مصرف مواد شيرين در وعده سحر موجب افت قند خون مي‌شود

در اين بخش مي‌توانيد در مورد ديگر مباحث پزشکي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
پست: 7545
تاریخ عضویت: سه‌شنبه 26 آذر 1387, 4:20 pm
سپاس‌های ارسالی: 9280 بار
سپاس‌های دریافتی: 22101 بار

مصرف مواد شيرين در وعده سحر موجب افت قند خون مي‌شود

پست توسط sinaset »

يك متخصص تغذيه در گفت‌و‌گو با فارس:
مصرف مواد شيرين در وعده سحر موجب افت قند خون مي‌شود
خبرگزاري فارس: يك متخصص تغذيه گفت: افراط در مصرف مواد قندي در وعده سحر به علت تحريك ترشح انسولين موجب افت قند خون در طول روز مي‌شود به همين دليل بهتر است مواد نشاسته‌اي در اين وعده به تعادل مصرف شود.
 تصویر 
برليانت بزرگمهر در گفت‌و‌گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس، افزود: افراد در وعده سحر از كربوهيدرات‌هاي پيچيده، مواد نشاسته‌اي به مقدار لازم و متعادل مصرف كنند.
وي گفت: مصرف مواد نشاسته‌اي در وعده سحر از بروز سردرد، سرگيجه، عوارض عصبي مانند عصبانيت، بي‌حوصلگي و پرخاشگري پيشگيري مي‌كند اما اين مواد بايد به تعادل مصرف شوند.
اين متخصص تغذيه اضافه كرد: مصرف نكردن وعده سحري موجب بروز سردرد افراد روزه‌داري مي‌شود، به دليل اينكه انرژي كافي براي فعاليت‌ سلول‌هاي عصبي را دريافت نمي‌كنند و دچار افت قند خون مي‌شوند.
بزرگمهر گفت: افراط در مصرف مواد قندي به خصوص در وعده سحري به علت تحريك ترشح انسولين يكي از عوامل افت قند خون در طول روز است، به همين دليل براي پيشگيري از افت قند خون از مواد نشاسته‌اي به جاي مواد شيرين به ميزان متعادل مصرف شود.
وي اضافه كرد: در ماه رمضان افراد روزه‌دار بايد حتماً سحري مصرف كنند. وعده غذايي اصلي آنها در وعده سحر است كه استفاده از سبزي‌ها و ميوه‌هاي حاوي مقدار قابل توجهي ويتامين‌هاي مختلف هستند و مقادير مناسبي املاح دارند كه در ماه رمضان ضروري است.
اين متخصص تغذيه افزود: از مصرف غذاهاي شور و چرب در ماه رمضان پرهيز شود و به جاي شيريني‌ها و انواع مواد شيرين از مواد نشاسته‌اي به ميزان متعادل استفاده شود.
بزرگمهر گفت: ماه رمضان موقعيت مناسبي است براي افراد چاق كه وزن خود را به تعادل برسانند. روزه‌داري موقعيت مناسبي براي افرادي است كه مبتلا به ريزه‌خواري هستند كه اين اشكال را در خود برطرف كنند و در در ماه رمضان تغذيه مناسب متعادل و متنوع را تمرين كنند.
منبع خبرگزاری فارس
"قرآن"(کلام خدا) ...راه سعادت و خوشبختی.
با عرض پوزش،دیگر در انجمن حضور ندارم،که به پیام ها پاسخ بدم.
ارسال پست

بازگشت به “متفرقه در مورد پزشکي”