اسپانیا قهرمان جام جهانی شد

در اين بخش ميتوانيد درباره كليه مسائل ورزشي به بحث بپردازيد

مدیر انجمن: شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 24 فروردین 1389, 9:01 pm
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7629 بار
تماس:

اسپانیا قهرمان جام جهانی شد

پست توسط HORLIKAN »

در دیدار پایانی رقابت های جام جهانی 2010 ، بامداد امروز دو تیم اسپانیا و هلند در ورزشگاه ساكرسیتی شهڕ ژوهانسبورگ با قضاوت هاوارد وب از انگلیس به مصاف هم رفتند كه در پایان، تیم اسپانیا با یك گل از سد حریف خود گذشت و نخستین بار جام جهانی را به خانه برد.

در این دیدار، با وجود تلاش دو تیم، در وقت 90 دقیقه و معمول مسابقه توپی از خط دروازه ها عبور نكرد و كار به وقت اضافه كشیده شد.

در 15 دقیقه نخست وقت های اضافه نیز باز تیمی موفق به گلزنی نشد، اما در ادامه و در دقیقه یكصد و شانزدهم بازی، آندرس اینیِستا تنها گل دیدار را به ثمر رساند تا با این گل ، اسپانیا غرق در جشن و شادی شود.

در این دیدار خشن كه داور مسابقه 13 بار از كارت زرد و قرمز خود استفاده كرد، 8 كارت زرد سهم هلند و 4 كارت زرد سهم اسپانیا بود و در وقت اضافه دوم نیز جانی هیتینگا مدافع هلند با دریافت
كارت قرمز از زمین بازی اخراج شد تا نارنجی پوشان پیش از دریافت گل 10 نفره شوند.

در پایان این دیدار ، آندرس اینستا زننده تك گل بازی به عنوان بهترین بازیكن زمین انتخاب شد.

اما فیفا برخلاف چند دوره اخیر ، بهترین بازیكن جام را از تیم قهرمان انتخاب نكرد و توپ طلای بهترین بازیكن جام نوزدهم را به دیه گو فورلان بازیكن تیم ملی اروگوئه كه 5 گل در این رقابت ها به ثمر رساند ، اهدا كرد.

ایكركاسیاس كاپیتان تیم اسپانیا هم به عنوان بهترین دروازه بان جام جهانی 2010 انتخاب شد و دستكش طلایی را از آن خود كرد .

همچنین فیفا با توجه به 5 گلی كه دیه گو فورلان، داوید ویا، توماس مولر و وسلی اسنایدر در جام جهانی به ثمر رساندند و دركنار یكدیگر در جدول گلزنان قرار گرفتند ، آمار پاس گل این چهار بازیكن را نیز در نظر گرفت.

بدین ترتیب در حالی كه دیگر گلزنان تنها یك پاس گل داده بودند، توماس مولر با 5 گل زده و سه پاس گل به عنوان آقای گلِ جام نوزدهم انتخاب و كفش طلایی به وی اهدا شد.

ضمن اینكه توماس مولر عنوان بهترین بازیكن جوان این رقابت ها را نیز به خود اختصاص داد.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
ارسال پست

بازگشت به “انجمن ورزش”