دستيابی به‌ دانش سفيدکردن رادار دشمن/ جايگاه نيروی هوايی

در اين بخش مي‌توانيد در مورد کليه مباحث مرتبط با دستاوردها و اخبار نيروي هوايي ايران به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: شوراي نظارت, مديران هوافضا

Novice Poster
Novice Poster
پست: 65
تاریخ عضویت: جمعه 3 اردیبهشت 1389, 9:49 pm
سپاس‌های ارسالی: 75 بار
سپاس‌های دریافتی: 92 بار

دستيابی به‌ دانش سفيدکردن رادار دشمن/ جايگاه نيروی هوايی

پست توسط timon »

 
در گفتگو با مهر اعلام شد:[/TD] [/TR] [TR] [TD]
دستيابی به‌ دانش سفيدکردن رادار دشمن/ جايگاه نيروی هوايی ايران در دنيا[/TD] [/TR] [TR] [TD]
دستيابی به مهمات هوشمند؛ ايران در ميان پنج نيروی هوايی برتر دنيا؛ شناسايی تمام نقاط آسيب پذير ارتش دشمن؛ دستيابی به تکنولوژی سفيد کردن رادارهای دشمن؛ ساخت موشکهای توانمندتر از فونيکس و ... از مهمترين مباحثی است که معاون هماهنگ کننده نيروی هوايی ارتش جمهوری اسلامی در گفتگو با خبرگزاری مهر مطرح کرد.[/TD] [/TR] [TR] [TD]

به گزارش خبرگزاری مهر، به بهانه فرا رسيدن هفته دفاع مقدس، هفته عشق به دين و وطن و هفته سلحشوری دلاور مردان ايران زمين با يکی از خلبانان تيزپرواز نيروی هوايی ارتش جمهوری اسلامی ايران که در دوران درخشان دفاع مقدس حماسه هايی جاويد را در پهنه آسمان آبی خلق کرد به گفتگو نشستيم.
امير نصير زاده متولد سال 1343 شهرستان سراب است. وی دوران تحصيلات متوسطه خود را در تهران گذراند و سپس در سال 1361 به استخدام نيروی هوايی ارتش جمهوری اسلامی ايران درآمد و پس از فارغ التحصيلی از دانشکده خلبانی نيروی هوايی به گردان تاکتيکی هواپيمای "F14" پيوست.
وی پيش از پذيرفتن مسئوليت معاونت هماهنگ کننده نيروی هوايی ارتش، مدير جنگال معاونت عمليات نهاجا و همچنين معاون اطلاعات نهاجا بوده است.
گفتگوی مشروح خبرنگارمهربا اميرسرتيپ خلبان عزيزنصيرزاده معاون هماهنگ کننده نيروی هوايی ارتش جمهوری اسلامی ايران در پی می آيد:
*خبرگزاری مهر - گروه سياسی: امير،به عنوان نخستين سئوال بفرمائيد که مهمترين دستاورد نيروی هوايی ارتش جمهوری اسلامی ايران طی 30 سال گذشته چه بوده است؟
- مهمترين دستاورد نيروی هوايی ارتش طی 30 سال گذشته رسيدن به خودکفايی است، زيرا ما ازهمان روزهای آغازين جنگ به گونه ای حرکت کرديم که در تمام مراحل و حوزه های مختلف به سمت خودکفايی برويم و هم اکنون نيز دراين ميسر گام بر می داريم ، مخصوصا در شرايط فعلی که فشار استکبار زياد شده و به بهانه های مختلف نيز به دنبال حصراقتصادی و تحريم بويژه تحريم تجهيزات نظامی جمهوری اسلامی ايران است.
درحال حاضر شرايط به گونه ای شده است که حتی آنها ما را از استفاده برخی اقلام که استفاده دوگانه دارند محروم کرده اند. لذا الان وظيفه ما برای رسيدن به خودکفايی بسيار سنگين تر از گذشته شده است. البته در حال حاضر به لطف خدا و همت متخصصان و دانشمندان داخلی در اکثر حوزه ها بطور 100 درصد خود کفا شده ايم.
از شروع جنگ تمام کارشناسان معتقد بودند که نيروی هوايی ايران چند ماه بيشتر قابليت جنگيدن را ندارد اما ديديم که 8 سال دفاع مقدس را پشت سر گذاشتيم وبخوبی جنگ را اداره کرديم و برتری هوايی خود را تا پايان جنگ حفظ کرديم. بعد از جنگ هم می گفتند که توان رزمی ايران تحليل رفته و تعدادی از هواپيماهای آن آسيب ديده است اما باز می بينيم که بيش از 22 سال از جنگ گذشته وهمچنان توان پايگاه های هوايی ما نه تنها کاهش پيدا نکرده بلکه افزايش هم يافته است.
*به نظر شما مهمترين دستاورد اخير نهاجا چه بوده است؟
- مهمترين دستاورد ما درسالهای اخير تجهيز جنگنده بمب افکن هايمان به مهمات هوشمند است چراکه حتی برخی از کشورهای پيشرفته عضو ناتوهنوز به مهمات هوشمند دسترسی ندارند و جنگنده بمب افکن ها هم بدون تجهيزات پيشرفته راداری و مهمات هوشمند توانايی انجام عملياتهای موفق آميز نظامی را ندارند.
مهمات هوشمند قابليت نقطه زنی را دارند بطوريکه يک بمب هوشمند کار 70 بمب غيرهوشمند را انجام می دهد ضمن اينکه حجم پرواز ها را هم کاهش می دهد، لذا دستيابی به مهمات هوشمند بسيار حائز اهميت است. البته متخصصان ما هم برد اين مهمات هوشمند را افزايش داده اند وهم قدرت نقطه زنی آن را که اين روند همچنان ادامه دارد بطوريکه روز به روز بر قابليت های آن افزوده می شود.
*امير، هم اکنون نيروی هوايی در مقايسه با نيروی هوايی کشورهای ديگر از چه جايگاهی برخوردار است؟
- من می توانم به جرات بگو