کارنامه تحصیلی سه زن سیاستمدار+عکس

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1862
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 23 اسفند 1388, 3:42 pm
محل اقامت: کرمان/رفسنجان
سپاس‌های ارسالی: 10774 بار
سپاس‌های دریافتی: 12387 بار
تماس:

کارنامه تحصیلی سه زن سیاستمدار+عکس

پست توسط AGeNiS1 »

مهر: آشناییبا زندگی سیاستمداران بزرگ دنیا همواره یکی از موضوعات جالب بوده است و دراین میان دانستن این نکته که چه مراکز و عوامل علمی در رسیدن این افراد بهجایگاه سیاسی کنونی آنها نقش داشته اند خالی از لطف نیست. به همین منظورگروه دانشگاه خبرگزاری مهر در سلسله گزارشاتی به معرفی مراکز علمی کهبزرگان دنیای سیاست را تربیت کرده اند می پردازد.
  [External Link Removed for Guests] 

پراتیبا پتیل (رئیس جمهور هند)؛ حقوق از کالج Government Law

پراتیبا دویسینگ پتیل در 19 دسامبر 1934 متولد شد. وی دوازدهمینرئیس جمهور جمهوری هند و اولین رئیس جمهور زن این کشور است. وی از سال2004 تا 2007 بیست و چهارمین فرماندار (اولین فرماندار زن) ایالت راجستانبود و از 25 جولای 2007 به عنوان رئیس جمهور این کشور انتخاب شد.

رئیس جمهور براساس قانون اساسی هند به رئیس این کشور، اولین شهروند هندی و فرماندار کل نیروهای مسلح اطلاق می شود.

پراتیبا دویسینگ مدرک فوق لیسانس خود را در رشته علوم سیاسی واقتصاد از کالج "مولجی جثا" به دست آورد و سپس وارد کالج Government Lawدر بمبئی شد و در آنجا در رشته حقوق تحصیل کرد. وی در دوران تحصیل خودوارد فعالیتهای ورزشی شد و در چندین دوره از مسابقات قهرمانی دانشجویی دررشته تنیس به مقام قهرمانی دست یافت.

کالج Government Law در شهر بمبئی یکی از قدیمی ترین وشناخته شده ترین مدارس حقوق در هند است. در این دانشگاه امتحان ورودی برایپذیرش وجود ندارد و دوره ها به روش زیر ارائه می شوند:

دوره لیسانس و فوق لیسانس پیوسته که پنج سال به طول می انجامد ومدرک پنج ساله آن را دانشگاه بمبئی ارائه می کند. دوره لیسانس حقوق که سهسال به طول می انجامد.

دوره فوق لیسانس حقوق، دانشجویانی که دوره لیسانس را پشت سر گذاشتند می توانند وارد این دوره شوند که در دو سال ارائه می شود.

دوره دکتری در رشته حقوق اوراق بهادار که یک سال به طول می انجامد.ارائه چنین رشته ای به اهمیت رشد بازار سرمایه داری در هند تاکید می کند.

  [External Link Removed for Guests] 

یولیا تیموشنکو (نخست وزیر سابق اکراین)؛ رشته اقتصاد از دانشگاه دنیپروپتروفسک

یولیا ولودیمیرینوا تیموشنکو در 27 نوامبر 1960 متولدشد. تیموشنکو از 24 ژانویه تا 8 سپتامبر 2005 و از 18 دسامبر 2007 تا 4مارس 2010 نخست وزیر اکراین بود.

تیموشنکو از دانشگاه دولتی دنیپروپتروفسک در سال 1984 در رشتهاقتصاد فارغ التحصیل شد و سپس از همین دانشگاه مدرک دکتری اقتصاد گرفت.

دانشگاه دولتی دنیپروپتروفسک یکی از موسسات برجسته آموزش عالی دراکراین است. این دانشگاه در سال 1918 تاسیس شد و کار خود را با چهاردانشکده تاریخ و زبان شناسی، حقوق، پزشکی، فیزیک و ریاضی آغاز کرد.

امروز این دانشگاه با برخورداری از 20 دانشکده، هزار و 300استاد، 15 دانشجوی اکراینی و حدود 3 هزار دانشجوی خارجی از 20 کشور در سطحچهارم اعتبار قرار دارد.

  [External Link Removed for Guests] 

ماری کیوینیمی (نخست وزیر فنلاند)؛ رشته اقتصاد از دانشگاه هلسینکی

به گزارش مهر، ماری یوهانا کیوینیمی متولد 27 سپتامبر 1968 نخست وزیر جدید فنلاند است که از 22 ژوئن 2010 در این سمت قرار دارد.

وی در سال 1988 وارد رشته اقتصاد دانشگاه هلسینکی شد. وی علاوه بر زبان فنلاندی به زبانهای سوئدی و انگلیسی نیز مسلط است.

دانشگاه هلسینکی در سال 1640 در شهر "تورکو" با عنوان "آکادمیسلطنتی تورکو" که در آن زمان به عنوان بخشی از امپراتوری سوئد بود تاسیسشد. سپس در سال 1829 به هلسینکی فنلاند منتقل شد و عنوان دانشگاه هلسینکیرا دریافت کرد.

این دانشگاه قدیمی ترین و بزرگترین دانشگاه فنلاند است. در حدود 35هزار دانشجو در 11 دانشکده و 11 موسسه تحقیقاتی این دانشگاه مشغول بهتحصیل هستند.

دانشگاه هلسینکی به آموزش و تحقیقات در سطح کیفی بالا و در سطحاستانداردهای بین المللی تاکید بسیاری دارد و عضو شبکه های مختلف بینالملی دانشگاهی از جمله Europaeum، UNICA، Utrecht Network و لیگدانشگاههای تحقیقات اروپا است.

در این دانشگاه 8 هزار و 150 پرسنل، 28 هزار و 600 دانشجوی لیسانس و 5 هزار و 600 دانشجوی تحصیلات تکمیلی فعالیت می کنند.
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”