نرخ بالای بیکاری در بزرگترین صادر کننده نفت جهان

در اين بخش مي‌توانيد در مورد اخبار و حوادث روز به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: MASTER, MOHAMMAD_ASEMOONI, شوراي نظارت

ارسال پست
Captain
Captain
نمایه کاربر
پست: 3805
تاریخ عضویت: شنبه 7 شهریور 1388, 3:26 am
محل اقامت: جمهوری اسلامی ایران
سپاس‌های ارسالی: 4180 بار
سپاس‌های دریافتی: 22794 بار
تماس:

نرخ بالای بیکاری در بزرگترین صادر کننده نفت جهان

پست توسط Sami 1993 »

رويترز گزارش داد:
نرخ بالاي بيكاري در بزرگترين صادر كننده نفت جهان
خبرگزاري فارس: در حالي كه عربستان سعودي بزرگترين صادر كننده نفت در جهان به شمار مي‌آيد اما نرخ بالاي بيكاري باعث شد تا عده‌اي از جوانان سعودي در اقدامي نادر در رياض به تظاهرات بپردازند.

تصویر
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري رويترز، حدود 200 عربستاني تحصيل‌كرده بيكار در اقدامي نادر در "رياض " تظاهرات كردند و خواستار آن شدند كه مقامات اين كشور حاشيه‌اي خليج فارس براي آنها شغل دولتي فراهم كنند.
عربستان سعودي، بزرگترين صادر كننده نفت در جهان است و حكومت آن مطلقا پادشاهي است و هيچ انتخابات پارلماني در اين كشور برگزار نمي‌شود و مقامات اين كشور هيچگونه اعتراضاتي را تحمل نمي‌كنند.
بر اساس آمارهاي رسمي، سال گذشته نرخ بيكاري در اين كشور به 10.5 درصد رسيد و ايجاد كار براي اين كشور 18 ميليوني [جمعيت بومي‌هاي عربستان 18 ميليون است اما جمعيت كل اين كشور بيش از 27 ميليون نفر است] كه جمعيت آن در حال رشد است به بزرگترين چالشي تبديل شده است كه رهبران سالخورده اين كشور با آن مواجه هستند.
روزنامه سعودي عكس‌هايي را منتشر كرده‌اند كه در آن دانش‌آموختگان دانشگاه‌هاي دولتي در برابر وزارت آموزش و پرورش تجمع كرده و خواستار شغل به عنوان معلم زبان عربي بوده‌اند.
يكي از تابلوهايي كه توسط يكي از تظاهرات‌كنندگان در برابر ساختمان وزارت‌خانه گرفته شده اينگونه بود: "بي‌عدالتي بس است ".
با جمعيتي حدود 27.1 ميليون نفر، عربستان سعودي داراي خدمات اجتماعي ملي است اما خدماتي كه عربستان به شهروندان خود مي‌دهد از آن چيزي كه ديگر كشورهاي عربي حاشيه خليج فارس نظير كويت و قطر به شهروندان خود مي‌دهند پايين‌تر است.
بسياري از سعودي‌ها مجبور هستند كه به عنوان راننده تاكسي، محافظ امنيتي خصوصي يا شغل‌هايي با پرداخت‌هاي پايين فعاليت كنند.
اين كشور پادشاهي آمار بيكاري را منتشر نمي‌كند اين در حالي است كه با وجود منابع وسيع نفتي، سعودي‌ها براي يافتن شغل با چالش جدي مواجه هستند.
انتهاي پيام/+
ارسال پست

بازگشت به “اخبار و حوادث”