نسل جدید دوربین ها 10 تخلف رانندگی را ثبت می کنند

در اين بخش مي‌توانيد جديدترين اخبار خودرو را مشاهده کنيد

مدیران انجمن: MOHAMMAD_ASEMOONI, RAHVAR, Mohsen1001, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain I
Captain I
نمایه کاربر
پست: 1862
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 23 اسفند 1388, 3:42 pm
محل اقامت: کرمان/رفسنجان
سپاس‌های ارسالی: 10773 بار
سپاس‌های دریافتی: 12387 بار
تماس:

نسل جدید دوربین ها 10 تخلف رانندگی را ثبت می کنند

پست توسط AGeNiS1 »

واحد مرکزی خبر: پلیس سوئیس سرگرم آزمایش نسل جدیدی از دوربین های پیشرفته کنترل ترافیک است که قادرند تا ده مورد تخلف مختلف رانندگی را شناسایی و ثبت کنند.

قرار است پلیس از ابتدای ماه آینده میلادی برای نخستین بار در شهر ژنو در غرب این کشور این دوربین های کنترل ترافیک را نصب کند.

از این دوربین ها ابتدا برای کنترل و نظارت بر سرعت رانندگان و نیز عبور از چراغ قرمز استفاده خواهد شد ولی خیلی زود از این دوربین ها برای نظارت بر تخلفات دیگر مانند حرکت مارپیچ خودروها، عدم رعایت فاصله طولی خودروها در خیابانها، خودداری رانندگان از رعایت حق تقدم عبور عابران پیاده یا رانندگی خطرناک استفاده خواهد شد.

روزنامه لوماتن دیمانش افزود: همچنین از سال آینده از دوربین های جدید برای نظارت بر ورود خودروها به مسیرهای اتوبوسهای شهری، تخطی رانندگان در محل های دور زدن ممنوع و توجه نکردن به خطوط منقطع خیابان ها استفاده خواهد شد.

دوربین های فعلی کنترل ترافیک تنها می توانند دو خط (لاین) خیابان ها را همزمان زیر نظر داشته باشند ولی دوربین های پیشرفته جدید می توانند هر چهار لاین خیابانها را همزمان زیر نظر داشته باشند و حرکت بیست و دو وسیله نقلیه را تا فاصله پانصد متری همزمان زیر نظر بگیرند.
ارسال پست

بازگشت به “تازه‌ها و اخبار خودرويي”