دبکا: ایران آماده بمباران اسراییل بود!

در اين بخش ميتوانيد درباره موضوعاتي كه در انجمن براي آنها بخشي وجود ندارد به بحث و گفتگو بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, رونین, Shahbaz, شوراي نظارت

ارسال پست
Junior Poster
Junior Poster
نمایه کاربر
پست: 198
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 19 اردیبهشت 1389, 11:51 pm
محل اقامت: خانه
سپاس‌های ارسالی: 636 بار
سپاس‌های دریافتی: 561 بار

دبکا: ایران آماده بمباران اسراییل بود!

پست توسط kandoo »

پایگاه اینترنتی صهیونیستی دبکا مدعی شد: یک فرمانده ارشد سپاه ایران پیش از افتتاح نیروگاه بوشهر، در سفر به سوریه مقدمات واکنش کوبنده علیه اسراییل را فراهم کرده بود.

به گزارش سرویس بین‌الملل شبکه ایران، پایگاه خبری صهیونیستی دبکا در گزارشی مدعی شد: یک مقام ارشد سپاه پاسداران ایران، ساعاتی پیش از آغاز به کار نیروگاه اتمی بوشهر، برای هماهنگی با مقامات سوریه در خصوص واکنش به حمله احتمالی به نیروگاه بوشهر ایران، در سفری غیرمنتظره به این کشور سفر کرده بود.
این پایگاه خبری در گزارش خود عنوان کرد: این فرمانده ارشد سپاه پاسداران که به ندرت از کشور خارج شده، در سفر خود به دمشق با فرماندهان ارشد سپاه قدس ایران در لبنان، عراق و فلسطین دیدار داشته و این گروه‌ها در دیدار با بشار اسد و فرماندهان نظامی و اطلاعاتی سوریه، نحوه پاسخ کوبنده به اسراییل را بررسی می‌کردند.
براساس ادعای این پایگاه اینترنتی، طی این نشست، نقش سوریه و حزب‌الله برای تلافی حمله احتمالی اسراییل به تاسیسات هسته‌ای ایران و نقش سوریه در دلسرد کردن عربستان برای حمایت از حمله به ایران، مورد تبادل نظر قرار گرفته است.
دبکا در ادامه ادعا کرده است که اهمیت و ضرورت سفر این مقام ارشد سپاه پاسداران از آنجاست که این فرمانده، سال‌ها از کشور خود خارج نشده بود.
کارشناسان معتقدند که انتشار چنین گزارش‌هایی با هدف توجیه عدم حمله رژیم صهیونیستی به ایران صورت می‌گیرد تا عنوان کند این رژیم نه از روی ترس و ناتوانی، بلکه به خاطر حفظ جان شهروندان خود از حمله به نیروگاه بوشهر صرف نظر کرده است.
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 1061
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 12 آبان 1392, 7:54 pm
سپاس‌های ارسالی: 6153 بار
سپاس‌های دریافتی: 3145 بار

Re: دبکا: ایران آماده بمباران اسراییل بود!

پست توسط Hesam - 1994 »

  [External Link Removed for Guests]   سایت اسراییلی دبکا مدعی شد که ایران هفته گذشته سفارش خرید ۱۰۰ فروند هواپیمای سوخت رسان را به روسیه ارائه داده است. به گزارش مشرق، پایگاه خبری دبکا نزدیک به منابع اطلاعاتی و امنیتی رژیم صهیونیستی اعلام کرده است که ایران هفته گذشته سفارش مربوط به خریداری 100 فروند هواپیمای سوخت رسان "آی ال 78" را به روسیه داده است تا از این هواپیماها برای کمک به سوختگیری جنگنده های خود در پروازهای میان برد استفاده کرده و مسافت پرواز جنگنده های خود را به بیش از 7300 کیلومتر افزایش دهد.

دبکا مدعی شده است که این قرارداد در تناقض با مفاد توافق هسته‌ای ایران و شش قدرت جهانی است که هفته گذشته در وین به امضای دو طرف رسیده است.

این هواپیماهای سوخت رسان قادر به سوخت رسانی همزمان به 6 تا 8 فروند هواپیمای جنگنده هستند. این قرارداد به راحتی اسرائیل را در تیررس جنگنده بمب افکن های ایران قرار خواهد داد. این قرارداد همچنین نیروی هوایی ایران را از نظر کیفیت و قدرت ظرفیت سوختگیری هوایی، در رتبه بالاتری نسبت به رژیم صهیونیستی قرار خواهد داد.

 تصویر 
دبکا در ادامه ادعا کرده است که در حالی که توافقنامه هسته‌ای ایران، تحریم‌های تسلیحاتی علیه تهران را تا سال 2020 میلادی حفظ می کند، خریداری این هواپیماها از سوی ایران نقض آشکار این توافقنامه به شمار می رود.

ایران و قدرت های جهانی سه شنبه 23 تیرماه رسما دستیابی به برنامه جامع اقدام مشترک را اعلام کردند. شورای امنیت سازمان ملل روز دوشنبه طی جلسه‌ای قطعنامه‌ای که قطعنامه‌های پیشین ضد ایرانی این نهاد را لغو کرده و تحریم‌ها علیه تهران را برخواهد چید، با 15 رأی موافق و بدون رأی مخالف تصویب کرد.

به گزارش گروه دفاع و امنیت مشرق، این ادعا از آنجا مضحک است که نیروی هوایی روسیه با وجود حجم زیادی از جنگنده ها و بمب افکن های خود در حال حاضر 19 فروند از این هواپیما را در اختیار داشته و 31 فروند از آن را نیز سفارش داده است و چند کاربر دیگر این سوخت رسان نیز مثل هند، پاکستان، چین و الجزایر نیز هر کدام تعداد کمتر از 10 فروند از این هواپیما را در اختیار دارند.
[External Link Removed for Guests]
Rookie Poster
Rookie Poster
پست: 21
تاریخ عضویت: یک‌شنبه 19 مهر 1394, 8:56 pm
سپاس‌های ارسالی: 326 بار
سپاس‌های دریافتی: 18 بار

Re: دبکا: ایران آماده بمباران اسراییل بود!

پست توسط omid0856 »

کلا دبکا مثل ک*هان خودمونه تخیلاتشو انتشار میده. موافقید؟؟
ارسال پست

بازگشت به “ساير گفتگوها”