معماری ماسونی در مشهد مقدس!

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 12804 بار
سپاس‌های دریافتی: 4580 بار

معماری ماسونی در مشهد مقدس!

پست توسط كيارش »

[External Link Removed for Guests]  

[FONT=times new roman, times, serif]قبل از هرچیز (برای هزارومین بار) بازهم داشتن یک پیش زمینه فکری در مورد فراماسونری رو برای خوانندگان مطالب این وبلاگ ضروری میدونم! بخاطر همین هم یک مطلب (بصورت خلاصه) از فراماسونری تهیه کردم که خوندنش وقت زیادی نمیگیره :  

[External Link Removed for Guests][FONT=times new roman, times, serif]  
[FONT=times new roman, times, serif]و اما مطلب اصلی : 
[FONT=times new roman, times, serif] 
[FONT=times new roman, times, serif]اولین موردی که بهش برخورد کردم برج در حال ساختی بود در در بلوار سجاد (نبش گلریز جنوبی). 
[FONT=times new roman, times, serif]این برج در نگاه اول فقط یک هرم عظیم رو در خودش جا داده : 
[FONT=times new roman, times, serif]تصویر  
[FONT=times new roman, times, serif]اما بعد از غروب آفتاب رأس اون شروع به درخشش میکنه !  
[FONT=times new roman, times, serif]به نظر شما این طراحی پرخرج میتونه اتفاقی باشه؟ 
[FONT=times new roman, times, serif]مورد دوم هم مربوط میشه به نقاشی موجودات یک چشم روی دیواری واقع در تقاطع بلوار سجاد و خیام (یعنی با فاصله فقط حدود ۵۰ متر از مورد قبلی) 
[FONT=times new roman, times, serif]فکر میکنم این طرحها به سفارش شهرداری مشهد و برای زیبا سازی (!) شهر اجرا شده باشه . 
[FONT=times new roman, times, serif]یک عکس دیگه از این طرح گرافیکی رو میتونید با  [External Link Removed for Guests][FONT=times new roman, times, serif] ببینید. 
[FONT=times new roman, times, serif]تصویر بعدی هم مربوط میشه به هرمهای روی سقف خانه علوم مشهد واقع در پارک کوهسنگی . 
[FONT=times new roman, times, serif]البته از این مورد قبلاً هم تصاویری در اینترنت منتشر شده بود . . . 
[FONT=times new roman, times, serif]لازم به ذکره که اون جسم دایره ای شکل روی هرم قسمتی جدا از اونه و جزئی از هرم نیست . 
[FONT=times new roman, times, serif]فکر می کنم در قسمت شیشه ای رأس این اهرام چراغ گذاشته شده باشه! 
[FONT=times new roman, times, serif]دو مورد بعدی رو هم از داخل پارک کوهسنگی دیدم . 
[FONT=times new roman, times, serif]دو برج با رأسهای هرمی! 
[FONT=times new roman, times, serif]البته برجی که در تصویر اول میبینید مورد دار تره . چون رأسش جدا به نظر میرسه! 
[FONT=times new roman, times, serif]این هم برج دوم : 
[FONT=times new roman, times, serif]مورد بعدی هم خیلی فکرم رو مشغول کرد . به قدری که با هزار بدبختی دوربینم رو وارد موزه ی قرآن و نفایس آستان قدس کردم تا ازش عکس بگیرم . 
[FONT=times new roman, times, serif]این اثر که به جز یک اسم چیز دیگه ای نداشت (!) یک هرم بود ،که تشکیل شده بود از ستاره داوود با رأسی که گویا برای قرار دادن چیزی (مثلاً یک گوی) ساخته شده بود . . . 
[FONT=times new roman, times, serif]مورد بعد هم مربوط مشه به خیابان روبروی حرم (خیابان شیرازی) . 
[FONT=times new roman, times, serif]باز هم یک طرح گرافیکی باحال برای زیباسازی شهر . فکر نمیکنم نیازی به توضیح بیشتر باشه . 
[FONT=times new roman, times, serif]با  [External Link Removed for Guests][FONT=times new roman, times, serif] میتونید یک تصویر دیگه از طرح گرافیکی بالا ببینید تا عمق فاجعه رو درک کنید! 
[FONT=times new roman, times, serif]مورد زیر هم از اون موارد غیرقابل انکار هستش که من دوستدارم . 
[FONT=times new roman, times, serif]هرم نورافشان در معماری ورودی یک تالار . . . 
[FONT=times new roman, times, serif]اینهم عکسی دقیق تر : 
[FONT=times new roman, times, serif]یک بیلبورد (در میدان ملک آباد) با تصویری از یک لوگو که مطمئناً طرحش از علامت گونیا و پرگار الگوبرداری شده : 
[FONT=times new roman, times, serif]البته چنین موردی رو در یک شهر دیگه هم دیده بودم که میتونید تصویرش رو  [External Link Removed for Guests][FONT=times new roman, times, serif] ببینید! البته این مورد از هرم جهانبین الگو برداری شده . . . 
[FONT=times new roman, times, serif]. 
[FONT=times new roman, times, serif]البته یک سری هم به شعبه مرکزی موسسه قوامین زدم ! چون فکر میکردم معماری اون باید شبیه به معماری شعبه رشت یا تهران باشه . ولی با کمال تعجب با یک ساختمان سه طبقه معمولی مواجه شدم که تصویزیرش رو میتونید  [External Link Removed for Guests][FONT=times new roman, times, serif]ببینید. 
[FONT=times new roman, times, serif]ولی حدس میزم در آینده یک ساختمان بزرگتر برای شعبه مرکزی این موسسه در مشهد ساخته بشه.    
 [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]  این خسته به شمشیر تو تقدیر نبود,    
  [FONT=lucida grande, tahoma, verdana, arial, sans-serif]ور نه هیچ از دل بی‌رحم تو تقصیر    
Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 361 بار
سپاس‌های دریافتی: 833 بار

Re: معماری ماسونی در مشهد مقدس!

پست توسط renger »

بابا این نویسنده اش فوق العاده تو توهم ماسونری هاست. اگه اینجوری بخوایم به قضیه نگاه کنیم که کل ملت میشن فراماسونر.
ممکنه یه عده ای ندانسته و فقط صرفا به دلیل زیبایی این کار انجام داده باشن. دلیل نمیشه. تو همین بابل خودمون چند تا طرح دولتی یا شخصی میخوای بهت نشون بدم که از این اشکال هرم توش استفاده شده؟
من خودم رشته ام معماری بعضی اوقات طراح بنا به سلیقه سفارش دهنده یا با توجه به نیاز طرح مجبور میشه از یه سری اشکال و علائم استفاده کنه. طرح های ترکیبی. اگه میخواین چندین و چند طرح از طراحان مشهور دنیا براتون میزارم ببینید.
Major II
Major II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1360 بار
سپاس‌های دریافتی: 1357 بار

پست توسط mj_piremard »

با سلام
نمیدونم نویسنده این مطلب کی هست اما هر کس هست بهش پیشنهاد میکنم به یک روانشناس مراجعه کنه ایشون به بیماریه وسواس فکری دچار شدن
 چه خوب خوند حرف دلمو 

[FONT=Arial,sans-serif]  سهم من از دنیا همینه که تو تنهایی شبهام کسی اشکامو نبینه کسی اشکامو نبینه.

Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 13 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار

پست توسط مغمون »

شاخص ترین ساختمان مشهد در این خصوص همونی هست که اول بلوار سجاد ساخته شده که من تصور میکنم این ساختمان ها بیشتر به خاطر احمق بودن معمارها و سلیقه مزخرف صاحبان آنها به این صورت ساخته میشه تا به خاطر ماسون بودن / البته احتمالش رو منتفی نمیدونم
Moderator
Moderator
سپاس‌های ارسالی: 6304 بار
سپاس‌های دریافتی: 1753 بار
تماس:

پست توسط hamed_713 »

این ساختمان ها بیشتر به خاطر احمق بودن معمارها و سلیقه مزخرف صاحبان آنها به این صورت ساخته میشه

لطفا در خصوص اینکه چطور به این نتیجه رسیدید بیشتر توضیح بدید.
اي ايران
اي سرزمين خوبيها

Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط renger »

از اینکه لطف کردین و ما رو به لقب افتخاری احمق مفتخر کردین کمال تشکر و دارم و از طرف جامعه مهندسین معمار دستتون میبوسم. ولی اینکه بعضی از کارفرما ها سلائق خودشون دارن به ما مربوط نیست.
یادمه زمانی پیش یکی از اساتیدم تو دفترش کار میکردم. یه روز اومد دیدم عصبانی. گفتم چی شده؟ میگه هیچی مردتیکه میگه میخوام دستشویی تو پاگرد بذارم!!! حساب کن؟ 4 طبقه 4 واحد دستشویی هم تو پاگرد. حالا میگیم بو هیچی سرو صدا رو میخواد چی کار کنه؟ آکوستیک کنم؟
New Member
سپاس‌های دریافتی: 6 بار

پست توسط sajjad_122000 »

سلام به همه !
من سجاد هستم (نویسنده ی مطلب بالا)
{وبلاگ ماسون یاب}
اولین بار هستش که در چنین سایتی مطلب مینویسم.
حتی نمیدونم چطور باید عکس خودم رو بذارم .
ولی از تمامی بچه ها بخاطر لطفی که داشتن ممنونم.
درباره دکتر روانپزشک هم باید بگم که خوبش رو سراغ ندارم.
ولی فکر میکنم بعضی هما منظورم رو بد متوجه شدن . . .
من حرفم اینه که چرا نمادهای ماسونی به این سرعت گسترش پیدا میکنن ولی خبری از تاثیر پذیرس از معماری ایرانی نیست. ناسلامتی ما قبل میلاد مسیح پرسپولیس رو ساختیم . . .
من حرفم اینه ، چرا غرب زدگی حتی در معماری و گرافیک؟
مگه اینجا ایران نیست ؟ ایران اسلامی ؟
Major II
Major II
سپاس‌های ارسالی: 192 بار
سپاس‌های دریافتی: 361 بار
تماس:

پست توسط HARD »

اون ماکت هرمی شکل چی هست واقعا؟؟ :-(
Major I
Major I
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 231 بار
سپاس‌های دریافتی: 1917 بار

پست توسط میهن پرست »

واقعا برای جامعه مهندسان معماری متاسفم که نمیتونن چهار تا الگوی ایرانی خوب تو برج ها بکار ببرن.به درست یا غلط بودن قضیه کار ندارم اما هرچی که هست این برج ها نمادی فراماسونری دارن. اصلا فکر کنید این برج ها معماری مصر باستان رو دارن.بحث سر اینه که چرا از معماری ناب ایرانی استفاده نمیشه. :-( :shock: :?
شاید سالهای سال باشد که اتش امپراطوری پارس خاکستر شده باشد.اما روزی فرا خواهد رسید که ز خاکستر ها ققنوس برخیزد و ان هنگام اتش سالهای سال سکوت مردم ایران زبانه خواهد کشید و بار دیگر مردمی از سرزمین پارس از شرق تا چین واز غرب تا دروازه های روم حکمرانی میکنند و تمام دشمنان این مرز وبوم در اتش قهر ایران خواهند سوخت.ان روز نزدیک است...
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 13 بار
سپاس‌های دریافتی: 127 بار

پست توسط مغمون »

و اما در مورد بد سلیقگی برخی معماران . اولا مغذرت میخوام که اون لفظ رو به کار بردم . ولی در کل احمق یعنی نادان و شکی هم نیست که خیلی از معماران موقع طراحی نما و ساختمان ، تنها چیزی که بهش توجه ندارن ، معنی دار بودن کار هست . مخصوصا اگر بخوایم از لحاظ فرهنگی و نماد شناسی بررسی کنیم که واویلاست . خودم یه شرکت مشاور میشناسم تو همین مشهد که برای یه برج یه "نما" زده بود و یه "سر در" . اینقدر طرح "سر در" مزخرف بود که خدا رو شکر یکی از اعضای هیأت مدیره کار فرما که معمولا تو این چیزا دخالت نمیکنن به سردر اعتراض کرد و گفت حذفش کردن
Junior Poster
Junior Poster
سپاس‌های ارسالی: 41 بار
سپاس‌های دریافتی: 180 بار

پست توسط mahshid.M »

مشکل این سبک معماری دقیقا چی هست؟؟ اگر بخاطر غیربومی بودنش است که 90 درصد ساختمان ها معماری غیر ایرانی دارند متاسفانه
Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط renger »

شما میتونی دو تا طرح معماری ناب ایرانی پیدا کنی بدی که ما ازش الگو بگیریم؟
اصلا تو هیچ ساختمون دولتی رفتی که از نماد های ایرانی استفاده شده باشه؟
وقتی کارفرما ژورنال باز میکنه جلومون با انگشت یه ویلا رو نشون میده میگه اینو میخوام ما باید چی بگیم؟
بگیم نه جون داداش اینا چیه بیا برای یه ویلا میزنم 7 متر دالان میزارم یه اندرونی میزنم یه هشتی یه شاه نشین دو تا بادگیر هم میزارم اون بالا بی نیاز از اسپیلت بشی!!! خوبه؟ تو باشی این طرح میخوای؟
هنر معمار در این نیست که سلیقه خودش رو طرح پیاده کنه. هنرش در اینه که از خواسته های طرح یا کارفرما یه چیز با ارزش در بیاره.
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”