یک ملا و یک درویش...!

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: همشهری فضل الله جاوید نیا
سپاس‌های ارسالی: 2466 بار
سپاس‌های دریافتی: 8401 بار

یک ملا و یک درویش...!

پست توسط javadfakoori »

یک ملا و یک درويش <!--colorend--><!--/colorend-->

یکملا و یک درويش كه مراحلي از سير و سلوك را گذرانده بودند و از ديري بهدير ديگر سفر مي كردند، سر راه خود دختري را ديدند در كنار رودخانهايستاده بود و ترديد داشت از آن بگذرد.. وقتي آن دو نزديك رودخانه رسيدنددخترك از آن ها تقاضاي كمك كرد. درويش بلا درنگ دخترك رابرداشت و از

رودخانه گذراند.

دختركرفت و آن دو به راه خود ادامه دادند و مسافتي طولاني را پيمودند تا بهمقصد رسيدند. در همين هنگام ملا كه ساعت ها سکوت كرده بود خطاب به همراهخود گفت:«دوست عزيز! ما نبايد به جنس لطيف نزديك شويم. تماس با جنس لطيفبرخلاف عقايد و مقررات مكتب ماست. در صورتي كه تو دخترك را بغل كردي و ازرودخانه عبور دادي.» درويش با خونسردي و با حالتي بي تفاوت جواب داد: « مندخترك را همان جا رها كردم ولي تو هنوز به آن چسبيده اي و رهايش نمي كني.»

<!--colorstart:#FF0000--><!--/colorstart--> 
مهندس متبحر
 <!--colorend-->
<!--/colorend-->

مهندسیبود که در تعمیر دستگاه های مکانیکی استعداد و تبحر داشت. او پس از۳۰ سالخدمت صادقانه با یاد و خاطری خوش باز نشسته شد. دو سال بعد، از طرف شرکتدرباره رفع اشکال به ظاهر لاینحل یکی از دستگاه های چندین میلیون دلاری بااوتماس گرفتند. آنها هر کاری که از دستشان بر می آمد انجام داده بودند وهیچ کسی نتوانسته بود
اشکال را رفع کند بنابراین، نومیدانه به او متوسلشده بودند که در رفع بسیاری از این مشکلات موفق بوده است. مهندس، این ا مررا به رغبت می پذیرد. او یک روز تمام به وارسی دستگاه می پردازد و درپایان کار، با یک تکه گچ علامت ضربدر روی یک قطعه مخصوص دستگاه می کشد وبا سربلندی می گوید: اشکال اینجاست
آن قطعه تعمیر می شود و دستگاه بار دیگر به کار می افتد. مهندس دستمزد خود را ۵۰۰۰۰ دلار معرفی می کند.

حسابداری تقاضای ارائه گزارش و صورتحساب مواد مصرفی می کند و او بطور مختصر این گزارش را می دهد:
بابت یک قطعه گچ: ۱ دلار و بابت
دانستن اینکه ضربدر را کجا بزنم: ۴۹۹۹۹ دلار

<!--colorstart:#FF0000--><!--/colorstart--> کیفیت و استانداردهای ژاپنی ها <!--colorend--><!--/colorend-->

چند سال پیش، آی بی ام تصمیم گرفت که تولید یکی از قطعات کامپیوترهایش را به ژاپنیها بسپارد.
درمشخصات تولید محصول نوشته بود سه قطعه معیوب در هر ۱۰۰۰۰قطعه ای که تولیدمی شود قابل قبول است. هنگامیکه قطعات تولید شدند و برای آی بی ام فرستادهشدند، نامه ای همراه آنها بود با این مضمون
مفتخریم که سفارش شما را سر وقت آماده کرده و تحویل می دهیم.
برای آن سه قطعه معیوبی هم که خواسته بودید خط تولید جداگانه ای درست کردیم و آنها را فراهم ساختیم
امیدواریم این کار رضایت شما را فراهم سازد.

<!--colorstart:#FF0000--><!--/colorstart--> جراح قلب و تعمیر کار <!--colorend--><!--/colorend-->

روزی جراحی برای تعمیر اتومبیلش آن را به تعمیرگاهی برد. تعمیرکار بعد از تعمیر به جراح گفت:
منتمام اجزا ماشین را به خوبی می شناسم و موتور و قلب آن را کامل باز می کنمو تعمیر میکنم. در حقیقت من آن را زنده می کنم. حال چطور درامد سالانه یمن یک صدم شماست.
جراح نگاهی به تعمیرکار انداخت و گفت : اگر می خواهیدرامدت ۱۰۰برابر شود اینبار سعی کن زمانی که موتور در حال کار است آن راتعمیر کنی!!!!

ایرانیان فنلاند
ای آنکه دیده دوخته ای بر خلیج فارس این لقمه با شکمبه ی توسازگار نیست
زیرا درون آب زلالش بدون شک ماهی ست, پا برهنه سوسمار نیست

آسمان اصفهان
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4500 بار
سپاس‌های دریافتی: 4323 بار
تماس:

Re: یک ملا و یک درویش...!

پست توسط Reza6662 »

سلام
با تشکر از آقای جواد فکوری، فکر می کنم مناسب بود در تاپیک داستانک ارسال می شد.
 [External Link Removed for Guests]    
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 5879 بار
سپاس‌های دریافتی: 12411 بار
تماس:

Re: یک ملا و یک درویش...!

پست توسط Solver »

,

این ملا و درویش، من انگلیسیش را خواندم. و بخشی از کتابی بود به نام پل بزرگ اگر درست یادم باشه که نویسنده اش یک خانومی بود و در حقیقت دو کشیش بودند هر دو نفر ها :?

خیلی جالبه نسخه وطنی زدن از روش. توصیه میکنم جای واژه نامناسب ملا، چون اکثر دراویش ملا هستند خودشان بگید:

رندی و زاهدی

یا

درویشی و زاهدی
Personal Site: [External Link Removed for Guests]
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”