آشنایی با بمب افكن مدرن چينی H-6K

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با هواپيماهاي نظامي به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: SAMAN, شوراي نظارت, مديران هوافضا

Major
Major
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 687 بار
سپاس‌های دریافتی: 2865 بار

Re: جدیدترین بمب افکن چین عملیاتی شد

پست توسط cheka »

جناب CAPITAN PILOT

از اینکه آمریکا سامانه ی ضد موشکی در منطقه دارد نمیشه نتیجه گرفت موشکهای کروز CJ-10A قابلیت سرکوب ندارند ، یادم میاد وقتی بمب افکنهای Tu-160 روسی یک ماه بعد از جنگ گرجستان موقتا در ونزوئلا مستقر شدند ، رسانه های آمریکایی قابلیت حمل موشکهای کروز اتمی KH-55 این بمب افکنها رو جدی ترین خطر این بمب افکنها برای ایالات متحده و "یکی از راههای موثر دور زدن سپر دفاع موشکی آمریکا (NMD)" عنوان کردند.

قسمتی از [External Link Removed for Guests] در مورد قابلیت موشکهای کروز اتمی KH-55 که در اختیار چین میباشد را باهم میخوانیم :

"...موشکهای کروز (KH-55) یکی از راههای دور زدن سیستمهای دفاع موشکی آمریکا (NMD و TMD) است ، این موشکها در صورت استقرار به لطف اثرات راداری و حرارتی کم به سختی قابل شناسایی هستند ... ایده ی استفاده از این موشکها برای دور زدن پروژه ی سپر دفاع موشکی آمریکا ایده ای نو است ، در سال 2002 ، تحلیل گر روسی ، آلکساندر مازگویی در مقاله ای عنوان کرد موشکهای کروز ارتفاع پایین و با اثرات راداری کم میتوانند تلاشهای آمریکا برای ایجاد سپر دفاع موشکی را با شکست مواجه کنند..."

همونطور که مشاهده میشود ، در حال حاضر قابلیتهای سری موشکهای کروز اتمی مثل KH-55 و DH-10 رو حتی قابل مقایسه با سیستمهای پیشرفته ای چون NMD میدانند چه برسد به سیستمهای دفاع محلی مثل Patriot .

در مورد H-6K هم همونطور که بنده عرض کردم و جناب Shola هم زحمت کشیدند اطلاعات بیشتری در اختیار قرار دادند ، بیشتر بخاطر قابلیت حمل موشکهای کروز برد بلند CJ-10A هست که قابلیت استراتژیک برای این بمب افکن لحاظ شده . هر چند بجز Wikipedia منابع معتبری مثل [External Link Removed for Guests] هم H-6 رو در رده ی بمب افکنهای استراتژیک قرار داده اند .
دعا نکنید زندگی آسانی داشته باشید ، دعا کنید انسانهایی قوی باشید.

جان.اف.کندی
Captain
Captain
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 1264 بار
سپاس‌های دریافتی: 10136 بار

پست توسط typhoon »

سلام به دوستان
در مورد موشک کروز KH55 تا جایی که من اطلاع دارم و در پایان لینکها رو برای شما می زارم،چین و ایران در سالهای 2000 و 2001 میلادی از طریق دولت اوکراین به تعدادی از این موشکها دست پیدا کردند.
در مورد دفاع در برابر موشکهای کروز در سیستم غربی هم باید توجه داشت که درکل با سیستم شرقی متفاوت است.در سیستم غربی اولویت اول با نابودی حامل موشک و در مرحله بعد استفاده از سامانه های هوابرد آواکس برای شناسایی این موشک و سپس استفاده از پرنده های رهگیر مثل اف 18 سوپر هورنت ، اف 15 سی با رادارهای جدید و اف 22 با رادار APG77 و مسلح به نسل جدید موشک امرام برای نابودی موشکها.
در مورد استفاده از بمب افکن های TU160 برای بمباران آمریکا و یا پرتاب موشک کروز از این هواپیماها به سمت آمریکا،با توجه به حضور نیروی دریایی امریکا در مناطق جنوبی آمریکا و پایگاه های متعدد هوایی در ایالت های جنوبی این کشور ، این کار بیشتر شبیه به یک خودکشی برای روسهاست.در حالی که با توجه به داشتن زیردریایی های کلاس آکولا و توانایی بالای این زیردریایی ها در امر پنهان کاری این زیردریایی ها گزینه محتمل تر و عاقلانه تری برای حمله به آمریکا هستند.
این هم چند لینک:
[External Link Removed for Guests]
دوستان، این لینک آخر ،ف ی ل ت ر است.زحمت شکوندنش با خودتان!!!! :grin: :grin: :grin:
اطلاعات خوبی راجع به سلاح های چینی و روسی می تونید توی این سایت پیدا کنید.
Old soldiers never die.They just fade away
Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط cheka »

Typhoon عزیز

لازم نیست Tu-160 ها از منطقه ای مثل مناطق جنوبی آمریکا که بقول شما نیروی دریایی آمریکا تمرکز زیادی داره موشکهاشو شلیک کنه ، بمب افکنهای Tu-95MS و Tu-160 از سال 2007 به گشتهای هوایی تا خود مرز هوایی شمالی آمریکا فرستاده میشن ، کافیه در این فاصله موشکهای اتمی رو شلیک کنند ، منظور نشون دادن قابلیت این موشکهاست نه اینکه حتما از مناطق جنوبی و آمریکای لاتین حمله ی کروز انجام میگیره

جان.اف.کندی
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 4134 بار
سپاس‌های دریافتی: 2138 بار

پست توسط interceptor »

X.Nima نوشته شده:
interceptor نوشته شده:

جناب Cheka تصویر
شما در بقیه ترجمه هاتون هم تو پست هاتون نسبت به متن اصلی اینطوری دست می بردید ؟؟؟
باعث خجالته ، یه خورده شرم و حس مسئولیت در بیان اخبار هم چیز خوبیه ...
این گونه دست بردن در ترجمه اخبار و متن، فقط مترجم رو بی اعتبار می کنه.

در مورد منبعتون ویکی پدیا، شما که ویکی پدیا رو قبول نداشتید، حالا از اون لینک گذاشتید ؟؟؟ هر جا منافع شرق اقتضا کنه وکی پدیا میشه "نامعتبر" ولی بعضی مواقع هم می شه "معتبر" !

شما اگه خیلی با این مساله و ترجمه دوستان مشکل دارید چرا خودتون اینکارو نمیکنید؟
بهتر نیست بجای اینکه با این لحن زحمات یه نفرو خراب کنید، ازشون تشکر کنید؟

[HIGHLIGHT=#ccc1d9]جناب x.Nima  

به شما توصیه می کنم برای جلوگیری از به انحراف کشیدن تاپیک ها ، تغییر رویه داده و از به کار بردن الفاظ بچه گانه با اون نوع صحبت تون خودداری کنید. بنده نمیام صد سال برای تعریف و تمجید های دروغین از این و اون، دست توی متن ببرم و هرچه دلم خواست رو به ترجمه اضافه یا ازش کم کنم.
یکی از اصول اولیه ترجمه ، رعایت اصل اصالت متن هست که یک اصل حقوقی است و هر مترجمی در عمل ترجمه ،این اصل رو پذیرفته. اگر چند هزار نفر از کاربرای سایت مرجعی مثل سنترال کلابز با اون کاربر های عمدتن تحصیل کرده بدون برگشتن به لینک مطلب، به صداقت مترجم اعتماد کرده و برای خود و برای اطمینان ترجمه نمی کنند فقط به خاطر اعتماد به سنترال هست و دادن نظرات شخصی به نام ترجمه متون و اخبار تنها از اعتبار مترجم کم می کند.

اینم بگم بنده به جناب cheka ارادت دارم و فکر می کنم ایشون در افزایش اطلاعات بنده و برخی افراد دیگه مفید بودن.
از حضور تمامی دوستان ، به خاطر پیش کشیدن این بحث انحرافی مراتب عذرخواهی را دارم.
Major
Major
نمایه کاربر

پست توسط cheka »

دوست عزیز جناب Interceptor

اولا خیلی ممنون ، باعث خوشحالی بنده است که تونستم اطلاعات شما رو افزایش بدم .

در مورد بحث دست بردن در ترجمه میخواستم بیشتر علمی و با منبع بحث کنم اما ظاهرا شما خیلی نسبت به این قضیه حساس شدید ، ببینید من چون از چند مقاله موازی یک مقاله در میارم باید برای پیوند دادن مطالب این چند مقاله بعضی موارد رو خودم اضافه کنم ، اما اینطور که شما میفرمایید در متن دست نبردم !

مواردی که خود شما در پست قبلی در مورد مقاله ی بنده اشاره کردید رو کم و بیش جوابشون رو در پستهای بعدی دادم اما برای رفع ابهام شما دوباره میگم :

در مورد موشک CJ-10A که دو منبع دیگه در تایید اینکه این موشک نسخه ی چینی KH-55 هست آوردم ، پست جناب Shola هم بازهم تایید کننده ی این مساله است .

در بحث برد ، بنده فکر کردم 1500 کیلومتر شعاع عملیاتی بمب افکن بعلاوه ی 2000 کیلومتر برد موشکهای کروز (مجموعا 3500 کیلومتر) برای پوشش دادن شرق آسیا کافیه که ظاهرا به نظر بقیه دوستان نیست ، البته اشکال به متن خود من هم وارده که در اون قسمت برد موشکهای کروز رو نگفتم و دوستان فکر کردند فقط برد 3000 کیلومتر بمب افکن رو به حساب آوردم .

در مورد هواپیمای IL-76MD چون این رو خودم برای اطلاعات بیشتر در مورد موتور استفاده شده نوشتم این اشتباه پیش اومد . اما فکر نکنم نیت خیلی خاصی پشت این قضیه باشه !

در بحث استراتژیک بودن این بمب افکن چینی هم برای اطمینان خاطر شما بجز ویکیپدیا یک منبع دیگر (janes) برای اثبات عرضم قرار دادم . (در پست 9ام)

(در آخر هم عرض کنم اگر واقعا میخواستم اونطور که شما فکر میکنید جور دیگه ای متن رو بنویسم حداقل لینک مستقیم منبع رو برای عموم قرار نمیدادم !)
امیدوارم ابهاماتتون برطرف شده باشه . :D

جان.اف.کندی
Novice Poster
Novice Poster
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 199 بار
سپاس‌های دریافتی: 149 بار

پست توسط MIG-29 301 »

برای کشورایی مثل چین و آمریکا و روسیه که به تعداد کافی هواپیمای جنگنده دارن ، بایدم روی بمب افکن ها تو رده های مختلف سرمایه گذاری کنن ولی خیلی هم بمب افکنای غول پیکر آش دهن سوزی نیست
با یه جنگنده میشه چنتاشونو نابود کرد فقط خوراکش موشک های آرچر و آلامو و آمرامسکی هست ، البته اگه دشمن شکاری اونجا نداشته باشه کارش زاره
Commander
Commander
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 11143 بار
سپاس‌های دریافتی: 14946 بار

پست توسط Shahryar »

با تشكر از دوستان براي شركت در بحث،‌ خبر قديمي است:

http://www.centralclubs.com/topic-t71317.html

تاپيكها ادغام خواهند شد.
يا علي گفتيم و عشق آغاز شد..
Colonel II
Colonel II
نمایه کاربر
سپاس‌های ارسالی: 18344 بار
سپاس‌های دریافتی: 12308 بار

Re: آشنایی با بمب افكن مدرن چينی H-6K

پست توسط shola »

An225 نوشته شده:سلام
ببخشيد. اين H-6 همان بمب افكني نيست كه تام كوپر در كتابش ادعا كرده به هنگام حمله با موشكهاي ضدكشتي C-602 در 15 فوريه 1988 هدف دو موشك فونيكس پرتابي از تامكت به خلباني سروان اسماعيلي قرار گرفته و سرنگون شده است؟

در 25 فوریه 1985 کاپتان اسماعیلی به کمک RIO خود درست دقایقی پس از پرتاب موشک ضد کشتی C-601 از بمب افکن Xian B-6D (نمونه صادراتی بمب افکن H-6D که این بمب افکن چینی خود نمونه تحت لیسانشی از بمب افکن Tu-16 شوروی سابق می باشد) با شلیک فوری دو تیر موشک فینیکس هم موشک و هم حامل ان را ساقط کردند.

تصویر
تصویری از این بمب افکن (نمونه اصلی) و موشک سی-601

موفق باشید. تصویر
منم مرگ، مادر تو، منم که دوباره تو را از نو میزایم.
Captain II
Captain II
نمایه کاربر
محل اقامت: بوشهر
سپاس‌های ارسالی: 14428 بار
سپاس‌های دریافتی: 3461 بار

Re: آشنایی با بمب افكن مدرن چينی H-6K

پست توسط reza4087 »

ارسال پست