مجاهدان ايران‌زمين مجال اقدامات بزن در رو به دشمنان نمي‌دهند

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Major II
Major II
پست: 434
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 11 آذر 1386, 6:02 pm
سپاس‌های ارسالی: 192 بار
سپاس‌های دریافتی: 361 بار
تماس:

مجاهدان ايران‌زمين مجال اقدامات بزن در رو به دشمنان نمي‌دهند

پست توسط HARD »

علي لاريجاني در مراسم يادواره 350 شهيد فريدونكنار:
مجاهدان ايران‌زمين مجال اقدامات بزن در رو به دشمنان نمي‌دهند

خبرگزاري فارس: رئيس مجلس شوراي اسلامي تأكيد كرد: دشمنان ايران زمين و

كساني كه هر روز عليه ايران قطعنامه صادر مي‌كنند بايد بدانند كه مجاهدان ايران‌زمين

مجال اقدامات بزن در رو به اين افراد نمي‌دهند.

به گزارش خبرگزاري فارس از شهرستان فريدونكنار، علي لاريجاني شامگاه پنج‌شنبه در مراسم يادواره سرداران 350 شهيد شهرستان فريدونكنار با برشمردن فضيلت‌هاي ماه شعبان اظهار داشت: در اين ماه انسان‌ها خود را براي ضيافت الهي آماده مي‌كنند.
وي تصريح كرد: شهداي ما از فرهنگ دلباختگي برخوردار بودند كه فرهنگ شعبان و رمضان با آنها آميخته شده است.
لاريجاني از وجود شهدا با عنوان منشأ حماسه ياد كرد و از نام شهدا با عنوان منشاء سرافرازي ملت ايران نام برد.

*هيچ مقامي در فرهنگ اسلامي مانند شهيد حماسه‌ساز نيست
رئيس مجلس شوراي اسلامي اضافه كرد: شهادت سبب شده كه تفكر انقلاب و اسلام رونق بگيرد.
وي با بياني از حديث رسول گرامي اسلام اظهار داشت: هيچ مقامي در فرهنگ اسلامي مانند شهيد حماسه‌ساز نيست.
رئيس قوه مقننه با تأكيد بر اينكه شهدا به جامعه جنبش و پويايي عطا مي‌كنند، تصريح كرد: شهادت در فرهنگ اسلامي عنصري است كه نظير ندارد.
وي تأكيد كرد: يكي از مشكلاتي كه ما با برخي از كشورها داريم اين است كه تعدادي از كشورها توان درك ايثارگري ايرانيان را ندارند.
لاريجاني از جهاد و ايثارگري به عنوان لباس تقوا و سپر مطمئن خداوند ياد كرد و با حديثي از امام علي(ع) تصريح كرد كه جهاد و ايثارگري براي جامعه مصونيت مي‌آورد. اگر جامعه‌اي از جهاد رويگرداني كند لباس مضلت را بايد بر تن كند.
لاريجاني از خون شهدا با عنوان عاملي براي صيانت از جامعه ياد كرد و بيان داشت: بزرگداشت نام و خاطره شهدا بيشتر براي ما بازماندگان تأثير دارد.
وي به مسائل اخير جامعه و قيل و قال‌هاي قطعنامه كنگره آمريكا كه هنوز تصويب نشده است، اشاره كرد و اظهار داشت: پيش‌نويس اين قطعنامه از جهات مختلفي قابل توجه است.
رئيس مجلس شوراي اسلامي با اظهار اين نكته كه بايد بينديشيم كه دشمنان و حريف‌هاي ايرانيان چگونه درباره ما فكر مي‌كنند، خاطرنشان كرد: دولت جمهوري اسلامي ايران حق دارد فعاليت صلح‌آميز هسته‌اي كند ولي در همين قطعنامه به دولت اسرائيل حق مي‌دهند كه از هر امكاني از جمله اقدام نظامي عليه ايران استفاده كنند.
وي يادآور شد: ملت ايران مي‌دانند كه اگر دولت رژيم صهيونيستي تاكنون مي‌توانست امكان نظامي عليه ايران را عملياتي مي‌كرد و دشمنان ما بايد بدانند كه ملت ايران نيازي به نسخه‌نويسي آنها ندارد.
وي درباره بندي از قطعنامه تصويب نشده كنگره آمريكا كه اعلام كرده يهوديان بايد به سرزمين فلسطين برگردند، اضافه كرد: اين قطعنامه بر اساس مناسبات ويژه ميان آمريكا و رژيم صهيونيستي شكل گرفته است.

*ملت ايران مي‌داند رژيم صهيونيستي فرزند ناخلف آمريكاست
لاريجاني با تأكيد بر اينكه ما بايد بدانيم كه هدف‌هاي مشترك رژيم صهيونيستي و آمريكا چيست، تصريح كرد: رژيم صهيونيستي در 60 سال اخير هدفي جز تجاوز و دردسرسازي نداشته‌اند.
لاريجاني با تأكيد بر اينكه پيمان رژيم صهيونيستي و آمريكا بر عاملي به نام پيوند اتحاد و پيمان فراتر از استراتژيك استوار است، يادآور شد: ملت ايران مي‌داند رژيم صهيونيستي فرزند ناخلف آمريكاست.
رئيس مجلس شوراي اسلامي با اعلام اينكه رژيم صهيونيستي و آمريكا هدف‌هاي مشتركي را در خاورميانه دنبال مي‌كند، گفت: تمام كشورهاي خاورميانه از حضور رژيم صهيونيستي در منطقه نفرت دارند.
وي با اشاره به خيمه زدن آمريكا در افغانستان و عراق تصريح كرد: ضلالت آمريكا در افغانستان و عراق به گوش جهانيان رسيده است.
رئيس مجلس شوراي اسلامي با اشاره به بندهايي از قطعنامه كنگره آمريكا اشاره كرد كه ايران را حامي تروريست بين‌الملل معرفي كرده است و در اين خصوص گفت: حزب‌الله تروريست است يا گروه ريگي كه ما از وزارت اطلاعات خواستيم اعترافات ريگي را براي روشن شدن اذهان عمومي پخش كند.
وي رفتار آمريكا و رژيم صهيونيسي به منطقه خاورميانه را دزدانه دانست و بيان داشت: ايران افتخار مي‌كند كه از حزب‌الله حمايت مي‌كند.

*سلحشوري كه در سرزمين ايران‌ مي‌جنگد منطقش جهادي است
لاريجاني با اعلام اينكه حزب‌الله يك نيروي توانمند شيعه براي گسترش تفكر اصيل اسلامي و جهادي است، يادآور شد: تفكر اسلامي اين است كه در راه خدا به شهادت برسيم تا حياتي مجدد پيدا كنيم.
رئيس مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: سلحشوري كه در سرزمين ايران‌ و حزب‌الله مي‌جنگد منطق آن جهادي است.
وي اضافه كرد: اگر شماها حزب‌الله را هزار بار تروريست اعلام كنيد كسي از شما اين مسئله را نمي‌پذيرد.
لاريجاني با اشاره به بندهاي ديگر از قطعنامه اخير كنگره آمريكا درباره ايران اظهار داشت: در اين قطعنامه ايران دعوت به مذاكره مي‌شود در حالي كه ما اعلام كرديم ايران هميشه معترض به مذاكره بوده است.
وي اضافه كرد: چون از طريق مذاكره مي‌خواهند به ما زور بگويند اكنون به سراغ قطعنامه مي‌روند.
رئيس مجلس شوراي اسلامي با تأكيد بر اينكه رفتار چندگانه دشمنان نسبت به ايران مشخص شود، تصريح كرد: آمريكاييان از يك طرف به رژيم صهيونيستي چراغ سبز نشان مي‌دهند و از يك طرف نيز به ايران پيشنهاد مذاكره مي‌كنند.
وي فرمان قطعنامه را فرماني توخالي عنوان و خاطرنشان كرد: اگر شما اين ورق‌ها را مي‌نويسيد بايد بدانيد كه آبروي خودتان را مي‌بريد.
رئيس مجلس شوراي اسلامي با اعلام اينكه ايران در مذاكرات خود با طرف‌هاي سياسي از حقوق خود دفاع مي‌كند، اظهار داشت: جمهوري اسلامي ايران هميشه اعلام كرده است كه اهل مذاكره است.
وي تهديدات دشمنان بويژه رژيم صهيونيستي و آمريكا را تهديدات توخالي اعلام كرد و يادآور شد: دشمنان ايران بايد بدانند كه مجاهدان ايران زمين مجال اقدامات بزن در رو را به شما نمي‌دهند.
رئيس قوه مقننه تأكيد كرد: اگر مي‌خواهيد بعد از 32 سال غيرت ايراني‌ها را آزمايش كنيد اين كار را انجام دهيد.
رئيس مجلس شوراي اسلامي با اعلام اينكه دشمنان نمي‌‌توانند با كار دزدانه ايران را تحت محاصره خود در‌آورند، اظهار داشت: تمام اين تهديدات به خاطر فشار رواني عليه ايران است.
وي نوع ادبيات آمريكا را گستاخانه دانست و اظهارات اوباما در مصر را ادعاي پوشالي عنوان كرد.
رئيس مجلس شوراي اسلامي با تأكيد بر اينكه رهبر معظم انقلاب از همان ابتدا اعلام كرده است كه روش دشمنان در شرايط فعلي روش رويش مخملي با دست چدني است واقعيت حال حاضر آمريكا را اينگونه بيان كرد.
لاريجاني اضافه كرد: ديد تيزبين ولايت فقيه تاكنون كشور را از نقشه‌هاي پليد دشمنان مصون نگه داشته است.
لاريجاني يادآور شد: در جمهوري اسلامي ايراني ركني مهم‌تر از ولايت فقيه وجود ندارد.
وي از ولايت فقيه به عنوان لنگرگاه و تكيه‌گاه ملت نام برد و افزود: بايد قدر نعمتي كه عامل صيانت فقه اسلامي است، دانسته شود.
لاريجاني اضافه كرد: تا زماني كه فكر جهادي و پيمان با ولايت فقيه برقرار است سر و صدا ارزشي ندارد.
رئيس مجلس شوراي اسلامي از روحيات ملت ايران با عنوان روحياتي جهادي نام برد و اظهار داشت: در شرايط فعلي جامعه هيچ عاملي به اندازه وحدت عامل بازدارنده نيست.

*تيراندازي سياسي به مصلحت كشور نيست
وي به سياستمداران و احزاب توصيه كرد: نبايد به اختلافات دامن زد و هر كسي در شرايط فعلي چنين كاري كند در شطرنج حريف بازي مي‌كند.
وي وجود برخي اختلافات در جامعه را اختلافات سليقه‌اي و تشخيصي دانست و اظهار داشت: اين اختلافات نبايد تبديل به كدورت شود.
رئيس مجلس شوراي اسلامي تأكيد كرد: تيراندازي سياسي به مصلحت كشور نيست.
لاريجاني اضافه كرد: برخي از حرف‌هاي سياسيون در اردوگاه اصولگرايان رفتار اجتهادي براي حل مشكلات نيست بلكه يك تيراندازي سياسي است.
وي با تأكيد بر اينكه قلب سليم ملت ايران به كسي اجازه تخريب نمي‌دهد، تأكيد كرد: دشمنان همين را مي‌خواهند كه بايد براي كم شدن مشكلات مسير وحدت را در پيش بگيريم.
وي توجه به توسعه و آباداني كشور را يكي از خواسته‌هاي دشمن براي سرگرم سازي دانست و اضافه كرد: اگر ايران بتواند در آباداني از بنيه قوي برخوردار باشد تهديد دشمنان تأثيري ندارد.
وي با اعلام اينكه مجلس وقت زيادي را براي برنامه پنج‌ساله توسعه صرف كرده است از مطالعه دقيق اين برنامه‌ها در كميسيون‌هاي مختلف و كميسيون تلفيق بودجه خبر داد.
لاريجاني خواستار بومي‌سازي برنامه‌ريزي براي توسعه كشور شد و بيان داشت: اساس كار در برنامه پنجم توسعه توجه به برنامه‌ريزي بومي است.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”