10 صحنه شرم‌آور تاریخ جام‌های جهانی

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1863
تاریخ عضویت: یک‌شنبه ۲۳ اسفند ۱۳۸۸, ۳:۴۲ ب.ظ
محل اقامت: کرمان/رفسنجان
سپاس‌های ارسالی: 10774 بار
سپاس‌های دریافتی: 12391 بار
تماس:

10 صحنه شرم‌آور تاریخ جام‌های جهانی

پست توسط AGeNiS1 »

هندبال لوئیس سوآرز که مانع صعود غنا به مرحله یک چهارم نهایی رقابت‌های جام‌جهانی 2010 شد در جمع صحنه‌های شرم‌آور تاریخ جام‌های جهانی ثبت شد.

در ادامه 10 صحنه شرم‌آور تاریخ جام‌های جهانی را بررسی می‌کنیم:

1. گل با دست دیه‌گو مارادونا: آرژانتین - انگلیس؛ یک‌چهارم نهایی جام‌جهانی 1986

در نیمه‌نهایی جام‌جهانی مارادونا و پیتر شیلتون دروازه‌بان سه شیرها هر دو در محوطه جریمه انگلیس برای ضربه زدن به توپ به هوا بلند شدند که مارادونا توپ را با دست با زیرکی هر چه تمام‌تر وارد دروازه کرد. او هرگز از این حرکت خود ابراز پشیمانی نکرد و آن را دست خدا نامید.

2. گل با دست تی‌یری‌آنری: فرانسه - ایرلند؛ مقدماتی جام‌جهانی 2010

در لحظات پایانی وقت اضافه، ایرلند با توجه به قانون گل‌زده در خانه حریف در آستانه صعود به جام‌جهانی 2010 آفریقای‌جنوبی قرار دارد. تی‌یری‌آنری در محوطه جریمه دو بار از دستش برای مهار توپ استفاده می‌کند توپ را برای ویلیام گالاس به دهانه دروازه می‌فرستد تا ضربه سر گالاس گل پیروزی بخش را برای خروس‌ها به ارمغان بیاورد.

3. حرکت غیر‌ورزشی هارالد شوماخر: آلمان غربی - فرانسه؛ نیمه‌نهایی جام‌جهانی 1982

وقتی پاتریک باتیستون با شوماخر، دروازه‌بان آلمان غربی تک به تک شد، سنگربان ژرمن‌ها با آرنج ضربه‌ای را به صورت باتیستون وارد کرد به طوری که بازیکن فرانسوی بلافاصله بیهوش نقش زمین شد. شوماخر برای این حرکت خشن کارتی از داور مسابقه دریافت نکرد و حتی خطایی هم به نفع فرانسوی‌ها اعلام نشد. باتیستون چند دندانش شکسته شد و از ناحیه سر نیز دچار جراحاتی شد. بازی در پایان وقت اضافه با تساوی 3-3 به اتمام رسید و آلمان غربی در ضربات پنالتی با نتیجه 5 بر 4 به پیروزی رسید.

4. ضربه سر زین الدین زیدان: فرانسه - ایتالیا؛ فینال جام‌جهانی 2006

مارکو ماتراتزی مدافع تیم‌ملی ایتالیا درگیری لفظی با زیدان کاپیتان و بازی‌ساز فرانسوی‌ها پیدا کرد و زیدان هم در جواب او با سر ضربه سنگینی را به سینه ماتراتزی وارد کرد. زیدان به دلیل این حرکت از زمین بازی اخراج شد، این حرکت در بازی خداحافظی زیدان اتفاق افتاد و پایانی تلخ برای فوتبال یکی از بهترین بازیکنان تاریخ بود. بعد از تساوی یک-یک دو تیم در وقت‌های معمول و اضافه ایتالیا در نهایت با نتیجه 5 بر 3 در ضربات پنالتی فرانسه را مغلوب کرد.

5. گل به خودی آندرس اسکوبار: آمریکا - کلمبیا؛ مرحله گروهی جام‌جهانی 1994

اسکوبار مدافع تیم ملی کلمبیا روی یک حرکت ناخواسته توپ را وارد دروازه خودی کرد و نقش زیادی در شکست 2 بر یک کلمبیا مقابل آمریکا و حذف از رقابت‌های جام‌جهانی داشت. وقتی اسکوبار به کلمبیا بازگشت توسط فردی که روی شرط‌بندی مبلغ هنگفتی را به دلیل شکست کلمبیا باخته بود با به ضرب 12 گلوله کشته شد.

6. تمارض ریوالدو: برزیل - ترکیه؛ مرحله گروهی جام‌جهانی 2002

باعث تأسف است که ریوالدو ستاره فوتبال برزیل اینگونه داور را فریب دهد. هاکان اونسال بازیکن تیم ملی ترکیه توپ را به ریوالدو که قصد داشت ضربه کرنر را روی دروازه حریف ارسال پاس داد، ضربه اونسال کمی شدت داشت و به زانوی ریوالدو برخورد کرد اما این بازیکن برزیلی صورتش را گرفت و خود را روی زمین انداخت. ریوالدو آنقدر روی زمین غلط خورد و تمارض کرد تا داور مسابقه را قانع کرد اونسال را از زمین اخراج کند. برزیل در نهایت این بازی را با پیروزی 2 بر یک پشت‌سر گذاشت.

7. اعتراض کویتی‌ها: فرانسه - کویت؛ مرحله گروهی جام‌جهانی 1982

فرانسه گلی را به ثمر رساند، این در حالی بود که بازیکن کویت معترض بودند که سوت یکی از تماشاگران را با سوت داور اشتباه گرفته‌اند. شیخ‌الصباح مدیر فنی تیم ملی کویت تیمش را به دلیل این گل از زمین بازی بیرون کشید تا بالاخره داور مسابقه این گل را مردود اعلام کرد. در نهایت بازی با پیروزی 4 بر یک فرانسه به پایان رسید و این گل مردود تأثیر در نتیجه بازی نداشت.

8. رسوایی دوپینگ مارادونا: آرژانتین - یونان؛ مرحله گروهی جام‌جهانی 1994

مارادونا که بعد از به ثمر رساندن گل مقابل یونان به طرز عجیبی خوشحالی‌اش را ابراز کرد و مقابل دوربین‌های تلویزیونی فریاد زد در پایان بازی به طور تصادفی مورد آزمایش دوپینگ قرار گرفت که در پایان مشخص شد او 5 نوع ماده ممنوعه را قبل از بازی استفاده کرده است. مارادونا بعد از این بازی از رقابت‌های جام‌جهانی اخراج شد.

9. بهترین نتیجه برای هر دو تیم: آلمان غربی - اتریش؛ مرحله گروهی جام‌جهانی 1982

هر دو تیم به خوبی می‌دانستند که اگر آلمان غربی بازی را ببرد هر دو تیم به مرحله بعدی رقابت‌ها خواهند رسیدو الجزایر از دور رقابت‌ها حذف خواهد شد. هورست روبش گل آلمان غربی را به ثمر رساند. بعد از این گل دو تیم بازی را اداره کردند تا نتیجه بازی تغییر نکند. به این ترتیب دو تیم اتریش و آلمان غربی صعود کردند و نماینده آفریقا حذف شد.

10. لجبازی آنتونیو راتین: انگلیس - آرژانتین؛ یک چهارم نهایی جام‌جهانی 1966

کاپیتان تیم‌ملی آرژانتین بعد از اینکه با کارت قرمز داور مواجه شد زمین بازی را ترک نکرد. 8 دقیقه بعد وقتی تمام بازیکنان قصد داشتند به همراه او زمین را ترک کنند در نهایت راتین تصمیم گرفت به سمت رختکن برود. انگلیس در پایان این بازی را با تک‌گل جف هورست با پیروزی پشت‌سر گذاشت.

عصرایران
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”