رشد 14 درصدی تجارت ایران با 1+5علی رغم تحریم ها

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

رشد 14 درصدی تجارت ایران با 1+5علی رغم تحریم ها

پست توسط Sami 1993 »

گزارش اختصاصي فارس/
رشد 14درصدي تجارت ايران با 1+5 علي‌رغم تحريم‌ها
خبرگزاري فارس: حجم مبادلات تجاري ايران با كشورهاي 1+5 شامل آمريكا، انگليس، فرانسه، آلمان، چين و روسيه علي‌رغم تشديد تحريم‌ها با رشد 14 درصدي از 5.4 ميليارد دلار در چهارماهه سال گذشته به 6.1 ميليارد دلار در سال جاري افزايش يافته است.

تصویر
به گزارش خبرنگار اقتصادي خبرگزاري فارس، نگاهي به مبادلات تجاري ايران با كشورهاي 1+5 شامل آمريكا، انگليس، فرانسه، آلمان، چين و روسيه در چهارماهه اول سال جاري و مقايسه آن با مدت مشابه سال گذشته نشان مي دهد، حجم مبادلات ايران با اين كشورها عليرغم تبليغات گسترده رسانه هاي غربي مبني بر تشديد تحريم اين كشورها عليه ايران نه تنها كاهش نيافته بلكه رشد حدود 14 درصدي داشته است.
بر اساس اين گزارش، در حالي مبادلات تجاري ايران با اين شش كشور در چهارماهه سال گذشته 5 ميليارد و 403 ميليون دلار بوده است كه اين رقم با رشد 13.78 درصدي به 6 ميليارد و 148 ميليون دلار در مدت مشابه امسال افزايش يافته است.


* حسن استفاده آلمان، چين و فرانسه؛ باخت روسيه

به گزارش فارس، طي چهارماهه اول امسال در حوزه صادرات ايران به اين شش كشور شاهد رشد وزني صادرات به چهاركشور چين، آمريكا، فرانسه و آلمان و كاهش وزني صادرات به انگليس و روسيه بوديم. اين در حالي است كه ارزش صادرات ايران به 5 كشور افزايش داشته و تنها به روسيه كم شده است.
در بخش واردات نيز از لحاظ وزني از كشورهاي روسيه، آمريكا، انگليس و آلمان كمتر وارد كرديم و حجم واردات ايران از چين و فرانسه بيشتر شده است. ارزش واردات ايران نيز از كشورهاي چين، فرانسه و آلمان افزايش داشته است.
بر اساس اين گزارش، در چهار ماه اول سال جاري واردات ايران از چين با رشد 40.17 درصدي به 1.64 ميليارد دلار و صادرات ايران به چين با رشد 50.51 درصدي به 1.3 ميليارد دلار افزايش يافت.
در همين مدت واردات ايران از آلمان با افزايش 1.44 درصدي به 1.57 ميليارد دلار و صادرات ايران به آلمان نيز با رشد 5.5 درصدي به 83 ميليون دلار رسيد.
به گزارش فارس، مبادلات تجاري ايران با فرانسه نيز در اين مدت با رشد مواجه بوده است به طوري كه با رشد 8.4 درصدي 513 ميليون دلار واردات از اين كشور داشته ايم و با افزايش 45.22 درصدي 16 ميليون دلار به اين كشور صادر كرديم.
روسيه تنها كشوري است كه از همه طرف ضرر كرده است، هم صادرات ايران به اين كشور كم شده و هم واردات ايران از اين كشور نزولي بوده است به طوري كه واردات ايران از روسيه با كاهش 8 درصدي به 434 ميليون دلار و صادرات ايران نيز با كاهش 20.65 درصدي به 69 ميليون دلار رسيد.
بر اساس اين گزارش، عليرغم اينكه صادرات ايران به انگليس در اين مدت با رشد 61.6 درصدي به 17 ميليون دلار رسيد، واردات ايران از اين كشور با افت 30.6 درصد به 411 ميليون دلار كاهش يافت. واردات ايران از آمريكا نيز با 28.43 درصد كاهش به 48 ميليون دلار و صادرات ايران به آمريكا با رشد 76.51 درصدي به 34 ميليون دلار رسيد.
انتهاي پيام/ص
Major
Major
نمایه کاربر
پست: 841
تاریخ عضویت: دوشنبه ۶ شهریور ۱۳۸۵, ۵:۵۵ ب.ظ
سپاس‌های ارسالی: 845 بار
سپاس‌های دریافتی: 2088 بار

Re: رشد 14 درصدی تجارت ایران با 1+5علی رغم تحریم ها

پست توسط SORENA »

البته تو این گزارش ماهیت اجناس وارداتی رو مشخص نکرده فکر نمیکنم وارد کردن لباس زیر و شکلات و ... بجای وسایل صنعتی دردی از ما دوا کنه
[External Link Removed for Guests]
Novice Poster
Novice Poster
پست: 51
تاریخ عضویت: پنج‌شنبه ۱۳ اسفند ۱۳۸۸, ۲:۴۵ ب.ظ
محل اقامت: NSH/ OINN
سپاس‌های ارسالی: 63 بار
سپاس‌های دریافتی: 90 بار

Re: رشد 14 درصدی تجارت ایران با 1+5علی رغم تحریم ها

پست توسط Mersad-S »

SORENA نوشته شده:البته تو این گزارش ماهیت اجناس وارداتی رو مشخص نکرده فکر نمیکنم وارد کردن لباس زیر و شکلات و ... بجای وسایل صنعتی دردی از ما دوا کنه

البته فکر نمی کنم که مااز 5+1لباس زیر وامثالهم وارد کنیم...درضمن دوستان درخور شان انجمن نظر بدند...ارزش ارزی اقلامی که مدنظر شماست اونقدری نیست که بتونه 14%ارزش تجارت رو افزایش بده....
دوستان فقط می تونند یه جستجویی بکنند ببینند در1سال گذشته میزان مراودات تجاری ایران-آمریکا چقدرافزایش داشته...
آلمان هم که قلب استراتژیک تجارت ایران واروپاست...
انگلیس هم مثل المان...
فقط این وسط فرانسه وسارکوزی یکم نوربالا حرکت می کنند که اون هم شرایط جاده اقتضا می کنه که درآینده نورشون رو رو به پایین هدایت کنند...
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

Re: رشد 14 درصدی تجارت ایران با 1+5علی رغم تحریم ها

پست توسط Sami 1993 »

منظور فقط کشورهای 1+5 است که با اینکه میگویند ایران را تحریم کرده اند حجم تجارتشان با ایران علاوه بر اینکه کم نشده بلکه نسبت به سال پیش هم 14 درصد رشد هم داشته.
فکر کنم بیشترین صادرات ما به کشورهای غربی مثل آلمان و فرانسه و آمریکا و بریتانیا صنایع دستی بویژه فرش دست بافت ایرانی است ،امیدوارم مسولین به این قضیه توجه و از این صنعت به ویژه در برابر جنسهای تقلبی چینی و هندی حمایت کنند.
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”