سواري خودرو بسيار بسيار سفت و خشك است و با افتادن در يك دست انداز كوچك و تاقابل، گويي در چاه افتاده ايد! در مدلهاي فاقد ترمز ABS، اگر ترمز شديد بگيريد، تايرهاي جلو را از دست خواهيد داد (مطابق آزمايشي كه توسط نويسندگان مجله ماشين صورت گرفت). طراحي داشبورد بسيار ساده است و كيفيت مواد پلاستيكي بكار رفته در ساخت آن بسيار نازل است. محل كليدهاي شيشه برقي بر روي داشبورد است و اساسن تنها چيزي كه در آن رعايت نشده، ارگونومي و جايدهي مناسب آنان است كه مي بايست بر روي درها جاسازي مي شد. به جز اين، در گونه E2 كه حدود 15 ميليون و خرده اي براي خريدار نگون بخت آب مي خورد (سه ميليون گرانتر از تويوتا ياريس)، پخش خودرو از نوع CD خور ولي فاقد توانمندي پخش MP3 است كه نخستين سوالي كه در ذهن هر كنجكاوي مطرح مي شود اين است كه مگر شركتي هم پيدا مي شود كه روي كره زمين چنين پخش هايي را توليد كند! در صندوق عقب نه از داخل باز مي شود و نه از بيرون؛ تنها با استفاده سوئيچ اصلي خودرو به صندوق مي توان دسترسي داشت. هيچ نوع ريموت كنترلي (نه مادون قرمز و نه راديويي) براي باز كردن درهاي خودرو پيش بيني نشده است. و ...

با سپاس
 [External Link Removed for Guests]    
Super Moderator
Super Moderator
نمایه کاربر
پست: 1166
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 3 مرداد 1385, 11:49 am
سپاس‌های ارسالی: 946 بار
سپاس‌های دریافتی: 2887 بار

Re: ایران خودرو: تندر 90 ما از نظر کیفی هم سطح مرسدس بنز است

پست توسط SHAHRAM »

Reza6662, متاسفانه درست می فرمایید و کیفیت مونتاژ پارس خودرو پایین است .اما چند نکته در مورد موارد که گقتید:
مشکل لاستیک دور در:
99 درصد قطعات این ماشین وارداتی هستند.اما مواردی مثل لاستیک های دور در و شیشه رو ایران تولید میکنه..این مشکل فراوان در رنو مگان محصول دیگه این شرکت دیده میشه. به طوری که در اوایل خرید مگان شما با مشکل بسته شدن در های خودرو( به خاطر سفت بودن بیش از حد و عدم تناسب با قالب در و بدنه )دارید.که بعد مدتی که خودرو زیاد جلوی افتاب بمونه شما با مشکل ورود خاک و اب بر میخورید!(این مورد عینا دیده شده و با تعویض با نمونه های فرانسوی مشکل حل شده)
راه حل من برای شما رفتن به خیابان چراغ برق(اسم اصلیشو نمیدونم ولی بورس لوازم ماشین هست) و خریدن این مورد هست.

در مورد سواری خشک:
مشکل از تعلیق و سیستم فنر بندی نیست.باز هم مشکل از ماست!...رنو برای اینکه قیمت این خودرو در ایران ارزون در بیاد و قابل رقابت باشه، کیفیت صندلی ها رو هم بسیار پایین اورده.متاسفانه عکس های اصلی صندلی رو پیدا نکردم بزارم.اما شما برای مثال متوجه شدن این تفاوت کیفیت میتونید تفاوت صندلی های نمونه 1600 معمولی مگان و نمونه 2000 که جدیدا تولید میشه رو در نمایندگی ها ببینید.نوع روکش و عمق و چند لایه بودن کناره ها و جلوی صندلی های جدید مگان (که نمونه اصلی هست)باعث میشه شما متوجه بشید که مشکل شما از کجاست!..متاسفانه راه حلی هم برای این مورد نیست جز استفاده از روکش های کره که میتونه مشکل رو تاحدی کمی حل کنه.
کار بعدی که میشه کرد استفاده از لاستیک های با فاق بزرگتر هست.مارک میشیلن هم متونه به دلیل نرم بودن کمک خوبی بکنه.

مشکل ترمز بدون ABS:
و همون طور که میدونید از ماهیت این ترمز های قدیمی معلومه که باید مشکل برای لاستیک ها به وجود بیاد.قفل کردن چرخ های در ترمز های شدید (بدون )ABSباعث از بین رفتن هر لاستیکی میشه.

در مورد موارد و مشکلاتی که در کابین خودرو هست از جمله طراحی و... باید گفت که :همه این ها ناشی از اینه که ما این خودرو رو با این قیمت خریده و با خودرو های با این رده قیمت مقایشه میکنیم که درست نیست.خودرو ال 90 رو شما باید با پراید مقایسه کنید(با عرض معذرت از دارندگان این خودرو) و اون وقت از طراحی ساده و کیفیت پلاستیک و.. ایراد نمی گیرید!متاسفانه قیمت این خودرو بسیار بالا محسبه شده و اگر حتی شما عوارض 70 درصدی CKD رو هم پرداخت کنید(به همراه هزینه های دیگه تولید خودرو به این شکل) در گران ترن مدل نباید قیمت بالاتر از 12 میلیون بره.دلیل چیست؟نمیدانم.
در مورد پخش خودر شما باید پخش مگان های 26 میلیونی رو میدید که نوع کاست هست! و برای استفاده ازش باید برای اولین بار از شرکت رنو رمز می گرفتید !
اونجور که من در فروم های خارجی خوندم این مشکل رنو هست که ماشین هاشو با پخش خوب بیرون نمیده(البته در رده های خودرو های معمولی و نه لوکس)

در اخر هم امیدوارم دارندگان تندر 90 از این پست من ناراحت نشوند.من هم دوستان رو درک میکنم و میدانم به دلایل محدودیت انتخاب ،میشه گفت باتمام مشکلات که ال 90 داره باز هم انتخاب خوبی در بازار خودرو ما هست!
"هرکس از راه رسید نانش دهید و از ایمانش مپرسید . چه ، آنکس که به درگاه باریتعالی به جان ارزد ، قطعا بر سفره بوالحسن به نان ارزد "
( شیخ ابوالحسن خرقانی )
Old Moderator
Old Moderator
نمایه کاربر
پست: 1258
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 10 دی 1385, 12:01 am
محل اقامت: www.ir-dl.ir
سپاس‌های ارسالی: 2151 بار
سپاس‌های دریافتی: 1069 بار
تماس:

Re: ایران خودرو: تندر 90 ما از نظر کیفی هم سطح مرسدس بنز است

پست توسط nt »

سلام
ممنون از دوستان بابت مطالب و ... :razz:
ما هم سری اول که این خودرو وارد بازار شد از طریق ایران خودرو مدل E2 ثبت نام کردیم و ...
بعد از کلی دنگ و فنگ بابت تحویل گرفتن اون و برو و بیاهایی که انجام دادیم با ما تماس گرفتند و گفتند که مدل شما را فعلا موجود نداریم و حال بیایید با اندکی هزینه بیشتر (حدود 1.5 میلیون) مدل بالا تر با امکانات ضبط سی دی خور - شیشه های عقب برقی - رینگ اسپورت و خیلی امکانات بهتر دیگر که یادم نیست چیا بودند و باز ما را الاف کردند تا بالاخره بهمون تحویل دادند و حالا چی ؟؟؟!!! همون ماشین قبلی بدون این امکانات اضافه :?
و اینجا بود که پول ما هاپولی شد و رفت پی کارش :grin: و کسی هم جوابگو ما نبود که نبود تصویر
بازم ماشین شما دوست عزیز خوب هست که سی دی های معمولی هم را پخش میکند
در کل ماشین خوبی هست اما حیف که فقط قطعات یدکی اون یا اینکه نیست یا خیلی ::ss
شاد باشید
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 120
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 15 تیر 1389, 5:31 pm
سپاس‌های ارسالی: 141 بار
سپاس‌های دریافتی: 264 بار

Re: ایران خودرو: تندر 90 ما از نظر کیفی هم سطح مرسدس بنز است

پست توسط mortaza-iri »

درسته خیلی وقتها مشکلات کیفیت وجود داره!
ولی اتومبیلهای اونوری هم مشکل دارن! توی کمری رو که دیدم باورم نمیشد!!! فکر کردم ال 90 هستش!
رهبر انقلاب: عاملان جنایت اخیر(شهادت شهید مصطفی احمدی روشن) را مجازات خواهیم کرد...
انشاءالله.
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”