طفره رفتن مقام آمریکایی از پاسخ صریح درباره امنیت کشورهای خل

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1929
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 24 فروردین 1389, 9:01 pm
محل اقامت: IRAN
سپاس‌های ارسالی: 2144 بار
سپاس‌های دریافتی: 7628 بار
تماس:

طفره رفتن مقام آمریکایی از پاسخ صریح درباره امنیت کشورهای خل

پست توسط HORLIKAN »

یک مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا گفت: امنیت کشورهای جنوب خلیج فارس برای آمریکا بسیار مهم است.

به گزارش عصر ایران، "جانیت ساندرسون" معاون دستیار وزیر امور خارجه آمریکا در امور خلیج فارس وشمال آفریقا در گفت وگو با یونایتدپرس ادامه داد: امنیت کشورهای جنوب خلیج فارس برای آمریکا اهمیت دارد و همانگونه که باراک اوباما رئیس جمهور و هیلاری کلینتون وزیر امور خارجه آمریکا بارها اعلام کردند با این کشورها، روابط قوی داریم.

وی افزود: عربستان سعودی شریک استراتژیک آمریکاست. روابط در سطح عالی با امارات، هم پیمانی و شراکت خوبی با کویت، روابط دراز مدت با عمان و روابط خوب با بحرین داریم . روابط با قطر نیز در حال گسترش است.

این مقام آمریکایی تصریح کرد: واشنگتن به امنیت خلیج فارس توجه بسیاری دارد البته اعتراف می کنیم که ممکن است کشوری، چیزهایی را از زاویه متفاوتی در زمینه امنیت خود ببیند و این یکی از دلایل گفت وگوهای استراتژیک میان آمریکا و این کشورها و سفرها و دیدارهای متعدد وزیر خارجه آمریکا و دیگر مقامات ارشد به این کشورهاست.

وی ادامه داد: ما گفت وگوهای آزاد را با کشورهای جنوب خلیج فارس درباره دیدگاه آمریکا در زمینه واقعیت ها وجود دارد.

این مقام ارشد وزارت خارجه آمریکا در پاسخ به سوالی درباره اینکه در صورت حمله خارجی به کشورهای جنوب خلیج فارس آیا آمریکا از این کشورها دفاع خواهد کرد یا خیر؟ گفت : با کشورهای جنوب خلیج فارس شریک هستیم و روابط محکم و دراز مدتی با آنها داریم. با یکدیگر برای تضمین امنیت در منطقه خلیج فارس فعالیت می کنیم.

وی درباره برنامه هسته ای ایران نیز گفت: به صورت جدی با شرکای خود در جامعه بین الملل، برای باز ماندن باب گفت وگو با ایرانی ها تلاش می کنیم. تلاش های بسیاری را برای ورود ایران به مذاکره با جامعه جهانی صرف می کنیم. احساس می کنیم هم اکنون ایران می بایست به مسولیت های بین المللی خود دربرابر معاهده منع گسترش سلاح هسته ای و آژانس بین المللی انرژی اتمی عمل کند.
بزرگ ترين گناه ترس است .

امام علي (عليه السلام)

________________________ 
 
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”