لوازم آرايشي گياهي

در اين بخش مي‌توانيد در مورد مباحث مرتبط با لوازم آرايشي و بهداشت به بحث بپردازيد

مدیران انجمن: رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت, رونین, Dr.Akhavan, شوراي نظارت

ارسال پست
Moderator
Moderator
نمایه کاربر
پست: 1921
تاریخ عضویت: شنبه 29 خرداد 1389, 5:45 pm
سپاس‌های ارسالی: 6415 بار
سپاس‌های دریافتی: 11867 بار

لوازم آرايشي گياهي

پست توسط رونین » دو شنبه 29 شهریور 1389, 6:44 pm

قدمت استفاده از گياهان براي مصارف آرايشي به سالهاي آغاز تمدن بشر باز مي‌گردد. پنج هزار سال پيش، مصريان باستان موي خود را با مخلوطي از حنا و نيل، رنگ و آن را با مرزنجوش معطر مي‌كردند. در قرن اول ميلاد، گالن‌ پزشك مشهور يوناني‌اولين كرم مرطوب كننده‌ي پوست را با روغن زيتون، موم زنبور عسل و گلاب تهيه كرد. اسانسهاي گياهي به خاطر معطر كردن پوست همواره براي ماساژ و حمام گرفتن به كار مي‌رفته‌اند .
در سالهاي اخير، به دليل حساسيت‌هايي كه پوست و مو نسبت به فرآورده‌هاي شيميايي نشان داده‌اند، اكثر مردم دوباره به استفاده از فرآورده‌هاي گياهي آرايشي پوست و مو روي آورده‌اند، كه بسياري از آنها طبق دستور العمل‌هايي كه پيشينيان در قرن‌هاي گذشته استفاده مي‌كرده‌اند. توليد لوسيون‌هاي گياهي نيازي به آزمايش بر روي حيوانات ندارند و نيز تهيه‌ي داروهاي گياهي اصولا'' آلودگي بسيار كمتري در محيط زيست ايجاد مي‌كنند. استفاده‌ي مرتب از فرآورده‌هاي گياهي باعث تقويت پوست و رشد موها مي‌شود، اما براي نتيجه گرفتن بهتر بايد بيشتر به باغ و صحرا و طبيعت نزديك شد و براي حفظ سلامتي، شيوه‌ي زندگي و نحوه‌ي تغذيه را نيز به تناسب استفاده از گياهان هماهنگ ساخت .
گياهان نقش مهمي در حفظ سلامت روحي ما ايفا مي‌كنند. عطرهايي كه توسط روغنهاي گياهي آزاد مي‌شوند، به طور مستقيم بر روي مغز اثر مي‌گذارند و اسانس‌هاي مخصوص مي‌توانند فرد را شاداب كنند و موجب آرامش خاطر شوند. گياهاني مثل اسطوخودوس با بوي تازه و پاك خود مي‌تواند گذشته را در ما زنده كند .

مثلا
گياهان مخصوص مراقبت از پوست
پاك كردن پوست: براي اينكه پوست صورت خود را پاك كنيد، با دم كرده‌ي بنفشه عطري، شكوفه‌ي هميشه بهار و بومادران صورت خود را مرطوب نماييد .
مائیم که از پادشهان باج گرفتیم
زان پس که از ایشان کمروتاج گرفتیم
اموال وخزائنشان تاراج گرفتیم
مائیم که از دریا امواج گرفتیم

شاهنشاه بزرگ ایران نادرشاه افشار


زیبنده
یک رونین زیبا مردن است، آن رونینی که هر دم آماده مرگ نباشد، ناگزیر مرگی ناشایست برایش پیش می آید
.

ارسال پست

بازگشت به “لوازم آرايشي و بهداشتي”