كارت ملي، جايگزين دفترچه خدمات‌درماني مي‌شود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
پست: 756
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه 8 اسفند 1387, 1:21 am
سپاس‌های ارسالی: 4048 بار
سپاس‌های دریافتی: 2811 بار

كارت ملي، جايگزين دفترچه خدمات‌درماني مي‌شود

پست توسط Erratic »

كارت ملي، جايگزين دفترچه خدمات‌درماني مي‌شود
 [External Link Removed for Guests]    
خدمات و رفاه- مديرعامل سازمان بيمه خدمات‌درماني گفت: پوشش بيمه خدمات درماني از طريق «كارت ملي» به‌صورت آزمايشي در تهران اجرا مي‌شود
رحمت‌الله حافظي در اين‌باره افزود: درصورت اجراي اين طرح، بيمار در مراجعه به پزشك به جاي دفترچه خدمات‌درماني کارت ملی خود را ارائه مي‌كند. وي گفت: از طريق سامانه رايانه‌اي و با ثبت كد ملي، فرد تحت پوشش بيمه خدمات‌درماني شناسايي شده و پس از آن پزشك نسخه درماني خود را مي‌نويسد و براي ارائه دارو در داروخانه‌ها هم بيمه شده توسط كارت ملي شناسايي مي‌شود.
مديرعامل سازمان بيمه خدمات درماني اظهار كرد: مرحله نخست استفاده از كارت ملي در بيمه خدمات‌درماني حدود 4تا 5ماه آينده به‌صورت آزمايشي در بعضي از مناطق تهران به اجرا در مي‌آيد و بعد از پايش طرح به‌تدريج به ساير مناطق تهران و درصورت تأمين اعتبار و زير ساخت‌هاي لازم به ساير نقاط ديگر كشور گسترش مي‌يابد.
وي افزود: اجرايي كردن مرحله دوم اين طرح كه طي آن هيچ كاغذي رد و بدل نمي‌شود و نيازي به نسخه پزشك هم وجود ندارد، نيازمند تكميل و ارتقاي فناوري‌هاي ارتباطي و اينترنت در كشور است، به‌گونه‌اي كه بايد مراكز درماني، مطب پزشكان، بيمارستان‌ها و داروخانه‌ها به‌صورت آنلاين با هم ارتباط داشته باشند.
وي ادامه داد: صدور كارت هوشمند سلامت در ارتقاي كيفيت خدمات درماني نقش مهمي دارد اما نيازمند منابع مالي بسيار و زمان‌بر است.
منبع:همشهری
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”