مشايي در همايش «ايران پل پيروزي» اعلام كرد؛

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه ۷ شهریور ۱۳۸۸, ۳:۲۶ ق.ظ
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

مشايي در همايش «ايران پل پيروزي» اعلام كرد؛

پست توسط Sami 1993 »

مشايي در همايش «ايران پل پيروزي» اعلام كرد؛
‌مطالبه رسمي ‌ايران براي ‌دريافت خسارات ناشي از جنگ‌هاي جهاني
خبرگزاري فارس: مشايي ‌مطالبه رسمي جمهوري اسلامي ايران براي پيگيري دريافت خسارات ناشي از جنگ‌هاي جهاني اول و دوم را ‌اعلام كرد.

تصویر
به گزارش خبرگزاري فارس به نقل از دفتر امور رسانه‌هاي رياست جمهوري، اسفنديار رحيم‌مشايي در همايش «ايران پل پيروزي» مطالبه رسمي جمهوري اسلامي ايران براي پيگيري دريافت خسارات ناشي از جنگ‌هاي جهاني اول و دوم را ‌اعلام كرد.

به گفته وي، اين اعلام آغاز حركتي بزرگ براي كسب و ثبت افتخاري ديگر در تاريخ ملت ايران است.

رئيس دفتر رييس‌جمهور با اشاره به تلاش ارزشمند پژوهشگران و روشنفكران آزاده براي جمع‌آوري اسناد آن دوران گفت: به دستور رييس‌جمهور موضوع خسارت ناشي از جنگ جهاني اول و دوم در دستور كار قرار گرفته است.

‌مشايي افزود: فرآيند پيگيري اين مطالبه در حوزه‌هاي مختلف از جمله مستندسازي اسناد‌، پيگيري حقوق ملي و بين‌المللي و اطلاع‌رساني در حال اجراست و به زودي شرح اقدامات به اطلاع ملت بزرگ ايران خواهد رسيد.

وي با اشاره به خسارات مادي و معنوي ايران در خلال دو جنگ جهاني خاطرنشان كرد: مردان و زنان بسياري در سال‌هاي نخست روزهاي اشغال ايران تا به امروز زخم‌هاي خود را در سينه نگاه داشتند و فراوان بودند كساني كه اين زخم را با خود يدك مي‌كشيدند و هيچ‌گاه فرصت بروز آن را نيافتند.

رييس دفتر رييس‌جمهور خسارات جنگ را در ابعاد مختلف مادي، جاني و روحي بسيار سنگين خواند و پيگيري حقوقي آن را براي ملت ايران محفوظ دانست.

مشايي گفت: دريافت خسارت مالي تنها بخشي از موضوع غرامت است. فلسفه اصلي اين كار نشان از بيداري، شجاعت و استواري يك ملت براي احقاق حق خود دارد.

وي اصل ظهور انقلاب اسلامي را قرار گرفتن در جايگاه شايسته خود دانست و افزود: انقلاب اسلامي قبل از آنكه معادله غرب را در خاورميانه بر هم زند و قبل از آنكه براساس آرمان‌هاي اسلامي و مكتب اهل بيت نگاه و موضوع تغيير بنيان‌هاي جهاني را مطرح كند، بيدارباشي براي ملت ايران بود كه نقش گذشته خود را دريابد.

رييس دفتر رييس‌جمهور تأكيد كرد: مطالبه تاريخ، اكنون به معناي دريافت خسارت از سوي اشغالگران در خلال جنگ جهاني اول و دوم نيست بلكه موضوع بزرگتر از اين مباحث است. به گفته تاريخ‌نگاران اگر بيش از پنج ميليون نفر از ايران در جنگ جهاني كشته شده باشند، اين يعني صفر كردن تاريخ يك بشر، يعني عقب‌ماندگي يك كشور، اينها مطالباتي است كه ما به دنبال آن هستيم.

مشايي پيگيري دريافت خسارت از كشورهاي اشغالگر را در جنگ جهاني اول و دوم به مانند پرچمي برافراشته در دست ايرانيان توصيف كرد و گفت: ملتي كه امروز آماج سنگين‌ترين تبليغات دشمنان بوده و همواره مورد ظلم قرار گرفته است، به دنيا نشان خواهد داد براي احقاق خود ايستاده است و گامي به عقب نخواهد نشست.

وي مطالبه امروز را نشانه زنده بودن ملت ايران و مكتب الهي اين سرزمين دانست و افزود:
مكتب ايران برخلاف مكاتب اشغالگران كه همواره بر نژادپرستي و توسعه قدرت استوار بوده، مكتب خداپرستي، انسانيت و مظهر عدالت علوي و عزت حسيني است.

رييس دفتر رييس‌جمهور در پايان سخنان خود تصريح كرد: زمان خم شدن قامت ايران به پايان رسيده و فصل عرض اندام قامت رعناي ايران فرا رسيده است، اين فرصت را غنيمت بشماريم.
انتهاي پيام/ر
Major I
Major I
پست: 863
تاریخ عضویت: سه‌شنبه ۲۹ دی ۱۳۸۸, ۱۰:۵۳ ب.ظ
محل اقامت: البرز
سپاس‌های ارسالی: 5392 بار
سپاس‌های دریافتی: 4116 بار
تماس:

Re: مشايي در همايش «ايران پل پيروزي» اعلام كرد؛

پست توسط FARSHAD.ADL »

بهتره اول خسارت هاي جنگ هشت ساله رو بگيرن بعد برن سراغ جنگ هاي جهاني
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”