حمايت اوبامااز ساخت يك مسجد در نيويورك و واكنش جمهوري‌خواهاk

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

حمايت اوبامااز ساخت يك مسجد در نيويورك و واكنش جمهوري‌خواهاk

پست توسط Sami 1993 »

حمايت اوباما از ساخت يك مسجد در نيويورك و واكنش جمهوري‌خواهان
خبرگزاري فارس: رئيس‌جمهور آمريكا از طرح ساخت يك مسجد و مركز فرهنگي براي مسلمانان در شهر "منهتن " ايالت نيويورك حمايت كرد كه از سوي جمهوري خواهان واكنش‌هاي شديدي را در پي داشت.

تصویر
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري فرانسه، "باراك اوباما " رئيس‌جمهوري آمريكا در ضيافت افطار شب گذشته در جمع ديپلمات‌هايي از كشورهاي اسلامي از طرح ساخت يك مسجد و مركز فرهنگي مسلمانان در نزديكي محل وقوع حادثه يازده سپتامبر حمايت كرد.
وي در اين نشست گفت: به عنوان يك شهروند و به عنوان رئيس جمهور، من معتقدم كه مسلمانان حق يكساني در پرداختن به [دستورات] دين خود همانند هر كس ديگر در اين كشور دارند.
رئيس جمهور آمريكا افزود: اين شامل حق ساخت يك مكان براي عبادت و يك مركز اجتماعي است كه با سرمايه‌گذاري خصوصي و در تطابق كامل با قوانين و دستورات محلي در منهتن ساخته مي‌شود.
اوباما در ادامه تأكيد كرد: اينجا آمريكا است و تعهد ما به آزادي دين خلل ناپذير است.
بنا بر اين گزارش، اين نخستين بار است كه رئيس‌جمهور آمريكا از آزادي اديان و مذاهب حمايت مي‌كند. و اين در شرايطي است كه كليسايي در آمريكا قصد دارد در سالگرد حوادث يازدهم سپتامبر مراسم "قرآن سوزي " برگزار كند.
اظهارات اخير رئيس‌جمهور آمريكا در حمايت از ساخت اين مسجد و مجتمع فرهنگي براي مسلمانان در كشور آمريكا، با واكنش شديد و بسيار منفي جمهور‌ي‌خواهان مواجه شده است.
بعد از حادثه يازده سپتامبر اسلام‌هراسي در آمريكا و جهان غرب به شدت تبليغ مي‌شود و پيش از اين بسياري از سياستمداران تندروي ايالات متحده مخالفت خود را با ساخت اين مسجد اعلام كرده بودند.
"پيتر كينگ " نماينده جمهوري‌خواه ايالت نيويورك در مجلس نمايندگان آمريكا در بيانيه‌اي در اين رابطه مدعي شد: جامعه مسلمانان از حقوق خود سوء‌استفاده كرده است و به طور غيرضروري بسياري را آزار داده است.
وي در ادامه اين بيانيه گفت: ساخت اين مسجد و مجتمع فرهنگي براي جامعه مسلمانان اهميتي ندارد.
كينگ همچنين اين اقدام اوباما در حمايت از ساخت يك مسجد براي مسلمانان در منهتن را يك اشتباه از جانب رئيس‌جمهور آمريكا خواند.
انتهاي پيام/ز
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”